Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Андрія Кульчинського суд поновив на посаді головного лікаря

Сьогодні, 12 лютого, відбулося чергове засідання Трускавецького міського суду у справі за позовом Андрія Кульчинського проти міського голови Трускавця Руслана Козира. Андрій Кульчинський обіймав посаду головного лікаря КП «Трускавецька міська лікарня» з 1 січня 2012 року. З ним було укладено контракт, який щороку чи то поновлювався, чи то продовжувався – словом, на цій посаді він перебував до 31 грудня 2014 року.
Андрія Кульчинського суд поновив на посаді головного лікаря
В 2013 році внаслідок внесених змін до законодавства України, зокрема в Закон України «Про охорону здоров`я», контракт з головним лікарем мав бути укладений на термін від 3 до 5 років. Проте змінами до законодавства трускавецькі владоможці знехтували двічі – перший раз, коли не уклали контракт відповідного зразка терміном на 3 роки, а другий – коли незаконно звільнили із займаної посади головного лікаря ТМЛ Андрія Кульчинського, який, до речі, є депутатом Трускавецької міської ради. Звільнили, незважаючи на прохання А. Кульчинського внести зміни в контракт, щоб привести його у відповідність до чинного законодавства.

Після отримання поштою розпорядження про своє звільнення, Андрій Кульчинський звернувся за захистом своїх прав до суду. Після півтора місяця зволікань та затримок, які завжди ініціювалися відповідачем, суд нарешті приступив до розгляду справи по суті. Клопотання перенести слухання справи від теперішнього головного лікаря міської лікарні Володимира Чуби, який мимоволі став заручником обставин, суд відхилив. Після огляду документації, після дебатів та реплік, після запитань та відповідей, які чітко прояснили позицію обидвох сторін, суддя Грицьків Віталій Теофільович вийшов у нарадчу кімнату.
Андрія Кульчинського суд поновив на посаді головного лікаря
На суд підтримати Андрія Кульчинського прийшло дуже багато людей – більше сотні. Це і депутати міської ради, і журналісти, і громадські діячі, і колеги по роботі, і вдячні пацієнти. Найбільша в суді зала на 30 місць аж ніяк не могла вмістити всіх бажаючих бути на слуханні, тому стоячі місця були зайняті по всіх можливих закутках в залі, а також на сходах та інших поверхах приміщення суду. Згодом охорона вже не пропускала в суд більше нікого, тож решта очікувало вердикту на вулиці. В руках люди тримали лозунги на підтримку Андрія Кульчинського. Підтримати протилежну сторону прийшло тільки троє осіб (це якщо не враховувати представника-юриста).

Біля 14.15 суддя оголосив ухвалу, згідно якої позов Андрія Кульчинського було задоволено частково. Міського голову Трускавця зобов’язано внести зміни у своє розпорядження, щоб привести його у відповідність із законом. Андрія Кульчинського поновлено на посаді головного лікаря Трускавецької міської лікарні із виплатою йому матеріального відшкодування за термін вимушеного «простою» з 1 січня 2015 р. до 12 лютого 2015 р. Суд зобов’язав Руслана Козира виплатити Андрію Кульчинському відшкодування за завдану моральну шкоду у розмірі 500 гривень. Андрій Богданович у своїх позовних вимогах просив відшкодувати моральну шкоду у розмірі 2 тисяч гривень, зважаючи на моральні страждання, пов’язані із приниженням, шкодою діловій репутації, публікаціями, які очорнювали його чесне ім`я. До речі, під час свого виступу він спростував безглузді закиди про те, буцімто він мав на меті приватизувати лікарню. Якщо хтось і міг би це зробити, так це міський голова, зазначив депутат.

Згідно рішення суду, Андрій Кульчинський повернув собі крісло головного лікаря – перебуватиме він на цій посаді до 31 грудня 2016 року згідно контракту. Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційну установу протягом 10 днів. Очевидно, що мер Трускавця скористається своїм правом на оскарження, проте, як кажуть, поїзд пішов. Dura lex sed lex – Строгий закон, але це закон. Так казали древні римляни. Кожному, хто порушує закон, потрібно це виправляти.

За свавілля треба карати. Як зазначила адвокат Андрія Кульчинського під час судового процесу, нехай міський голова ще подякує, що це цивільний позов, адже міг би й відповісти згідно Кримінального кодексу. Так, стаття 172 ККУ «Грубе порушення законодавства про працю» гласить: «Незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв’язку з повідомленням ним про порушення вимог Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” іншою особою, а також інше грубе порушення законодавства про працю – караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років». А те, що пан Козир звільняв Андрія Кульчинського суто з особистих мотивів (політичних, як можливого конкурента на вибори, що підтверджується публікаціями у провладній пресі), здається, ніхто й не оспорює. Мер Трускавця порушив і ст. 19 Конституції України, зазначив адвокат А. Кульчинського.

Отже, можна сказати, що справедливість восторжествувала, проте чи означатиме це встановлення спокою у політичному житті Трускавця? Навряд…
Володимир Ключак
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: