Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Дрогобиччина має трьох новітніх Героїв України

Дрогобиччина має трьох новітніх Героїв України
21 листопада, Президент України Петро Порошенко підписав Указ про присвоєння звання Герой України. Серед тих, кому посмертно присвоєно найвищу державну відзнаку з удостоєнням ордена Золота Зірка за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Богдан Іванович Вайда з с.Летня, Олег Миколайович Ушневич з Дрогобича та Йосип Михайлович Шилінг з с.Вороблевичі Дрогобицького району.

Варто нагадати, щоб не забути!


20 лютого страшна звістка облетіла Дрогобиччину: серед загиблих новітніх українських героїв у Києві снайперські кулі обірвали життя трьох мешканців нашого краю. Це – дрогобичани 31-річний Олег Ушневич, 62-річний Йосип Шилінг та 49-річний мешканець с.Летня Дрогобицького району Богдан Вайда.

Того ж вечора за упокій їхніх душ разом з багатотисячним дрогобицьким Майданом молилися єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії владика Ярослав Приріз та священики УГКЦ. У Дрогобицькі міській раді одразу ж розглянули питання про надання родинам загиблих дрогобичан матеріальної допомоги.

Ше раз нагадаємо, що в с.Летня і с.Вороблевичі школам вже присвоєно імена випускників-патріотів. Є в цих населених пунктах вулиці Б.Вайди та Й.Шилінга.
Про полеглих героїв

Дрогобиччина має трьох новітніх Героїв України
Олег Ушневич народився в 1982 році в Дрогобичі в сім’ї працівників дрогобицького нафтопереробного заводу (теперішнє ВАТ «НПК-Галичина») Михайла та Євгенії Ушневич. Мав молодшого брата. Мати померла під час пологів, коли Олегу було 3 роки. Михайло Ушневич дотепер працює зварником на «НПК-Галичина». Свого часу Олег вчителював на Сколівщині. В останні роки виїжджав на заробітки до Португалії. На Майдані у Києві Олег Ушневич був з першого дня. Там і загинув від пострілу снайпера…

Поховали його 23 лютого на Сколівщині, звідки походить батько, там мешкають родичі.

Дрогобиччина має трьох новітніх Героїв України
Богдан Вайда народився в 1965 році у Стебнику. Неодружений. Останні роки життя мешкав з матір’ю у с.Летня Дрогобицького району. Маму поховав рік тому, 13 лютого. За братом сумують дві рідні сестри Марія та Любов.

Був палким патріотом України. На київський Майдан поїхав 19 лютого. Зранку наступного дня, приїхавши до Києва, зателефонував сестрі: «Любо, тут справжня війна! Стріляють…», - після цього розмова обірвалася.

Того ж дня по обіді до Летнянської сільради зателефонували і повідомили про смерть Богдана Вайди, котрий загинув від кулі снайпера-вбивці.

Поховали героя 22 лютого у Летні.

Дрогобиччина має трьох новітніх Героїв України
Йосип Шилінг народився в 1952 році у с.Вороблевичі Дрогобицького району у багатодітній сім’ї. Мав 8 братів та сестер. Одружившись, переїхав на постійне проживання до Дрогобича. Разом із дружиною Анною народили та виховали двох доньок, які подарували дідусеві та бабці чотирьох онучок.

За професією – будівельник. Останні роки часто їздив на заробітки до Італії. Дружина і зараз працює в Італії.

На київський Майдан їздив кілька разів, затримувався там надовго. Хотів жити у вільній, заможній країні – аби внуки не шукали щастя по закордонах.

Загинув 20 лютого від кулі снайпера біля Жовтневого палацу у Києві.

Поховали загиблого у с.Вороблевичі 23 лютого.


Герої не вмирають! Вони дивляться на нас з небес, стоячи на варті України, яку вони так гаряче і жертовно любили.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: