Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Дрогобицький міськрайонний суд скасував рішення сесії, яким було звільнено секретаря міськради, але на роботі його не поновив

Дрогобицький міськрайонний суд скасував рішення сесії, яким було звільнено секретаря міськради, але на роботі його не поновив
10 червня у Дрогобицькому міськрайонному суді завершився розгляд справи щодо позовної заяви екс-секретаря міської ради Тараса Метика щодо поновлення його на посаді.
Згідно з Постановою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області (справа № 442/200/14-а 2-а/442/95/2014, головуючий суддя Лев Медведик) суд частково задовольнив позов Тараса Метика до Дрогобицької міської ради, скасувавши рішення сесії міської ради від 28 лютого щодо звільнення його з посади згідно поданої заяви, в якій посадовець, зокрема, зазначив, що написав її на вимогу ВО “Майдану”.
Нагадаємо, що 4 червня відбулося попереднє слухання справи. Сам Тарас Метик в цей день був хворий (адвокат позивача Анна Шемеляк предоставила суду довідку). Адвокат відповідача Анатолій Мацей також з вагомих на те причин не міг бути присутнім на судовому засіданні. Під час судового розгляду було заслухано аудіозапис сесій Дрогобицької міської ради від 25 та 28 лютого 2014- о року, де йшлося про дострокове припинення повноважень міського голови Олексія Радзієвською за власною згодою та складення повноважень секретаря ради згідно написаної ним заяви. А також на сесії розглядалася заява щодо задоволення заяви першого заступника міського голови Олександра Коростельова про звільнення його з обійманої посади. Вищезгадані заяви були написані 25 лютого 2014-о року. Заява п. Метика, про що стверджує сам Тарас Михайлович, була написана не з власної ініціативи, а під тиском ВО “Майдану”. Дані рішення набрали дві третіх голосів.
Згодом, за клопотанням сторони позивача було вислухано свідка — депутата Дрогобицької міської ради, начальника відділу ведення державного реєстру виборців виконкому Дрогобицької міської ради Богдана Николаїшина.
- Оскільки слухається справа про визнання незаконними окремих рішень, протиправними дій та скасування рішень Дрогобицької міської ради щодо поновлення на роботі Тараса Метика, по суті цієї справи я можу зазначити настуне: сказати, що оскаржувальне рішення, датоване 28 лютого 2014-о року і пов'язане воно з тим, що в цей день відбувалася т.зв. сесія Дрогобицької міської ради після подій, які мали місце в сесійній залі 25 лютого цього року. Саме тоді відбулася позачергова сесія Дрогобицької міської ради з єдиним порядком денним: “Про саморозпуск Дрогобицької міської ради”. Питання не набрало відповідної кількості голосів, і згодом на вимогу присутніх у залі представників громадськості, депутатського корпусу, було зачитано заяви екс-секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика та екс-мера Дрогобича Олексія Радзієвського щодо звільнення їх із займаних посад. Написаних власноручно самим п. Метиком та п. Радзієвським. Вищезгадані заяви було поставлено на голосування без включення питань до порядку денного, без попереднього розгляду цих питань постійними комісіями ради (чого вимагає ст. 7 регламенту Дрогобицької міської ради). Жодних письмових проектів рішень з цього приводу депутам не було роздано.
У випадку з головуючим сесії, Олексієм Радзієвським — то це питання було поставлене на голосування. Заяви п. Метика та п. Радзієвського були задоволені та схвалені ними самими. Депутати ці заяви підтримали своїм голосуванням (більшою кількістю голосів).
Згодом відбулися збори депутатів Дрогобицької міської ради, обговорено ситуацію, яка склалася в сесійній залі, і як далі бути? Після того, як емоції та амбіції депутатів (шокуючі пристрасті, які в цей день вирували в сесійній залі, не оминули жодного з присутніх на зборах народних обранців) потроху спали, депутати дійшли до висновку, що необхідно провести ще одну, додаткову сесію міської ради, під час якої в установленому Законом порядку ще раз розглянути заяви п. Метика та п. Радзієвського. - Відзначив у своєму виступі свідок Богдан Николаїшин.
На запитання судді Лева Медведика про те, чи сесія Дрогобицької міської ради, котра відбулася 25 лютого, була запланованою? - Богдан Николаїшин відповів: “Мене особисто напереддень повідомили, що 25 лютого відбудуться збори депутатської групи від Народної Ради. Наскільки я пригадую, Олексій Радзієвський, відкриваючи цю, позачергову сесію, яка відбулася 25 лютого, повідомив, що сесія, була скликана розпорядженням міського голови, де йшлося про саморозпуск міської ради. Згодом депутатами, що зібралися в цей день в світлиці було запропоновано скликати повторну сесію міської ради на 27 лютого”.
Далі п. Богдан озвучив те, що 27 лютого на засіданні ініціативної групи депутатів було оголошено, що Роман Курчик 26 лютого зустрічався з Олексієм Радзієвським, і що п. Радзієвський не визнає дій сесії правочинними, і підписати рішення, які були проголосовані 25 лютого щодо припинення повноважень міського голови, секретаря ради та першого заступника міського голови категорично відмовився підписати. Після цього депутати у вигляді письмового звернення зібрали підписи про те, аби провести 46-у позачеогову сесію міської ради 28 лютого. Першим питанням порядку денного цієї сесії було про дострокове припинення повноважень міського голови Дрогобицької міської ради Олексія Радзієвського. Другим — про дострокове припинення повноважень секретаря ради Тараса Метика. Третє — про обрання секретаря Дрогобицької міської ради. Четверте — про внесення змін та доповнень в рішення Дрогобицької міської ради від 19 листопада 2010-о року. “Про кількісний та персональний склад виконавчого комітету Дрогобицької міської ради”. Під зверненням на ім'я міського голови Олексія Радзієвського підписалося 36 народних обранців.
Якщо 27 лютого в порядок денний пропонується внести питання на 28 лютого “Про дострокове припинення повноважень міського голови Олексія Радзієвського та секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика”, в такий спосіб депутати розуміли, що ще станом на 27 лютого Тарас Метик залишався на посаді секретаря ради. І його повноваження аж ніяк не могли бути припиненими 25 лютого 2014-о року".
- Я хочу наголосити на тому, відзначив далі п. Николаїшин, - що, відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, органи місцевого самоврядування і їх посадові особи діють лише на підставі в межах повноважень та в спосіб, що, передбачені Конституцією та законами України”. Отож, і вищезгаданий Закон, та й інші нормативні акти, а також регламент Дрогобицької міської ради визначають порядок скликання сесій міських рад, порядок включення питань до порядку денного, попереднього їхнього розгляду, розгляду цих питань в сесійному залі і порядок прийняття рішень. Вочевидь, депутати знали, що ч. 1 ст. 46 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” встановлює, що міська рада встановлює роботу сесійно. А сесії складаються з пленарних засідань, а також засідань постійних комісій ради, і ч. 4 цієї ж ст. говорить про те, що сесії ради, окрім першої, скликаються міським головою. У випадку відводу міського голови, або нескликання ним протягом двотижневого терміну, відколи надійшла пропозиція від не менше однієї третини депутатів міської ради (а міський голова протягом цього часу не скликає сесію), і тоді вже сесія скликається цією ініціативною групою депутатів. І, відповідно, якщо 27 лютого більше половини депутатів звернулися до міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського із пропозицією скликати сесію, він отримав таке право: на розгляд такої пропозиції. На це йому відводилося два тижні, згідно чинного законодавства. Незважаючи на це, 28 лютого без розпорядження міського голови Михайло Ваврин оголосив про те, що розпочинаємо сесію міської ради. Я задав запитання п. Ваврину: “Ким скликана сесія міської ради?”. На що п. Ваврин відповів: “Громадою”. Мовляв, громада уповноважила його проводити сесію. Тому, наголошую повторно про те, що в цей день сесія міської ради відбулася без попереднього розпорядження міського голови про її скликання.
Більше того, ст. 59 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” регламентує, що рада в межах своїх повноважень повинна отримувати законодавчі акти саме у формі рішень, а п. 4 ч. 3 цієї статті визначає спосіб прийняття рішень ради. Зокрема, у п. 4 зазначено, що при обранні на посаду та звільненні з посади секретаря ради обов'язково проводиться таємне голосування. Аналогічна норма міститься у регламенті: у ст. 41 регламенту Дрогобицької міської ради говориться про те, що у випадках обрання та звільнення секретаря ради обов'язково проводиться таємне голосування.
В ході сесійного засідання я намагався звернути увагу головуючого (Михайла Ваврина) на цю норму Закону. І акцентував на тому, що Закон не дає право депутатам самим визначати спосіб голосування, бо в даному випадку саме ця норма є обов'язковою до застосування. На що головуючий Дрогобицької міської ради Михайло Ваврин закидав мені тим, що я заважаю йому проводити сесію.
Крім цього, навіть, якщо в регламенті йдеться про те, що проекти рішень попередньо проходять обговорення постійних комісій, і не пізніше, як до початку навіть позачергової сесії надаються депутатам — то знову ж таки: проект рішенння про дострокове припинення, чи про задоволення заяви секретаря міської ради Тараса Метика не було розглято жодною постійною депутатською комісією. - Завершив свідчити п. Богдан.
Вислухавши покази свідка, взявши до уваги обставини проведення позачергової сесії Дрогобицької міської ради 28 лютого 2014 року, Дрогобицький міськрайонний суд постановив: керуючись ст. ст. 52, 138, 139, 160,161, 167 КАС України, позов Тараса Михайловича задовільнити частково. Визнати протиправним та скасувати рішення Дрогобицької міської ради № 1283 від 28.02.2014 р. та рішення №1286 від 28.02.2014 р. в частині пункту 1.3. В решті позову відмовити.
Дрогобицький міськрайонний суд скасував рішення сесії, яким було звільнено секретаря міськради, але на роботі його не поновив
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: