Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Моя міліція мене береже?! (частина 1)

Моя міліція мене береже?!   (частина 1)
У соціальних мережах останнім часом можна прочитати критику ідеї створення громадських рад при різних державних інституціях. Основна причина в тому, що ради абсолютно бездієві і, хоча наділені численними повноваженнями, реальної роботи не виконують та стають такими собі весільними генералами при владі.
Моя міліція мене береже?!   (частина 1)
Але ГО «Воля України» не звикла бути у ролі декору чи інтер’єру, тому , залучившись підтримкою в особі активістів ЛОГО Вибір, сміливо ввійшла в ряди представників нової громадської ради при Дрогобицькій міліції. З боку «Волі України» в ряди Громадської ради ввійшов активіст, який постраждав від діяльності правоохоронних органів: один раз у випадку їх бездіяльності коли правоохоронні органи не розслідували зумисний підпал його майна , другий раз від надмірної активності тих самих органів , тоді коли органи побили активіста під стінами Ратуші 20 лютого 2013року за активну громадську позицію.
Активіст ЛОГО «Вибір» також на власному досвіді переконався, що таке правоохоронні органи та свавілля владних структур на Дрогобиччині. Тому на відміну від інших членів громадської ради які не приховували, що їх робота Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області задовольняє, взялися за справу впровадження змін.
До честі, нове керівництво правоохоронних структур Дрогобича та Львівської області не стало заперечувати проти проходження до громадської ради організацій, які, м’яко кажучи, добре «тріпають їх нерви». А. Білас та Д. Загарія усвідомлюють, що зміни в правоохоронних органах стали необхідністю.
Спочатку активістами «Вибору» та «Волі України» було зініційовано звіт начальника слідчого відділу. Проте звіт перетворився у доклад-оправдання по стану розгляду справ, які знаходяться на контролі у ГО «Воля України» та ЛОГО«Вибір». Це кримінальні провадження по КП «Дрогобицький ринок», КП «Берізка», Стебницькій міській лікарні та ін. З горе-звіту стало зрозуміло, на якій стадії знаходяться ці справи- на ніякій…
Тому, зрозумівши, що звіти начальників підрозділів МВС -це даремно потрачений час, активісти ЛОГО «Вибір» та ГО «Воля України» на наступному засіданні громадської ради виступили з ініціативою проведення громадської експертизи Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області для того, щоб вивчити роботу підрозділів міліції зсередини та підготувати пропозиції щодо вдосконалення практики її діяльності.
Така ініціатива викликала розгублення серед інших членів громадської ради, які почали посилатися на брак досвіду, компетентності та часу і проголосували проти проведення громадської експертизи.
Тому 3 грудня 2014року ЛОГО «Вибір» та ГО «Воля України» скерували запити «про проведення громадської експертизи діяльності Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області для вивчення стану діяльності щодо захисту конституційних прав та свобод громадян та підготовки пропозицій щодо вдосконалення практики діяльності» від імені своїх організацій.
30 січня 2015року начальником міліції був підписаний наказ №50 «Про проведення громадської експертизи діяльності структурних підрозділів Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області».
Керівник міліції Білас А. проявив себе розумним стратегом і після того, як ГО «Воля України» та ЛОГО «Вибір» подали запит на проведення громадської експертизи, минаючи громадську раду, вирішив ініціативу активістів спрямувати у підконтрольне йому русло, тобто під крило підконтрольної йому Громадської ради. 31 грудня, перед самим Новим роком, Дрогобицької міліції направив на ім’я голови Громадської ради прохання розглянути запити про проведення громадської експертизи ГО «Воля України» та ЛОГО «Вибір» на черговому засіданні для створення спільних робочих груп.
Передноворічне прохання керівника міліції керівник Громадської ради виконав і на черговому засіданні у січні усі члени Громадської ради виявились вже достатньо компетентними та знайшли час для громадської експертизи.
Але активісти ЛОГО «Вибір» та ГО «Воля України» вже самі не захотіли у такому поважному питанні як перевірка правоохоронних органів, довіритись іншим членам громадської ради. Тому на сьогоднішній день у Дрогобицькому МВ громадську експертизу здійснюють три організації ГО «Вибір», ГО «Воля України» та Громадська рада при Дрогобицькому МВ ГУМВС У, очолювана Андрущакевичем В. Р. (колишнім начальником ДВК-40).
Було подано запити на перелік документів, статистичних даних, відомостей про освітній рівень та кваліфікацію працівників Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області та проблеми матеріально-технічного та ресурсного забезпечення.
Станом на 12 лютого 2015 року запитувана інформація не надійшла, і це змусило писати скаргу до прокурора Львівської області.
Після такого «тернистого шляху» 26 лютого 2015року активісти ГО «Воля України» та ЛОГО «Вибір» нарешті почали громадську експертизу з відділу Дрогобицького СКМСД (Служби кримінальної міліції у справах дітей). Ця служба має своїм завданням відстоювання прав та законних інтересів дітей, напрями її роботи включають організацію та здійснення заходів профілактики з дітьми в навчальних закладах, організацію та здійснення заходів індивідуальної профілактики з дітьми, що вчинили правопорушення, були засуджені до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, звільненими зі спеціальних виховних установ; профілактика незаконного розповсюдження наркотичних засобів серед дітей, ужиття заходів щодо недопущення рецидивної злочинності серед дітей; установлення місцезнаходження дітей у разі їх безвісного зникнення; розкриття кримінальних правопорушень, учинених дітьми; виявлення та припинення фактів жорстокого поводження з дітьми, учинення стосовно них насильства, у тому числі батьками, законними представниками; організацію надання правової та психологічної допомоги дітям, які є потерпілими в кримінальному провадженні чи стали свідками кримінального правопорушення.
Про свій візит активісти завчасно попередили начальника відділу пана Студента М. М. та керівництво Дрогобицького МВ ГУМВСУ .
Роботу цього структурного підрозділу регламентує наказ МВС України №1176 від 19.12.2012року «Інструкція роботи підрозділів кримінальної міліції у справах дітей», ряд законів Ураїни та нормативно-правові акти з питань профілактики правопорушень, боротьби зі злочинністю у дитячому середовищі. Згідно з вище переліченими документами ми просили показати нам для ознайомлення посадові інструкції, наявність потрібної освіти та кваліфікації працівників, журнали реєстрації встановлених зразків, плани заходів по проведенні робіт , конспекти робіт по проведенні профілактичних заходів в школі, тощо.
На превеликий жаль, мусимо константувати, що жодного із запитуваних документів представлено не було, окрім посадових інструкцій, які не були підписані, та плану роботи за 2013, 2014, 2015 роки з грубим порушенням та помилками.
Активісти, повідомивши керівництво Дрогобицького МВ ГУМВСУ про численні правопорушення, надали керівнику СКМСД тиждень часу на приведення документації відділу в порядок, на заповнення порожніх бланків про проведення профілактичних заходів у навчальних закладах, та узгодження своїх дій з обласним управлінням МВС України у Львівській області.
Проте завдання виявилося непосильним - організувати порядок в документації керівник не зміг. Кожен педагог знає, що конспект та план робіт - це альфа й омега у його роботі. А кожен справжній юрист усвідомлює вагу кожного документа.
Але, як виявилось освіта в начальника абсолютно не відповідає займаній посаді. На момент призначення начальник сектору СКМСД не мав ні юридичної, ні педагогічної освіти.
Тому - то і значення всяким планам-журналам-конспектам не придає і в своїй роботі керується виключно багатим життєвим досвідом … начальника клубу у військовій частині А1108.
Залишається просто диву дивуватись, що провіряло у Дрогобицькому СКМСД Головне управління МВС у Львівській області. Ситуацію трохи прояснили слова керівника про те, що своєму керівництву звіти здаються з цифрами, які намальовані олівцем, очевидно для того, щоб потім правитися.
Від такої діяльності чи то бездіяльності СКМСД Дрогобицького МВ ГУ МВС України «прозріла» навіть сліпа, глуха та німа Дргобицька прокуратура. ЇЇ очільник В. Павич у своєму звіті на сесії 31 березня сказав, що діяльність СКМСД Дрогобицького МВ ГУ МВС не відповідає вимогам сьогодення, і присвятив цьому відділу частину виступу.
Ми, громадські активісти, вважаємо роботу СКМСД Дрогобицького МВ ГУ МВС незадовільною. І на перших засіданнях Громадської ради при Обласному МВС ми вимагатимемо перевірки та експертизи усіх СКМД у Львівській області а також обласного. Нас цікавить, чи у інших районах Львівської області керівництво цих відділів компетентне та адекватне і чи звіти коректуються Львівським обласним начальством лише у Дрогобичі, чи це характерне для області вцілому.
З результатами проведеної громадської експертизи роботи інших відділів Дрогобицького МВ ГУ МВС будемо надалі ознайомлювати громадськість Дрогобича.
Моя міліція мене береже?!   (частина 1)
Єлізарова Ольга, ГО «Воля України»
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарі

Ольга 16 квітня 2015, 14:35
Ілюстрація просто чудо!
 • Подобається
 • 0
ThomasFrog 19 травня 2015, 06:59
Adult / Porn torrents http://bit.ly/18LA7g4
 • Подобається
 • 0
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: