Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Оперативні новини з Ратуші

Оптимізацію світи і медицини і Дрогобичі поки що відклали

Оперативні новини з Ратуші
Вчора 28 травня, на розгляд виконавчого комітету Дрогобицької міської ради було винесено питання щодо оптимізацію у галузях медицини та освіти. Виходячи з того, що до кінця року медицині бракує лише на зарплату працівникам 24-25 млн грн, одним з оптимізаційних кроків було скоротити 5 гінекологічних ліжок у Стебницькій міській лікарні, залишивши амбулаторне відділення. Однак через викликане невдоволення працівників лікарні, виконавчий комітет прийняв проміжне рішення - створив робочу групу, яка протягом місяця вивчатиме всі плюси і мінуси цього задуму.

Як пояснила начальник фінансового управління Оксана Савран, скорочення лікарняних ліжок у Стебницькій лікарні продиктоване вимогами часу і має раціональне підґрунтя. Ще кілька років тому обласна перевірка рекомендувала скоротити у цій лікарні 35 ліжок.

Ще більшою гостротою і обуренням освітян і батьківського активу, що чисельним складом прибули на виконком, супроводжувався розгляд оптимізації в освіті. Начальник відділу освіти Петро Сушко запропонував відкласти розгляд цього питання через втрату його актуальності, оскільки є вказівка оптимізаційні процеси в освіті підводити під модель адміністративної реформи. На таку пропозицію освітяни не пристали, натомість наполягали на обговоренні питання. До кінця року освіті бракує 24 млн грн, сааме цей дефіцит і постійні заклики з державних верхів узгоджувати освітню мережу з фінансовими можливостями спонукали шукати шляхів виживання, - позиціонував начальник відділу освіти Петро Сушко. Як додав посадовець, дворазові звернення до міського голови Стебника подати своє бачення проблеми – були безрезультатні.

Своєю чергою присутні на виконкомі освітяни говорили, що їх у проекті рішення виконкому обурило слово «ліквідація». Поза тим, вони заявили: оптимізацію сприймають нормально і основними способами її впровадження у школах бачать перехід на котли твердого палива і здачу вільних шкільних приміщень в оренду. Аргумент ненаповненості шкіл батьки спростовували тим, що закон ставить лише верхню планку наповненості класів – не більше 30. Тож не встановлюючи нижньої межі - держава гарантує утримання в класі мінімальної кількості дітей. Градус обурення в освітян знизився лише після того, як виконком не проголосував запропонованого проекту рішення.

В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик вкотре зробив наголос на тому, що відкритим питання оптимізації залишиться до часу запровадження адмінреформи.
Оперативні новини з Ратуші

У Дрогобичі вшанували 99-річчя смерті Івана Франка

Оперативні новини з Ратуші
28 травня, у Дрогобичі вшанували 99-ті роковини смерті Івана Франка.
Оперативні новини з Ратуші
Квіти до підніжжя пам’ятника Каменяреві поклали делегати від Дрогобицької міської та районної рад, Дрогобицької райдержадміністрації, Дрогобицького державного педуніверситету ім. І. Франка, представники товариства «Просвіта» та ін.

Молитовно пом’янули І. Франка, відправивши чин панахиди, владика Яків (УПЦ КП), о. Олег Кекош (УГКЦ), о. Михайло Бачинський (УАПЦ). Перед тими, хто прийшов вшанувати І. Франка, слово виголосив в. о. міського голови, секретар міської ради тарас Метик, який у ракурсі оцінки нинішніх подій в Україні монологом Захара Беркута звернувся до громади: «Доки будете жити в громадськім порядку, дружно держатися купи, незламно стояти всі за одного, а один за всіх, доти ніяка ворожа сила не побідить вас».

Ректор Дрогобицького державного педуніверситету ім. І. Франка закликала у рамках проведення у місті академії «Країни Франкіани» долучатися до пізнання генія Івана Франка.

Також на поминальному заході виступила доцент Житомирського університету Ім. І. Франка Марина Франчук. Гостя з центральної частини нашої держави відзначила, що у Франковому краї вона сьогодні представляє усю Україну, яка вклоняється синові Дрогобицької землі. Відтак, перед пам’ятником Каменяреві пролунали літературно-мистецькі композиції у виконанні студентів Дрогобицького державного університету ім. І. Франка, вихованців Стебницької музичної школи.

Дні Європи у Дрогобичі кримські татари урізноманітнять ноткою своєї культури

Оперативні новини з Ратуші
Переселенці з Криму, які нині мешкають у Дрогобичі, висловили готовність взяти участь у Днях Європи - дійстві міжнародного штибу, яке у місті Котермака відбудеться 5-6 червня. Про це заявив в. о. міського голови Дрогобича, секретар міської ради Тарас Метик. Як розповіли при зустрічі активісти цієї громади, Дні Європи для них не новизна, у такому промоційному заході вони не тільки брали участь у рідному Криму, а й виступали його співорганізаторами. Програму дрогобицького святкування кримські татари урізноманітнять представленням страв своєї національної кухні. Крім того, як висловився представник цієї громади Амет Бекіров, кримці цілком не проти долучитися і до низки інших заходів, які 5-6 будуть відбуватися у місті.
«Переселенці з нині окупованого Криму мають палке бажання вливатися у громадське життя Дрогобича», - зауважив Тарас Метик.

Оперативні новини з Ратуші
За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: