Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Звернення до депутатів Дрогобицької міської ради щодо засудження узурпації влади в Дрогобичі Шановні панове депутати!

25 лютого 2014 року у цій сесійній залі відбулась спроба міським головою Радзієвським при допомозі секретаря ради Метика у антиконституційний спосіб узурпувати владу в Дрогобичі.
Цими особами зі своєї ініціативи скликано сесію міської ради. Жодної інформації про проведення позачергової сесії не було оприлюднено і не доведено до громади міста. Це грубе порушення прозорості діяльності міської ради і перекреслює доручення виборців Дрогобича подане у формі Програми дій Народної ради міста затвердженого на віче 28 січня 2014 року.

Інше доручення виборців – План дій Дрогобицької громади затвердженого на віче 24 лютого 2014 містить вимогу до міського голови Радзієвського, секретаря ради Метика, першого заступника міського голови Коростельова про складення повноважень, а від міської ради вимагалося продовження роботи і прийняття ряду рішень які б дозволили функціонувати владі у відповідності до вимог громади та чинного законодавства.
На сесійному засіданні 25 лютого 2014 року секретарем ради озвучується проект рішення ради про саморозпуск міської ради. Цей документ суперечить Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, а саме: Стаття 26 цього закону що закріплює власні повноваження сільських, селищних, міських рад, та стаття 78 Закону, що регулює дострокове припинення повноважень рад, не містять права рад на дострокове припинення власних повноважень.
Законом передбачено лише такі випадки дострокового припинення повноважень рад.
1. За рішенням уповноваженої особи (територіальна громада, Верховна Рада України):
1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;
2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання (частина перша статті 78 Закону).
2. За фактом втрати можливості зібрати у раді кворум (більше половини депутатів від загального складу ради) у разі дострокового припинення повноважень відповідної кількості депутатів (частина шоста статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Дії міського голови та секретаря ради були скеровані на незаконне припинення діяльності міської ради і перебирання на себе всієї повноти влади в місті. Це є узурпацією влади та грубим порушенням Конституції України, Стаття 5, якої говорить про те, що ніхто не може узурпувати державну владу.
Рада ВО “Майдан” м. Дрогобича звертається до Вас у відповідності до Ст. 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” дати оцінку протизаконним діям Олексія Радзієвського та Тараса Метика, а саме:
Визнати дії міського голови Радзівського та секретаря ради Тараса Метика під час організації та проведення сесійного засідання міської ради протиправними, скерованими на узурпацію влади в місті, а саме порушення Статті 5 Конституції України, Статей 42, 78 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” Ст. 2 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” а також порушення доручення виборців висловлених у Програмі дій Народної ради м. Дрогобича затвердженої 28 січня 2014 року та Плану дій Дрогобицької громади від 24 лютого 2014 року.
27 лютого 2014 р.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: