Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Перші компромісні кроки зроблено. У Дрогобичі та Стебнику відновлено водопостачання

У вівторок, 24 лютого, о 18:00 год. у Львівській облдержадміністрації відбулася нарада під головуванням першого заступника голови ОДА Ірини Гримак, на якій розглядалось питання щодо відновлення водопостачання Дрогобича, Трускавця, Стебника і Дрогобицького району.

Також на нараді були присутні міський голова Трускавця Р. Козир, обидва керівники ТзОВ «Трускавецький водоканал». Інтереси Дрогобича представляли секретар міської ради Т. Метик, керівник КП «Дрогобичводоканал» Р. Шагала. Інтереси району представляв заступник голови Дрогобицької РДА І. Мізерник. Прибув на нараду й депутат Верховної Ради України Богдан Матківський. Звичайно, що не обійшлося без присутності представників ПАТ «Львівобленерго» та департаменту комунального господарства ЛОДА.
Перші компромісні кроки зроблено. У Дрогобичі та Стебнику відновлено водопостачання
Ключовою проблемою, яка потребувала нагального вирішення станом на 24 лютого, було відновлення водопостачання з водозабору с. Гірне. Звичайно, що вирішення проблеми подачі споживачам води залежить від погашення боргів між підприємствами ТзОВ «Трускавецький водоканал», КП «Дрогобичводоканал» та ПАТ «Львівобленерго».

Присутні дійшли згоди, що до 27 лютого боржники ТзОВ «Трускавецкий водоканал» та КП «Дрогобичводоканал» спільно здійснять оплату за спожиту електроенергію надану ПАТ «Львівобленерго» в сумі 1200000 гривень, яка накопичилася на лютий місяць, а до 10 березня буде проведено оплату за спожиті послуги за місяць лютий.

На понеділок, 2 лютого, заплановано провести ще одну нараду під головуванням Ірини Гримак, аби знайти вихід з ситуації, оскільки всі є споживачами води зі спільного водозабору і повинні платити згідно з тарифами, які затвердила Національна комісія у м. Києві. Нині ці тарифи ставляться під сумнів з боку Трускавця. Тому не здійснюється оплата послуг, які надає КП «Дрогобичводоканал».

Загалом, нині до споживачів послуг КП «Дрогобичводоканал» залишається єдина вимога — вчасна оплата, адже це запорука безперебійного водопостачання та гарантія не повторення ситуації, яка склалася.

Станом на 25 лютого водопостачання з водозабору с. Гірне відновлено.
ВАРТО НАГАДАТИ, що у понеділок, 23 лютого, о 13:05 год. ПАТ «Львівобленерго» відбулося відімкнення електроенергії на низці об’єктів КП «Дрогобичводоканал», в тому числі і на водозаборі «Гірне».
Протягом двох наступних годин постачання води відбувалося з резервуарів, але станом на 16:00 год. воно остаточно припинилося. Без води залишилося близько 70% споживачів послуг КП «Дрогобичводоканал» — жителі міст Дрогобича, Стебника та Трускавця, ремих сіл району, об’єкти і установи комунальної власності.

Одразу після виникнення надзвичайної ситуації, у Ратуші відбулося оперативне засідання штабу з надзвичайних ситуацій.
Роман Шагала — керівник КП «Дрогобичводоканал» поінформував про події, про які неодноразово висвітлювалося у ЗМІ, які передували відімкненню електроенергії на об’єктах підприємства, та про основну причину — заборгованість Дрогобицьким водоканалом ПАТ «Львівобленерго» 1,6 млн. гривень за спожиту електроенергію. З економічних розрахунків, дана заборгованість, спричинена іншою заборгованістю — сумою в понад 7,1 млн. гривень, станом на 1.02.2015 р., яку заборгував Дрогобицькому водоканалу ТзОВ «Трускавецький водоканал». Станом на 25 березня, сума заборгованості від Трускавецького водоканалу, очікується в розмірі понад 9 млн. гривень. У зв’язку із цими заборгованостями утворився борговий трикутник, і нині конфлікт між Дрогобицьким і Трускавецьким водоканалами вирішується у судових інстанціях, а Дрогобицький водоканал не в змозі оплатити борг ПАТ «Львівобленерго», через що залишився без електроенергії.
Як погасити борг Дрогобицького водоканалу перед ПАТ «Львівобленерго» — питання, яке потребує часу. Однак проблема забезпечення споживачів, які залишилися без води, потребує негайного вирішення.
Ситуація є надзвичайною, тому вона знаходиться на безпосередньому контролі секретаря міської ради, в.о. міського голови — Тараса Метика.
Т. Метик повідомив, що до вирішення конфлікту планується залучити депутатський корпус та виконком Дрогобицької міської ради з метою прийняття відповідних рішень та звернень до відповідних інстанцій.
Завтра, 24 лютого, відбудеться нарада у Львівській ОДА з приводу ситуації, що склалася, за участю керівництва обласної адміністрації, секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика, керівника КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагали та представників інших сторін конфлікту.
Нині, 23 лютого, на засіданні штабу було заслухано керівників сфери освіти, медицини, культури, комунального господарства, щодо готовності забезпечити життєдіяльність об’єктів і установ, які знаходяться у їхній власності в режимі надзвичайної ситуації, що склалася.
З огляду на пропозиції керівників, для організації доставки питної і технічної води до закладів освіти, медицини, культури і інших комунальних установ часу достатньо. Єдина проблема — забезпечення резервуарів для зберігання води.
Відповідними службами, які входять до штабу з надзвичайних ситуацій, напрацьовано ряд заходів, щоб розпочати налагоджену доставку води в місті, в тому числі, жителям мікрорайону Коновальця, вулиць В. Великого, Княгині Ольги, М. Грушевського, центральної частини міста, м. Стебника, за необхідності — окремих сіл району.
З вівторка, 24 лютого, відповідні служби будуть займатися доставкою води.
Про графік та місця доставки води відбуватиметься постійне оповіщення населення через засоби масової інформації, соціальні мережі та сайт міської ради.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому Дрогобицької міської ради
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: