Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

На території міста Борислава піднялася повторна хвиля шахрайств. У Бориславському МВ ГУМВС України зафіксовані непоодинокі випадки шахрайства.

На території міста Борислава піднялася повторна хвиля шахрайств. У Бориславському МВ ГУМВС України зафіксовані непоодинокі випадки шахрайства.
Слід нагадати, що шахрайство — це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. Шахрайство — кримінально каране діяння, відповідальність за яке в Україні передбачено в ст. 190 Кримінального кодексу України. Особливістю шахрайства є те, що воно може бути вчинено як стосовно майна, так і стосовно права на таке майно. Дане діяння, в залежності від характеру вчинення та розміру шкоди передбачає покарання починаючи від штрафу, що являється найлегшою формою покарання, і закінчуючи позбавленням волі до 12 років із конфіскацією майна!

Зловмисники діють наступним чином: за допомогою телефонних дзвінків, шляхом обману вимагають кошти у останніх. Розглянемо два найпоширеніші види шахрайства:

1. Злочинці представляються працівниками ОВС та повідомляють, що нібито сина чи дочку особи побили або ж з ними сталася дорожньо-транспортна пригода. І для того щоб вони не мали жодних неприємностей і справ з міліцією пропонують вирішити питання на місці за певну винагороду. Таким чином, користуючись панічним станом людини, не дають їй можливості передзвонити родичу і вияснити ситуацію. Безперервно ведеться телефонна розмова до того часу, доки до будинку останнього не під’їжджає таксі із зловмисником який отримує кошти. Інколи ж пропонують переслати певну суму на банківську карточку.

2. Також досить поширеним видом шахрайства став фіктивний виграш. В телефонних дзвінках сповіщають, що ви стали щасливим переможцем якогось конкурсу та виграли певну суму грошей. Аферисти розказують правдоподібну історію, представляючись при цьому працівниками банку або ж інших солідних установ. По закінчені чого, просять особу переслати певну суму грошей на банківський рахунок, щоб ви могли отримати приз. Або ж сповістити свої реквізити банківської карточки, паспорту чи ідентифікаційного коду. Отримавши всі необхідні дані, ви можете стати щасливим власником якогось кредиту або ж залишитися без коштів, які зберігалися на вашій банківській карточці.

Тому міліція застерігає і повідомляє! Не довіряйте зловмисникам так легко і не робіть жодних вчинків під впливом емоцій!

У першому випадку шахрайства, перш за все перевірте де знаходиться особа, про яку йде мова і чи з нею все гаразд. Працівники правоохоронних органів в будь-якому випадку не будуть Вам телефонувати з подібною пропозицією. Адже останні діяння будуть вступати, як провокація хабара та кваліфікуватимуться за певною статтею кримінального кодексу України!

А в другому – дізнайтеся якомога більше даних зловмисників. Слід наголосити, що жодна структура не має права вимагати у вас пароль до вашої банківської карточки, ці дані є конфіденційними! Після чого сповістіть про даний випадок у ОВС. І пам’ятайте, що «безплатний сир, тільки в мишоловці!» .
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: