Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Трускавець поскаржився віце-прем’єр-міністру на несправедливі тарифи на воду

У Трускавці вважають несправедливим тариф на воду, яку оптом КП «Дрогобицький водоканал» постачає ТзОВ «Трускавецький водоканал».

Підняття оптової ціни на воду, яку КП «Дрогобицький водоканал» постачає ТзОВ «Трускавецький водоканал» до 7, 80 грн за куб.м у місті-курорту є завищеним. Про це на нараді в міській раді заявив генеральний директор ТЗОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк.

За словами В. Возняка, нові тарифи для дрогобицького водоканалу були введені НКРЕ як пілотний проект, при цьому трускавецький водоканал був віднесений до категорії абонентів-споживачів дрогобицького водоканалу. Це не правильно і не справедливо.

«Єдиний тариф, який нині встановлено в Дрогобичі, становить 7,80 грн для звичайного споживача міст Дрогобича і Стебника, – каже В.Возняк.– Якщо при цьому тарифи для місцевого населення піднялися на 3%, а для інших споживачів знизились на 36%, то для трускавецьких споживачів тариф зросте у рази, оскільки до 7,80 грнза куб.м води мусимо додати свої затрати на її подачу до споживачів. І це при тому, що місто-курорт споживає 3,6 млн куб м. води на рік, а дрогобицький водоканал реалізовує всього 6,6 млн куб. м води. Тобто, на долю Трускавця припадає 55% реалізованої Дрогобичем води».

Аби добитись справедливості, Трускавецький водоканал звернувся з позовом до суду, з листом до міністерства житло-комунального господарства України, в НКРЕ, в Антимонопольний комітет.

Міський голова Руслан Козир порушив проблему «драконівських» дрогобицьких тарифів для Трускавця перед віце-прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. На думку міського голови, ці тарифи мають бути скасовані. Крім того Руслан Козир висловив переконання, що водозабір Гірне, який будувався за часів Радянського Союзу для Трускавця і який колишні керівники міста без погодження з громадою Трускавця віддали на обслуговування Дрогобичу, має бути повернутий Трускавцю. Дрогобич має ще один водозабір в с. Уріж. Вирішення питання водопостачання наших міст таким чином, на думку очільника міста-курорту, було би справедливим.

Нагадаємо, що місто-курорт отримує воду з резервуарів Гірнянського водозабору, що в с. Доброгостів, який належить до КП «Дрогобицький водоканал». У Трускавці кажуть, що затрати на подачу води до міста-курорту є набагато меншими, ніж затрати на подачу води до Дрогобича, а тим більше розподіл цієї води до абонентів Дрогобича і Стебника; що Дрогобич відносить на їхніх споживачів води свої витрати з утримання водозабору в с.Уріж та доставці води з нього до Дрогобича, хоча місто-курорт не користується водою з цього водозабору і звичайно витрати на його утримання та доставку води до Дрогобича нести не повинен.

Довідка IA ZIK.

Виконавчий комітет Трускавецької міської ради затвердив новий тариф на водопостачання та водовідведення для населення – 11,74 грн., для інших категорій – 12,74 грн. Тарифи вступають в дію з 5 липня. Раніше одна особа без встановленого лічильника оплачувала 52,62 грн за 9 куб. м, після підняття тарифів та зменшення нормативів питного водоспоживання буде оплачувати 83,94 грн за 7,15 куб. м води.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: