Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У Дрогобицькому районі зруйнували пам’ятник борцям за волю України

У ніч на 9 вересня в с. Залокоть Дрогобицького району Львівської області невідомі зруйнували пам’ятник борцям за волю України та сотенному УПА М. Фризу. Про це повідомив кореспондент IA ZIK з посиланням на депутата районної ради Василя Паніва. Правоохоронці за цим фактом проводять розслідування. Пам’ятник було споруджено 2002 року.

Нагадаємо, що 24 жовтня 1914 року дві сотні вояків під проводом Дмитра Вітовського вступили у завзятий бій на горі Кобилі, що поблизу с.Залокоть, проти переважаючих російських сил та вистояли на своїй позиції, хоч австрійські відділи давно відступили з поля бою. Сотня Д. Вітовського мала в цьому бою значні втрати –16 Січових стрільців залишились навічно лежати в карпатській землі. Мешканці Залокотя та Опаки доглядають за могилами героїв, на пожертви громади споруджено каплицю.

У ці дні Дрогобиччина готується до відзначення 100-річчя бою Січових Стрільців на горі Кобила та 100-річчя з дня народження сотника УПА Миколи Фриза. Очолив цю роботу оргкомітет, затверджений на сесії райради.

В Залокоті в 2002 році був встановлений пам’ятний знак борцям за волю України та сотенному УПА М. Фризу, а в 2004 році односельчани встановили пам’ятний знак членам родини Сидорак, які були вбиті у власній хаті енкаведистами в 1945 році.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: