Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Про Тих, що вміють героїчно жити і героїчно вмерти!

Про Тих, що вміють героїчно жити і героїчно вмерти!
У вівторок, 20 травня, у сесійній залі Дрогобицької міської ради за участю відділу сім'ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради відбулися урочистості з нагоди Свята Героїв.
У сесійній залі, що дуже приємно відзначити, зібралося багато молодих людей (були й ті, які стояли за правду, волю, віру, свободу, самобутність своєї нації на Майдані). Загалом, зібралося стільки людей, що як кажуть, ніде було навіть яблуку упасти...
На урочистому зібранні йшлося про те, що День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

Свято Героїв відзначають майже 60 років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначення 23 травня як Свята Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь.
На початку урочистих подій з промовою виступив священик УГКЦ, о. Ростислав.. У своєму виступі він говорив про те, що Герої творять дійсність, герої формують обличчя світу - вчора, сьогодні і завтра, бо вони готові віддати все, і в тому числі своє життя, щоби осягнути свою мету, щоби здійснити свою мрію. Це герої залишили для нас здавалось би такі божевільні кличі: Або все - або нічого! Або пан - або пропав! Перемога або смерть!

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому, що саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України в ХХ столітті: 3 травня 1924 року - головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття - Микола Міхновський; 25 травня 1926 року - головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років - Симон Петлюра; 23 травня 1938 року - засновник і провідник ОУН - Євген Коновалець В роки німецької, а згодом радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі. Із проголошення незалежности України його святкування відновлено.

На святкування було запрошено і молодь, і, навіть маленьких діточок, які залюбки розкрили свій талант перед публікою (додається відео)

Мандрував хтось краями,
Та зіткнувсь із стіною,
Та пробив головов,
Так, що бризнула кров
В синє небо зірками…

Так співає про українських націоналістів відомий український гурт "Кому вниз". І здається цими словами сказано все найважливіше, що може бути сказано про героїв. Вірність і мужність - ось головні риси героїв: вірність своєму ідеалу та мужність у втіленні цього ідеалу в життя. Вірність і мужність аж до смерті!

Побачене й почуте зворушило присутніх до сліз. Власне я не могла їх стримати... Прикипівши очима до зображень на слайдері, ми немов знову поринули у ті буремні часи, коли борці за волю України віддавали своє життя за наше з вами майбутнє!. Хай до вух наших дійде голос великих покійників, що одним з’єднаним могутнім хором до нас живих промовляють: “Українці! Нема трудів, немає жертв, немає смерти, є тільки ціль, за яку ми і наші попередники від тисячоліть свої голови клали. Здійсніть наш заповіт”. І коли цього голосу слухатимуть мільйони, ми зможемо спокійно глянути у майбутнє. Бо тоді мільйони щоденним трудом, а коли прийде потреба, то жертвою крови свідчитимуть, що Україна живе, бореться, житиме і перемагатиме.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментар

Ольга, Ілона, Жанна 21 травня 2014, 12:22
Боже, як зворушливо написано. Мовою серця. Дякуємо тобі, Вікторіє, за об'єктивні публікації та за чудовий сайт! Це - каторжна, просто титанічна праця
  • Подобається
  • 0
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: