Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Дрогобицький прапор внесено до книги рекордів Гіннеса.

У Дрогобичі в День міста, який співпадає з величним християнським святом Різдва Пресвятої Богородиці, розгорнули найбільший в світі прапор України. Не дивлячись на дощ, дрогобичани одягнули вишиванки, прийшли під вежу Ратуші та розгорнули національний стяг на всю площу Ринок.
Розмір найбільшого у світі українського стягу становить 60 на 40 метрів, площа 2400 квадратних метри. Його занесено до книги рекордів Гіннесса.
Дрогобицький прапор внесено до книги рекордів Гіннеса.
Також на День міста під вежею Ратуші встановили дерев’яного лицара, який віднині збиратиме кошти на допомогу українським військовим. Такі лицарі у часи першої світової війни городяни поставили у Львові, Перемишлі та Дрогобичі. Львівський лицар уже ціле літо допомагає волонтерам збирати кошти на потреби української армії, тепер у нього є побратим. Дрогобицького лицаря розфарбував відомий український художник-реставратор дрогобичанин Лев Скоп.
- У 1914 році наш край був окупований російськими військами, у 1915 році вони відступили. У 1916 році з нагоди першої річниці визволення Галичини від російських окупантів, у нашому місті на площі Ринок поставили пам’ятник – лицар збруї для міста Дрогобича. Після цього було створено фонд лицаря – туди доброчинці жертвували гроші на армію, а також вдів і сиріт війни. Призначення нинішнього лицаря – таке ж саме, – розповідає краєзнавець, дрогобичанин Володимир Садовий.За пожертву благодійник отримує винагороду: пам’ятну листівку із зображенням історичного лицаря та право забити у щит нинішнього мідний, сріблястий, чи золотистий цвяшок – за пожертвувані 10, 20 чи 50 і більше гривень. Прізвище кожного благодійника записують у журнал і а згодом занесуть до спеціальної книжки, що має побачити світ у 2015 році.
Дрогобичани також мають намір відновити історичний пам’ятник лицарю.
- Всесвітньовідомий скульптор, дрогобичанин Олег Пінчук погодився стати автором майбутньої скульптури, – розповів Роман Ілик. – Олег Пінчук запропонував створити 12 бронзових міні-лицарів і продати їх з аукціону, щоб отримати кошти на пам’ятник. Та спершу ми порадимося з громадою міста: наскільки вони вважатимуть таку ініціативу потрібною.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: