Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Що ж буде з Дрогобицькою лазнею?

Що ж буде з Дрогобицькою лазнею?

У понеділок, 10 листопада, на оперативній нараді з керівниками відділів та структурних підрозділів Дрогобицької міської ради розглядалося питання щодо ситуації, яка склалася навколо КП «Дрогобицька лазня».
За словами керівника лазні Олега Вайчуса, фінансова ситуація на підприємстві критична, оскільки є заборгованість, а ціни на енергоносії зростають. Наслідком тієї ситуації стало припинення подачі теплої води підприємству цими вихідними, що викликало обурення у відвідувачів. Тому, необхідно негайно вжити заходів, щоб зберегти діяльність соціально-важливого об’єкта міста.
Попередньо відбулися три наради на рівні керівництва міста. Рішенням виконкому, лазню мали передати на баланс КП «ЖЕО», але є нюанси, з якими не погоджується КП «ЖЕО».
Загалом, сумарна заборгованість КП «Дрогобицька лазня» становить понад пів мільйона гривень, яка триває ще з минулого року.
З роз’ясненнями виступив керівник КП «Дрогобичтеплоенерго» — Ігор Хом’як, який підтвердив припинення подачі теплої води та пояснив, що більше «дотаційна» співпраця між двома комунальними підприємствами тривати не може, оскільки це обмежується законодавством.
Також Ігор Хом’як нагадав присутнім, що ще в липні виконком не прийняв рішення про встановлення збільшеного розміру оплати користувачами послуг, які надає лазня. Адже пропозиція про підняття тарифів була економічно обґрунтованою і, у свою чергу, це сприяло б погашенню заборгованості підприємства та нормалізації його діяльності. Проте, цього не сталося, тому сьогодні ситуація є справді критична, — зауважив посадовець.
Оксана Савран — начальник фінансового управління, також підтвердила, що більше фінансових дотацій для даного комунального підприємства не буде, оскільки є передбачені законом обмеження, які пов’язані на пряму з ситуацією в країні.
Щодо прийому на баланс КП «Дрогобицька лазня» комунальним підприємством «ЖЕО», то його керівник — Богдан Недбальський, зауважив, що такі дії можуть відбутися при повному погашенні заборгованості лазні. В протилежному випадку, брати на своє утримання підприємство-банкрот, КП «ЖЕО» відмовляється.
Тарас Метик — секретар міської ради, на завершення дискусії, запропонував зацікавленим сторонам у вирішенні кризи на КП «Дрогобицька лазня», зустрітися найближчим часом за круглим столом з конкретними пропозиціями. Проте, посадовець заявив, що нині міська рада не в змозі покрити заборгованість лазні через ряд законодавчих причин, але шляхи для вирішення ситуації будуть знайдені обов’язково, адже КП «Дрогобицька лазня» має діяти у місті на благо дрогобичан. А в цілому, рішення і відповідальність за підприємство несуть керівництво та колектив. Тому завтра на круглому столі буде напрацьовано стратегію щодо збереження даного підприємства.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: