Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Звіт начальника фінансового управління депутати визнали прийнятним

Звіт начальника фінансового управління депутати визнали прийнятним
Сьогодні, 14 березня у Дрогобицькій міській раді відбулася 47-а сесія, на якій були присутні 43 народних обранця. Після спільної молитви та настанов духовного отця УГКЦ щодо доброї та плідної праці на благо громади міста, депутати приступили до розгляду порядку денного. Головуючим сесії обрали позафракційного депутата Романа Курчика, секретарем сесії було обрано депутата-свободівця Олега Хруща.
На порядку денному було винесено блок земельних питань; зокрема питання щодо затвердження матеріалів проектів землеустрою про відведення земельних ділянок у власність, про продаж земельних ділянок у власність, про надання згоди на розроблення технічної документації з землеустрою щодо встановлення земельних ділянок на місцевості, приватизаційних питань та питань економіки.
Традиційно, було виділено час на слухання депутатських запитів. Було заслухано виступи депутатів Дрогобицької міської ради Юрія Яцківа та Олега Хруща. Їхні виступи пропонуємо до огляду наших читачів.


З порядку денного депутатським корпусом було знято ряд питань: "Про затвердження експертних оцінок об'єктів комунальної власності Дрогобицької міської ради, які приватизуються шляхом викупу". З розгляду зняли також питання про внесення змін до рішення Дрогобицької міської ради від 25.12.2013 р. №1132 "Про ліквідацію комунального архітектурного півдприємства "Архпроект", про затвердження нової редакції до статуту комунального підприємства "Кредо", та питання щодо внесення змін до стату Державного комунального підприємства "Екран", які вперто "лобіювалися" представниками виконкому. Вищезгадані питання депутати знімали з розгляду порядку денного вже тричі. Не "пропустили" й четвертого разу, оскільки вважають його аферистичним.

На пропозицію депутата-ударівця Володимира Ямельницького було знято з розгляду порядку денного й блоки земельних питань, оскільки, на думку депутатів, є сумніви щодо їх правової оцінки. Є й інша причина зняття земельних питань з розгляду. Як зауважила під час свого виступу 13 березня на вічі громадська активістка, ініціаторка створення у Дрогобичі «Жіночої сотні» Олександра Лисак, розглядати «криваві» земельні питання депутати не мають жодного права. Морального в тому числі. Адже засідання земельної комісії, яка виносила свої висновки та пропозиції на цю сесію, відбувалося 18 лютого – в той день, коли в Києві жорстоко, безпощадно вбивали Героїв Майдану.
Тож земельні питання за рішенням депутатів "пішли" на доопрацювання профільних депутатських комісій. В свою чергу, голова постійної комісії ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім'ї, спорту, туризму та інформації Лариса Тертека запропонувала зняти з розгляду питання щодо перейменування вулиць Дрогобича, оскільки вважає, що його також потрібно доопрацювати. Депутати підтримали таку пропозицію.

Звіт начальника фінансового управління депутати визнали прийнятним
На особливу увагу заслуговував звіт начальника фінансвого управління Дрогобицької міської ради Оксани Савран, оскільки доповідала п. Оксана грамотно, по суті, чітко давала відповідь на запитання депутатів щодо питомої ваги бюджетних доходів. Такої ж думки дотримуються й 38 народних обранців, які в сесійній залі проголосували за прийнятність даного звіту.

За 2013 рік, як доповіла п. Оксана, до міського бюджету Дрогобича надійшло доходів в сумі 311533,9 тис. грн. (в т.ч. офіційних трансфертів 229142,1 тис. грн.), при уточненому плані 30042,9 тис. грн. (в т.ч. офіційних трансфертів 5408,0 тис. грн.), при уточненому плані 30153,0 тис. грн. (99,6%).
За 2013 рік дохідну частину міського бюджету (власні та закріплені) виконано на 83,1% (уточнений план 99194,1 тис. грн., факт 82391,8 тис. грн.). Недовиконання складає 16802,3 тис. грн., або 16,9%. Планові завдання виконано по всіх податках та зборах, крім податку на доходи фізичних осіб. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 4,9 тис. грн., або на 0,01%

За пропозицією депутатів було заслухано й план зведеного бюджету Дрогобича закріплених доходів доведених Міністерством фінансів України за 2013 рік, який, за словами Оксани Савран, виконано на 89,6%. Недовиконання складає 7558,2 тис. грн., або ж - 10,4%. В зв'зку з невиконанням контрольних показників МФУ по закріплених доходах, за 2013 рік отримано середньострокової позики в сумі 7887,0 тис. грн.
- План закріплених доходів міського бюджету до уточненого бюджету виконано на 78,8% (уточнений план 81457,0 тис. грн.). В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 140,5 тис. грн. (2,3%).
Основну питому вагу в закріплених доходах бюджету займає податок на доходи фізичних осіб (99,7%). Через неритмічну роботу підприємств різних форм власності, простою основних бюджетоутворюючих підприємств міста, зменшено обсяги виробництва продукції і відповідно скоротилися обсяги поставки продукції на внутрішній і зовнішній ринки, зросла чисельність незайнятого працездатного населення, наявна заборгованість із виплати заробітної платні. Все це привело до того, що невиконання податку на доходи фізичних осіб складає 21,3 відсотка, або 17299,1 тис. грн. Виконання податку на доходи фізичних осіб на сьогоднішній день складає лише на 78,7 %. Деякі підприємства міста за звітний період не наростили обсяги сплати податку на доходи фізичних осіб, а зменшили сплату проти відповідного періоду минулого року, зокрема: ВАТ "НПК-Галичина" на 1703,7 тис. грн., ВАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів" 1156,0 тис. грн, ПАТ "Львівобленерго" 484,9 тис. гривень.
Крім того, не надходить у бюджет міста Дрогобича податок на доходи фізичних осіб від Львівської філії ПАТ "Укртелеком" через те, що з 01.01.2012 р. це підприємство перебуває на податковому обліку у Державній податковій службі м. Львова. Директору Львівської філії ПАТ "Укртелеком" були надіслані листи про те, щоб сплачувати податок з доходів фізичних осіб до місцевого бюджету Дрогобича, тобто за місцем розташування відокремленого підрозділу. Згідно отриманих відповідей, на території Львівської області відокремленим підрозділом ПАТ "Укртелеком" є Львівська філія ПАТ "Укртелеком", і на території м. Дрогобича відокремлені підрозділи ПАТ "Укртелеком" не розташовані, тому сплата податку з доходів фізичних осіб здійснюється за місцезнаходженням філії. Місцевий бюджет м. Дрогобича в порівнянні з 2011 роком недоотримав близько 650 тисяч гривень. - Прозвітувала посадовець мовою цифр і статистики.
Значною мірою залишається заборгованість по заробітній платі підприємств та організацій міста і станом на 01.01.2014 року складає 3468,1 тис. грн. З них по економічно активних підприємствах 1916,5 тис. грн. (ПАТ "Завод автомобільних кранів" - 1902,0 тис. грн., ПрАТ "Галка-Дрогобич" - 14,5 тис. грн.) По економічно неактивних - 1228,8 тис. грн. (ДП "Кераміка" - 908,6 тис. грн., ТзОВ ЛЛ "Дрогобичтрансбуд" - 122,7 тис. грн., КП "Хвиля" - 62,3 тис. грн., ДП "ДУМБ" - 8,5 тис. грн.). По підприємствах-банкрутах - 322,8 тис. грн. (ДП "Буджитсервіс" - 189,5 тис. грн., ТзОВ "Універсал" - 49,1 тис. грн., ТзОВ "Дія" - 84,2 тис. грн.).
І після деяких обговорень з представниками депутатського корпусу щодо причин ненадходження коштів до місцевого бюджету, завершила свій виступ інформацією про те, що офіційних трансфертів за звітний період надійшло 229142,1 тис. грн., при уточненому плані 238432,0 тис. грн. (96,1%), в тому числі дотацій - 138981,8 тис. грн. Дотації вирівнювання з держбюджету надійшло 99390 тис. грн. (100%), додаткової дотації з держбюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів надійшло 39056,9 тис. грн. (100%). Тож станом на перше січня поточного року по Дрогобичу з видатків, що фінансуються за рахунок власних і закріплених доходів та дотації вирівнювання з державного бюджету рахувалась кредиторська заборгованість в сумі 6873,9 тис. грн. З них - за енергоносії 2563,7 тис. грн., за придбання продуктів харчування - 997,9 тис. грн., медикаментів - 191,4 тис. грн., відрядження - 56,6 тис. грн., місцевих пільгах - 43,8 тис. грн., допомогах - 306,1 тис. грн. та 2323,4 тис. грн. - по інших придбаннях бюджетними установами товарах і отриманих послугах.
Уважно прослухавши звіт п. Савран, депутат Дрогобицької міської ради, завідувач хірургічним відділенням ЦМЛ №1, Богдан Красногурський зауважив, що тільки Центральна міська лікарня №1 у Дрогобичі цього року недоотримала 100 тис. грн. на медикаменти. В тому числі, і на наркотичні засоби для важкохворих.
На сьогоднішній сесії депутати також проголосували за затвердження Програми капітального ремонту житлового фонду Дрогобицької міської ради на 2014 рік, зокрема про затвердження Програми відшкодування КП "ЖЕО" Дрогобицької міської ради, різниці між діючим тарифом на житлово-кoмунальні послуги за розміром економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво на 2014 рік.
Завершальним етапом сьогоднішньої сесії міськради був виступ Володимира Ямельницького з приводу надбавок та премій працівникам виконкому. Річ у тім, що 31 січня, на сесії Дрогобицької міської ради було прийнято рішення, згідно якого керівництву міста на 2014 рік встановлено надбавки «за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи».

Згідно з рішенням, міському голові Олексію Радзієвському, його першому заступникові Олександрові Коростельову, секретарю ради Тарасу Метику, керуючому справами виконкому Євгенові Шильнику щомісяця доплачуватимуть 50% посадового окладу.

Також усім їм встановлено у 2014 році премію в межах коштів, передбачених на фінансування, в розмірі 100% посадового окладу. Крім того, їм буде надано матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної заробітної плати і допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати при наданні щорічної відпустки.

Свого часу депутати пропонували вилучити це питання з порядку денного, але за таке рішення проголосували лише 22 депутати з 50-и обраних. Та коли дійшло до прийняття рішення, то за нього віддали голоси 29 депутатів, що виявилось достатньо для його прийняття. Це питання сьогодні постало у всій актуальності перед новоообраним секретарем Дрогобицької міської ради Романом Курчиком. А згодом - постане і перед іншими високопосадовцями, яких оберуть на місце першого засупника та завідувача справами виконкому. Тепер, коли Майдан запанував у душах і серцях народу, нинішній владі доведеться відмовитися від державних "привілегій". Роман Курчик погодився з рішенням народу - відмовитися від проголосованих раніше депутатським корпусом пільг. Депутати також переголосували за те, аби "розжалувати" майбутніх посадовців від незаслужених "благ" влади. Мовляв, нехай живуть чесно.
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: