Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Заява депутатської фракції «За зміни в Бориславі»

Шановні мешканці Борислава та Східниці!
Звернутись до вас нас спонукав той факт, що питання звільнення секретаря Бориславської міської ради з площини прагматичної дехто хоче перетягнути в площину «політиканства» та дріб'язкових з'ясувань стосунків.
Шановні наші виборці, справа в тому, що наша фракція прийшла в міську раду з метою здійснення позитивних змін у нашому місті. Так, у нас, можливо, багато помилок, але фракція намагається діяти виважено та прагматично. Якщо ми допустили помилки, то, безсумнівно, постараємось їх виправити. Бо не помиляється лише той, хто нічого не робить
Однак повинні визнати, що при призначенні на посаду не врахували недостатній рівень кваліфікації нашого висуванця Мельника Ігоря Володимировича в управлінській сфері. Опосередковано чи ні, але вся наша фракція несе моральну відповідальність за дії, а точніше кажучи, за бездіяльність другої посадової особи після міського голови перед виборцями. Під час обрання на посаду за Мельника І. В. проголосувала виключно наша фракція і міський голова. Тому вважаємо, що його недоопрацювання та упущення — це і наші промахи.
Всім відомо, що посада секретаря міської ради висока і відповідальна. Делегуючи його на цю посаду, ми очікували суттєвих результатів від діяльності чиновника такого високого рангу, в першу чергу, у сфері надходжень до міської казни коштів від орендної плати за землю. Ми сподівались, що Мельник І. В. використає весь свій талант і стане хорошим управлінцем. На превеликий жаль, цього не сталося.
Отож, детально вивчивши та проаналізувавши діяльність Ігоря Володимировича, фракція запропонувала йому написати заяву, тим паче, що до цього на засіданнях фракції він сам неодноразово висловлював свою думку щодо складання повноважень секретаря міської ради.
За останні два роки суттєво погіршились відносини між фракціями, виконавчими органами ради та самою радою. Не налагоджено тісної співпраці з територіальними органами державної влади у сфері земельних відносин, а саме ці питання належать до компетенції секретаря ради. Саме особисті амбіції не дали змоги йому дієво, систематично та ефективно налагодити цей зв'язок, що в подальшому призвело до зміни меж території міста.
Слід також зауважити, що за час перебування на займаній посаді секретарем міської ради не було налагоджено ефективної співпраці з Львівською обласною радою, що унеможливило Бориславу активно брати участь в реалізації обласних Програм із розвитку інфраструктури.
Щоб не бути голослівними, хочемо довести до громадськості Борислава такі факти. Починаючи із 2011 року, згідно Бюджетного кодексу України, до місцевого бюджету зараховується 100 % плати за продаж та оренду землі. І саме до функціональних обов'язків секретаря ради входить питання врегулювання земельних відносин. Ці кошти відповідно скеровуються на розвиток інфраструктури міста: ремонт доріг, вирішення проблем водопостачання та інші проблеми.
Останньою краплею стали результати державного фінансового аудиту. Наведемо лиш деякі дані зі Звіту про результати державного фінансового аудиту виконання місцевого бюджету м. Борислава за 2010 - 2012 роки та 9 місяців 2013 року, який провела Державна фінансова інспекція у Львівській області. В цьому Звіті, зокрема, зазначено: «Внаслідок невжиття міською радою достатніх заходів щодо зобов'язання орендарів земельних ділянок привести розмір орендної плати відповідно до норм чинного законодавства, бюджетом м. Борислава втрачено доходів на загальну суму 9 млн. 971 тис. грн. Внаслідок невиконання рішень міської ради щодо своєчасного оформлення договірних відносин місцевим бюджетом за досліджуваний період втрачено додаткових надходжень від орендної плати 13-ти користувачів земельних ділянок загальною площею 3,1898 га на загальну суму 291,2 тис. гривень.
Внаслідок зволікання із оформленням права користування земельних ділянок особами, які використовують їх без правовстановлюючих документів, місцевим бюджетом втрачено доходів на суму 123,9 тис. гривень. У ході аудиту розрахункове встановлено, що у разі оформлення Бориславською міською радою договірних відносин на право оренди із суб'єктами господарювання, які не відносяться до державної або комунальної . власності, при цьому користуються державними актами на право постійного користування земельних ділянок, виданими на ім'я інших юридичних осіб, до міського бюджету могли б додатково надходити кошти в сумі 413,0 тис. гривень в рік». Проведеною у 2012 році Державною інспекцією сільського господарства у Львівській області перевіркою виявлено факт використання ВАТ «Бориславська взуттєва фабрика» земельної ділянки площею 0,9 га у м. Бориславі без правовстановлюючих документів. Порушника оштрафовано на суму 255,0 гривень. Проте, за даними інспекції, на даний час Товариство і надалі продовжує використовувати земельну ділянку без правовстановлюючих документів. В ході аудиту розрахункове встановлено, що у разі оформлення Бориславською міською радою з вищезазначеним товариством договірних відносин з моменту виявлення порушення, бюджетом м. Борислава додатково було б отримано доходів на суму 114,1 тисячі гривень.
Окрім того, щодо земельної ділянки, розташованої на вулиці Трускавецькій, (в районі Трускавецького озера) площею 12,9624 га спільного Українсько-Канадського підприємства ТзОВ «Делакс Україна» відсутня нова нормативно-грошова оцінка, внаслідок чого місцевий бюджет недоотримав за ці 2 роки близько 400 тис. гривень. Недоотримано також кошти від оренди земельної ділянки колишнім підприємством «НОМ», що на вул. Коваліва, у сумі 110 тис. гривень.
Це при тому, що для вищої ефективності було створено та передано у підпорядкування секретаря міської ради новий відділ земельних відносин.
Ще один прикрий факт, котрий також пов'язаний з компетенцією секретаря міської ради: внаслідок невідстоювання інтересів громади щодо затверджених індексних карт, які визначають територію міста в установах Держкомзему, у бориславців забрали частину землі (лісів).
За ці два роки зі сторони секретаря міської ради навіть не було спроби організувати земельні торги. Наводимо конкретні приклади. Затверджений план надходжень з продажу землі у 2012 році склав 3,715 млн. грн. - виконано, тобто надійшло до міської казни, лише 99,8 тис. грн., у 2013-му відповідно план склав 4,294 млн. грн. — виконано 78,5 тис. грн. В той .же час по Східниці: план у 2012 році складав 1,4 млн. грн. — виконано 1,9 млн. грн., у 2013-му - 1,2 млн. грн., а виконано на 1,5 млн. грн.
Цей перелік можна продовжувати. Загалом недонадходження у міський бюджет склали понад 10 мільйонів гривень.
Отже, можна зробити такі висновки: міський бюджет недоотримує мільйони гривень, які могли б бути використані у житлово-комунальному секторі на ремонт тих же доріг, тротуарів, водогонів і т.д.
А натомість, Мельник Ігор Володимирович, обраний секретарем міської ради від нашої політичної сили, і, будучи членом політичної сили, яку ми представляємо в міській раді, поза нашими спинами очолює та є секретарем міського осередку партії Віктора Балоги «Єдиний центр» і веде перемовини з іншими силами про своє політичне майбутнє. На засіданнях фракції ми неодноразово хотіли заслухати звіт про роботу Ігоря Мельника на займаній посаді, однак це так і не вдалось.
Саме ці факти спонукали фракцію «За зміни в Бориславі» вийти з пропозицією до міського голови та депутатів, щоб достроково припинити повноваження секретаря Бориславської міської ради Мельника Ігоря Володимировича.
Ми вважаємо, що голосування за звільнення секретаря міської ради покаже нашим виборцям, для кого інтереси наших мешканців є вищими, ніж власні амбіції та політичні вигоди.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: