Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Заява секретаря Бориславської міської ради Мельника Ігоря Володимировича


Шановні бориславці, шановні мої виборці!
Мені дуже прикро за те, що виголошую цю заяву, але останні події, розгорнуті щодо моєї особи змушують мене це зробити.
Я став депутатом Бориславської міської ради по округу №14, перемігши у чесній боротьбі своїх конкурентів п. Богдана Ворону та п. Стефанію Колчину, але ми залишились у хороших стосунках і в наших спілкуваннях вони висловлювали мені підтримку і в деяких питаннях навіть допомагали мені.
На превеликий жаль я не можу зараз сказати цього про своїх колег по фракції «За зміни у Бориславі» (Фронт змін), вірніше про тих, хто там зараз залишився.

В 2012 році вони самі просили мене зайняти посаду секретаря Бориславської міської ради, а тепер побачивши, що я не піддаюся ручному управлінню, не йду на повідку у міського голови та фракції, не погоджуюсь підтримувати деякі сумнівні проекти, організовують комедійну виставу під назвою «Відставка Мельника».
Спочатку мене пробували «скинути по-доброму», кулуарними розмовами і що буде краще, якщо на цю посаду повернеться Ігор Яворський, який добре співпрацював з міським головою, Я не погодився, тому що вчасно збагнув до чого ведеться: таким чином керівництво фракції хоче усі промахи і провали в роботі звернути на мене, що вони і власне зробили на сторінках часопису «Нафтовнк Борислава».
Спочатку теперішній редактор п. Петро Магур видає «качку» про те, що секретар міської ради написав заяву на звільнення, далі ще більше нагнітається ситуація: секретар ради робить наступ на чесних журналістів і нарешті 19 лютого в цьому ж часописі з'являється «Заява депутатської фракції «За зміни в Бориславі».
Отже про «Заяву...»
В ній йдеться про те, що фракція прийшла в міську раду з метою позитивних змін у нашому місті.
Давайте подивимося на ці зміни: чи виконані пункти передвиборчої програми «Фронту змін»?
Із всіх заявлених гасел виконане тільки одне і то частково – відновлення роботи Народних домів «Просвіта» (цим напрямом роботи у фракції займався я).
Обіцяли цілодобове водопостачання, - допрацювалися до повного розвалу водоканалу і там де люди мали цілодобове водопостачання, тепер не мають. Витратили 4,5 млн. грн. на реконструкцію водозабору «Ріпне», а він води не дає. Тепер голова фракції пан О.Зварич і депутат обласної ради В. Голобутовський ратують про передачу КП «Бориславводоканал» у концесію (фактично це передача водоканалу у приватні руки).
На початку нашої каденції в прямому ефірі Бориславського телебачення пан Зварич заявив, що до кінця каденції ми наше місто не впізнаємо...
А й справді: місто брудне, сміття не вивозиться, будинки не ремонтуються, дахи на житлових будинках як текли, так і течуть, зате ремонтуються адміністративні споруди і в бюджеті розвитку на цей рік пропонується не ремонт дахів житлових будинків, а ремонт гаражів міської ради.
Голова фракції Зварич О.О. неодноразово переконував мене у необхідності передачі всього житлового фонду з балансу ЖЕКів на приватні структури. Але самі ЖЕКи залишаються разом з усіма боргами, заставленим майном, зі штатом працівників, - хто і за чий рахунок буде їх утримувати?.. адже плату за житло ми будемо вносити приватним фірмам... Утримувати буде міський бюджет, який формується з наших з вами податків. Я заявив, що ніколи не підтримаю такого рішення.
Про стан доріг у місті і говорити не треба. Але фракцію такий стан речей задовільняє, тому що роботу першого заступника міського голови, який відповідає за житлово-комунальне господарство оцінюють задовільно, а секретаря ради звинувачують у «непрофесійності та недостатньому кваліфікаційному рівні». Тепер про те, як детально вивчили та проаналізувала роботу Мельника І.В. фракція.
У заяві наведено результати державного фінансового аудиту та звинувачено мене в тому, що бюджет недоотримав 9 мли. 971 тис. гри. Дійсно, така цифра існує, але скажіть, чому тоді фінансова інспекція не наклала на мене санкції і не передала справу до правоохоронних органів? Чому я до сих нір не притягнутий до відповідальності? А тому, що фінансова інспекція не бачить у цьому моєї вини. Так, справді, ця цифра існує, але звідки вона взялася? Насамперед це борги наших підприємств, які давно припинили свою діяльність (фарфоровий завод, мебельний, БУ-43 і таке інше) так і діючих комунальних (КП «Бориславедоканал», Комбінат комунальних підприємств і ін.) Дуже великою часткою цієї суми є недоотримані кошти від ПАТ «Укрнафта», оскільки вони відмовилися підписувати з міською радою додаткові угоди на 336 земельних ділянок, які вони орендують в міської громади. Що це означає?
В 2011 році міською радою була затверджена нова нормативна грошова оцінка земель Борислава і відповідні процентні ставки. Міський голова разом з тодішнім секретарем ради І.Яворським та за підтримки голови фракції О.Зварича переконали депутатів призначити підприємствам, що не зареєстровані у м. Бориславі 12-ти відсоткову ставку, яка раніше складала 3 відсотки. ПАТ «Укрнафта» погоджувалось на б відсотків. Зрозуміло, що «Укрнафта», маючи солідний юридичний відділ, відмовилася платити такі великі кошти і ми зараз знаходимося у судовій тяганині. Суди приймають рішення, на ці рішення подаються апеляції і ми на даний час виграли лише 26 справ, А де ще 310)? Чи розумно ми зробили?
А погодилися б на 6 відсотків, мали б удвічі більші надходження.
Ще фракція звинувачує мене у зволіканні оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки.
Я неодноразово звертався до міського голови з проханням підготувати судові позови щодо осіб, які не мають таких документів (усі копії доповідних у мене зберігаються), але міський голова на мої звернення не реагує.
Голова фракції звинувачує мене у тому, що не проведена нормативно грошова оцінка землі по вул. Трускавецькій (в районі Трускавецького озера) площею 12,9623 га. Але ж нормативна грошова оцінка робилася у 2011 році при секретарі міської ради Яворському І.Р. Чому ця ділянка не була включена до оцінки? Щось задумували, чи просто забули?
Саме я звернувся до ТзОВ «Експертна група «Богдан», яка проводила нормативно грошову оцінку земель Борислава про доопрацювання цього питання і надання нам оцінки земель.
Щодо проведення земельних торгів. Для того, щоб провести земельні торги, у бюджеті міста мали бути закладені кошти на проведення таких торгів.
Разом з начальником відділу земельних відносин ми звертались до міського голови з проханням передбачити такі кошти, проте нас не почуто як в минулому році, так і тепер.
Ми просили передбачити кошти на проведення робіт з інвентаризації земель міста та виділення меж в натурі, кошти не передбачені.
У 201 1 році міською радою була продана ділянка в районі Губич (фабрика нетканих матеріалів) за 3 мли. гри. Але на що витрачені кошти і який економічний ефект був від цих надходжень ніхто не знає.
Тепер щодо фактичних надходжень до міського бюджету від землі.
За даними звіту фінансового управління Бориславської міської ради надходження від оренди земельних ділянок та земельному податку зросли в порівнянні з 201 1 роком на 854 тисячі 103 гривні. За 2013 рік укладено 47 нових договорів і додаткових угод.
За 2012-13 роки продано 5 земельних ділянок на суму 180 тис. гри.
То де правда у заяві фракції «За зміни у Бориславі»?
Чомусь у своїй заяві керівництво фракції не вказує, що найбільшим чинником моєї відставки була моя незгода йти на порушення закону і встановити переможцем конкурсу на заміщення вакантної посади спеціаліста першої категорії відділу земельних відносин депутата міської ради Романа Кікіса (члена фракції «За зміни...»).
Я розпочинав свій трудовий шлях на авторемонтному заводі слюсарем, пройшов нелегкий життєвий шлях і перебував на різних посадах, завжди виконував свої обов'язки сумлінно і чесно, живу з сім'єю в трикімнатній квартирі на дев'ятому поверсі, їжджу на дуже скромному автомобілі.
Так, я раніше перебував у партії «Єдиний центр», а ще раніше в Народно-демократичній партії України, але не маю жодного жалю, що я в них перебував, водночас прошу вибачення у міської громади, що я був членом команди «Фронту змін» і є причетний до всіх проблем, які вона заподіяла місту.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: