Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Про колізії та перипетії Дрогобицького та Трускавецького водоканалів і таке інше...

Про колізії та перипетії Дрогобицького та Трускавецького водоканалів і таке інше...
Про подальшу ситуацію водопостачання та водовідведення із забезпеченням безперебійного водопостачання з с. Гірне інфомував на останній понеділковій нараді у Ратуші керівник КП "Дрогобичводоканал" Роман Шагала.
- У четвер, 12 березня, мене було запрошено до національної комісії регулювання ринку електроенергетики, комунальних послуг під головуванням члена нацкомісії Руслана Машляківського. Було заслухано мій звіт останніх півроку щодо роботи КП “Дрогобичводоканал”. Нацкомісію цікавило, чому наше підприємство не виконує своїх фінансових зобов'язань перед ПАТ “Львівобленерго”, і тих, які доведені структурою тарифу.
Звичайно, що у мене була слушна нагода розказати про реальний стан справ на підприємстві, які тривають вже 8-й місяць з подачі та сприйняття нового тарифу.

Мужі київські були вельми вражені почутим. Оскільки мною було наголошено, що нинішня ситуація з ТзОВ “Трускавецьводоканал”, де є два господарі, набула широкого розголосу на Львівщині. Бо проблема з Трускавецьким водоканалом — це прецидент для всієї України, який може породити в подальшому умисні неплатежі інших споживачів. З урахуванням того, що вищезгадана комісія знаходиться в стадії ліквідації.
Наша розмова тривала більше години. Відповіді на мій звіт,, який в цей день перетворився в аналітику для державних мужів, я не отримав. Мабуть, комісія з певних на те причин взяла таймаут. Для роздумів.
Попереду ще буде зустріч з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою.
Голова ПАТ “Львівобленерго” пан Матвіїшин персонально листом скерував до голови ЛОДА. Повідомлення про те, що Львівський водоканал заборгував їм за послуги з електропостачання 7,5 млн. грн., а Дрогобицький — 2,3 млн. грн. Відповідно до ситуації, планується відключення електроенергії двом водоканалам. Найімовірніше, що електрику вимкнуть вже з наступного понеділка, 23 березня. Проблема заключається в тому, що оббігових коштів у нас наразі нема. - Розповів ситуацію п. Шагала.

Стурбований таким станом справ депутат Роман Курчик запитав п Шагалу: "Це правда, що можновладці Трускавця в усілякий спосіб спонукають Дрогобицький водоканал та місцеве самоврядування Дрогобича до створення спільного підприємства щодо подачі населенню води з водогону Гірне?".

- На одній з чергових нарад в обласній державній адміністрації міський голова Трускавця Руслан Козир виступив з пропозицією створити третє підприємство для видобутку і продажу води. Політично підв'язуючи наболілу проблему тим, що Дрогобицький водоканал не володіє ситуацією, не може собі зарадити, бо його часто вимикають від постачання електроенергії. Тому, буцімто, є потреба створити нове підприємство, яке може в цій ситуації дати собі ради і працювати ефективніше.
Дана пропозиція була одразу ж підхоплена, як ідея, і до виконання, як протокольне доручення, обласною держадміністрацією було написано - подати Трускавецькій міській раді пропозицію щодо можливості створення вищезгаданого підприємства до юридичного відділу ЛОДА.
І коли в райдержадміністрації відбулася третя нарада(а на нараду спеціально прибув в.о. директора департаменту обласного ЖКГ п. Назар) — всім одразу ж стало зрозуміло, що ця людина приїхала не для того, аби шукати можливі шляхи вирішення наболілої проблеми між Дрогобиьким та Трускавецьким водоканалами щодо назріваючого вимкнення їм електроенергії через борг Трускавецького водоканалу за водопостачання та водовідведення перед Дрогобицьким. А з метою створення робочої групи для того, щоб у подальшому виходити на пропозицію Трускавецького мера.
- І що ж далі? - Запанікували присутні.
- Я хочу запевнити всіх вас, що юридично зробити таку “нісенітницю” на сьогоднішній день — неможливо. - Заспокоїв присутніх п. Шагала. - Адже за останніх 10-11 років ми вклали у водогін Гірне більше 20-и мільйонів гривень. Унеможливлює створення третього приватного підприємства і наш кредити перед Світовим банком, який ми зобов'язані погасити згідно договірних стосунків з Мінфіном, ЖКГ та водоканалом. Ми обтяжені кредитом, тож Львівське обласне ЖКГ та ЛОДА не в праві робити будь-яких реорганізацій на нашому підприємстві.
У свою чергу, ми, виходячи з пропозицій трускавецької влади, виступили зі своєю пропозицією — продавати воду населенню Трускавця без посередників — Трускавецького водоканалу. Який в принципі нічого путнього не робить. Лише купляє нашу воду, транспортує її на очисні споруди і перепродує її споживачам. Набагато дорожче, ніж купляють у нас. Бо наш тариф — єдиний. Для населення Трускавця він є дешевшим від запропонованого тарифу Тзов “Трускавецьводоканал” на 30 відсотків. А для санаторіїв Трскавця — взагалі на 45 %.
У п’ятницю, на зустрічі з головою ОДА О. Синюткою, дане питання знову було порушене, оскільки покриття боргу Трускавцем Дрогобичу є нагальним питанням, а відносини Дрогобича з Трускавцем переростають у політичну площину. Щодо пропозиції Трускавця — створення спільного підприємства, то, за словами Р. Шагали, такі дії неприйнятні через те, що КП «Дрогобичводоканал» погашає кредит і реструктуризація підприємства на даному етапі є неможливою. На 23 березня заплановано чергову нараду в ЛОДА.

Виступ Романа Шагали продовжив секретар ради Тарас Метик (відео додається). Секретар Дрогобицької міської ради, в.о. міського голови Дрогобича Тарас Метик поінформував, що умови, які пропонує Трускавець є неприйнятними, оскільки трубопровід з с. Гірне, а також майно КП «Дрогбичводоканал», є власністю громади Дрогобича. Нині, як громада, так і депутатський корпус не згідні з тим, щоб створювати спільне підприємство з Tрускавецьким водоканалом. Навпаки, дрогобичани вважають, що згадане підприємство з сусіднього міста має сплатити борг за спожиту воду.

ІНФОРМАЦІЯ З РАТУШІ

На четвер, 19 березня, заплановано проведення засідання виконкому. У цю середу, 18 березня, з 10:30 до 11:00 відбудеться прямий радіоефір «Франкова Земля» за участю начальника КП «Комбінат міського господарства» Янівим А.Є. Також у середу, з 11:00 до 12:00 відбудеться пряма телефонна лінія з начальником відділу містобудування та архітектури Петраничем І.М. Про це поінформував керуючий справами міста В. Годяк.
Т. Метик — секретар міської ради поінформував, що умови, які пропонує Трускавець є неприйнятними, оскільки трубопровід зі с. Гірне, а також майно КП «Дрогбичводоканал» є власністю громади. Нині, як громада, так і депутатський корпус не згідні з тим, щоб створити спільне підприємство з трускавецьким водоканалом, а навпаки, вважають, що згадане підприємство з сусіднього міста має сплатити борг за спожиту воду.
Минулого тижня Т. Метик взяв участь у колегії в ОДА. Посадовці обговорювали пріоритетні завдання ЛОДА на 2015 рік. Щодо Дрогобича, то було запропоновано створити, на базі існуючих заводів, які призупинили свою діяльність, підприємства військово-оборонної промисловості. Пріоритетними напрямками розвитку Львівщини було названо інфраструктуру — ремонт доріг, створення сміттєпереробних підприємств, розвиток освіти і медицини з одночасною оптимізацією, розвиток культури та туризму.
На п’ятничній зустрічі з О. Сенюткою, відбулася неприємна ситуація, оскільки був присутній владика Яків Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП, який звинуватив Т. Метика у небажанні виділення земельної ділянки на його звернення. Це відбулося при тому, що сесія прийняла рішення, яке ще приймали депутати першого демократичного скликання, про те, що ця земля зарезервована під будівлю музею під відкритим небом. Таке рішення депутати прийняли опираючись на волю громади, молодіжних лідерів, громадських організацій та депутата ВРУ Богдана Матківського. Тому звинувачення з боку владики Якова в адресу Т. Метика є безпідставними.

У четвер і п’ятницю до Дрогобича завітали польські делегації. Одні приїхали з пропозицією щодо створення робочих місць, інші — ділилися досвідом підтримки військових — учасників АТО, переселенців та майданівців. Також польськими колегами було запропоновано співпрацю щодо підтримки розвитку бізнесу на Дрогобиччині. Нині тривають переговори щодо реалізації задумів з метою наповнення бюджету міста та налагодження співпраці.
Попри буденні клопоти, основною проблемою для всіх залишається війна на теренах східної України. Т. Метик наголосив на важливості волонтерства і допомоги військовим та поінформував, що спільними зусиллям працівниками міської ради, колективів комунальних установ, підтримки міського благодійного фонду «Розвиток Дрогобича», було подаровано автомобіль для спецпідрозділу СБУ «Альфа», для виконання спеціальних завдань у зоні АТО. Нині проводиться збір коштів на купівлю автомобіля для військових ВЧ А-1108.


На цьому тижні, окрім засідання виконкому, де планують розглянути тарифи на перевезення у громадському транспорті, на середу, 18 березня, заплановано продовження сесії, на якій розглядатимуть кандидатуру І. Лепкого на посаду першого заступника.
Також у місті готуються до відзначення 2 квітня 25-річниці проведення першої сесії та підняття українського прапора над Ратушею.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: