Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Виконання природоохоронних заходів на ПАТ «Полімінерал» – тема розгляду обласної комісії

Виконання природоохоронних заходів на ПАТ «Полімінерал» – тема розгляду обласної комісії
На своєму виїзному засіданні, яке відбулося 23 вересня в Стебнику, на ПАТ «Полімінерал», обласна комісія з питань ТЕБ та НС під головуванням в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Віктора Борисенка та директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Олексія Балицького розглянула важливе питання виконання природоохоронних заходів в рамках «Комплексного проекту консервації рудника №2 і рекультивації порушених земель». В засіданні взяли участь голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор, заступник голови РДА Іван Мізерник, перший заступник міського голови Дрогобича Петро Суда, міський голова Стебника Василь Пецюх, генеральний директор ПАТ «Полімінерал» Сергій Оринчак, представники ПАТ «Інститут гірничо-хімічної промисловості «Гірхімпром», служби автомобільних доріг у Львівській області, ПАТ «Львівобленерго», Дрогобицького водоканалу та інші.

На жаль, навіть тричі відкоригований проект не дав очікуваного результату. І хоч цього року в порожнини закачали 386 тисяч кубометрів розсолів плюс значна частина потрапила самотічно, ситуація погіршилася, що становить значну небезпеку для навколишнього природного середовища і, що дуже важливо для населення, яке проживає у зоні впливу підприємства.

Нагадаємо, що ПАТ «Полімінерал» занесене до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів, знаходиться на обліку у Державній інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України у Львівській області.

На попередній нараді, в березні цього року, було прийняте рішення, що для недопущення попадання розсолів у басейн річки Дністер необхідно понизити рівень хвостосховища і тому проводити закачування ненасичених розсолів в пустоти рудника №2 і вести постійне спостереження шахтної поверхні в районі карстових провалів.

Небезпеку для навколишнього природного середовища і населення у зоні впливу підприємства створюють підземні гірничі виробки та утворені карсти, а також хвостосховище і гірничі відвали, які розміщені на поверхні. А в зоні впливу вироблених підземних свердловин розташовані житлові будинки міста Стебник, три високовольтні лінії електропередач 35, 110 та 220 кВ, мережі водогону Гірне-Дрогобич, залізниця державного значення Київ-Трускавець, автомагістраль Львів-Трускавець. Підземні виробки сягають ІІ-ІІІ санітарної охоронної зони курорту Трускавець, хоч за результатами досліджень науковців Науково-дослідного інституту галургії попадання розсолів в джерела «Нафтусі» виключається.

Але кардинальні рішення необхідно приймати негайно, потрібно убезпечити від непередбачуваних ситуацій рудник №1. Заслухавши пропозиції науковців, представників влади та підприємства, врахувавши важливість проблеми, обласна комісія з питань ТЕБ та НС прийняла рішення зобов’язати власника в 20-ти денний термін подати пропозиції по виходу з цієї ситуації, розпочати геофізичні дослідження в межах гірничого відводу, підготувати організаційні пропозиції з підготовки виведення, при необхідності, інфраструктури з небезпечної зони. Прозвучала думка, що для більш точного дослідження процесів, які відбуваються в шахтах рудників №1 та №2 потрібна сейсмостанція і постійне спостереження за ситуацією.

Прес-служба Дрогобицької РДА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: