Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Паводки завдали відчутної шкоди господарствам Дрогобиччини

Станом на 05.00 16 травня чи не найбільше постраждали Нагуєвичі, Старий Кропивник, Сторона, також є проблеми із сполученням між Рибником та Довгим Гірським. Про це повідомляють у відділі з питань цивільного захисту, ЖКГ та інфраструктури Дрогобицької РДА.

Так, у с .Нагуєвичі затоплено 150 земельних ділянок та будинків. Проводилась евакуація рятувальниками з 1 будинку (5 чоловік - 2 дорослих, 3 дітей), на місце виїжджали: 1АЦ-40 264 ДПРЧ-5 м. Дрогобич та 2-й спеціалізований центр швидкого реагування машина.
У с.Старий Кропивник – підтоплено 3 будинки та підмито дорогу на вул. Лесі Українки

На мості між населеними пунктами с. Рибник та Довге Гірське утворилось провалля та підмивало опори зі сторони с. Довгого Гірського. Рух на ділянці припинено.
В с. Сторона, вул. Л. Українки, 414 зсувом ґрунту знесло літню кухню розміром в плані 6х7 м., з людей ніхто не постраждав.

Водночас, як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, сьогодні, 16 травня відбулося засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, яку провів заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник. На порядку денному: про ситуацію в районі у зв'язку зі складними погодними умовами. Доповідали керівник управління водного господарства Георгій Демчук та начальник управління МНС Роман Свястин. Вони повідомили, що тривалі проливні дощі спричинили значне підняття рівня води в річках району. Так, вчора у Підбужі вперше вода в ріці піднялася до 1,7 метра. За інформацією станом на 10.00 год часткового підтоплення зазнали села Лішня, Нагуєвичі, Ортиничі, Старий Кропивник, Рихтичі, селище Меденичі. До частини населених пунктів ускладнений проїзд. Цілодобово працювали бригади Райавтодору, водгоспу та МНС. Зокрема, рятівникам довелося евакуювати декілька родин з місць підтоплення.

Також, станом на 10.00 год була закрита для проїзду залізниця на відтинку дороги “Дрогобич-Самбір”.

11 населених пунктів через негоду залишилися без світла.

Як зазначив Георгій Демчук, завдяки проведеним протипаводковим заходам у багатьох селах вдалося уникнути підтоплення. Разом з тим, виявлено багато недоліків на протипаводкових спорудах (зокрема, в Рихтичах, Дорожеві), інформація уточнюється та аналізується фахівцями. Керівник водгоспу зауважив, що в цій ситуації треба діяти всім спільно - і місцевим органам влади, і громадам. Необхідно проводити профілактичні заходи для розчистки та розширення русел річок.

За повідомленням керівника управління АПР Зеновія Кебзи зазнали підтоплення сільськогосподарські угіддя в Гаях Бійничах (біля 40 га кукурудзи), господарства “Галичина-Захід” (15 га озимих) та ТзОВ “Барком” (300 га кукурудзи). Інформація уточнюється.

Як повідомив в.о. керівника відділу освіти Орест Луцик, у трьох школах району (Уличне, Летня, Михайлевичі) задля безпеки дітей тимчасово призупинене навчання.

Заступник головного лікаря ДРТМО Леонід Іванчук інформував, що всі заклади охорони здоров'я працюють у звичному режимі.
Паводки завдали відчутної шкоди господарствам Дрогобиччини
За підсумками засідання Іван Мізерник доручив відповідним службам райдержадміністрації зібрати повну інформацію, щодо збитків, завданих стихією. Також буде розглядатися питання про виділення пального для служб МНС та дорожників. На даний час в матеріальному резерві є в наявності всього 600 л дизпалива. Тому, можливо на черговій сесії районної ради буде ініціюватися питання про збільшення резерву пального. На прохання рятівників до протоколу комісії внесений також пункт про потребу у придбанні ще одного рятувального човна.

Санепідслужба отримала завдання моніторити стан води у криницях, які зазнали підтоплення, та проводити профілактичну дезінфекцію.

В рамках обстеження ситуації в населених пунктах буде проведена перевірка режиму роботи малої ГЕС на р.Бистриця в Новошичах.

Соціальні служби району отримали завдання в разі необхідності надавати першочергову допомогу найбільш уразливим категоріям населення.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: