Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Дрогобицькі тітушки стверджують, що їх - "підставили"

Дрогобицькі хлопці, яких 5 лютого привезли автобусом для розблокування Львівської ОДА, стверджують: їх просто підставили. Юнаків на словах везли для участі у пікетуванні «Епіцентру», обіцяли чай та канапки, а привезли чомусь під ЛОДА.

Журналістам видання вдалося знайти одного із цих так званих тітушок та поспілкуватися з ним. Звати його Степан, прізвище «світити» не захотів, бо, як сам зазначає, й без того після «пригод» 5 лютого у рідному місті непросто.

Хлопець розповів, що день перед тим до нього зателефонував товариш і повідомив, що у середу запланована мирна акція пікету під «Епіцентом» у Львові. Транспорт безкоштовний, на місці – теплий чай, канапки. Все – від львівського Євромайдану. Треба підстрахувати, постояти кілька годин під торговим центром із плакатами, а потому – додому.

«Це було у вівторок приблизно о 21.00. Я зателефонував кільком своїм товаришам, які також погодилися брати участь у цьому пікетуванні. Вранці в середу о 09.00 на нас біля магазину «Сільпо» вже чекав автобус. Головним організатором в Дрогобичі виявився хлопець на ім’я Андрій (прізвище Грицина, – авт.) Він безпосередньо тримав телефонний зв’язок із якимось Робертом, якого ніхто із нас не знав. Ми приїхали у Львів, постояли трохи біля «Епіцентру», що коло «Ашану». Потім нам сказали заходити в автобуси – і їхати в інший «Епіцентр», що в другому кінці міста. Коли ми рушили, до Андрія знову зателефонував Роберт. Сказав приїхати під ОДА. Для чого – нам не відомо. Ми туди під’їхали, але зупинитися не було де, тож водій автобуса вирішив зупинки не робити, а їхати напряму до «Епіцентру». Але тільки-но ми доїхали до кільця, як знову до Андрія зателефонував той же Роберт і сказав терміново обов’язково повернутися. На заперечення водія, що на вул. Винниченка нема де зупинитися, запевнив – місце знайдеться. І дійсно, коли ми приїхали, нас зустрів чоловік, який сказав що він Роберт, показав де поставити автобус. Після того запросив нас вийти з автобуса і зайти в ОДА – познайомитися з іншими хлопцями-протестантами. Коли ми почали заходити в ОДА, нас зупинила самооборона. Ми відчули, що коїться щось не те, і вирішили повернутися назад в автобус. У цей час на нас «налетіли» люди, міліція, преса – з вигуками «Ганьба!», тітушки. Почали знімати на камери… Знаєте, я і мої товариші – тільки за Майдан, тому жоден з нас ніколи чи за гроші чи без грошей не пішов би на пікети чи якісь інші речі в підтримку Партії регіонів. А те, що сталося вчора, – це просто підстава. Видається, що хтось просто «скосив грошей», а нас просто використали всліпу», – розповів хлопець.

Загалом в автобусі до Львова їхали 24 юнаки. «Усіх тих хлопців не знаю. Але за 13 своїх товаришів можу поручитися як за себе самого. Ми не зрадники, не тітушки», – розповів Степан.

На запитання, чи дійсно їхали на акцію за гроші, зауважив: «Я не знаю. Може комусь щось і обіцяли. За всіх не можу говорити. Але за себе і товаришів скажу, що ми їхали за Майдан. Так, безплатний проїзд і харчування від Євромайдану нам обіцяли. Більше нічого».

На запитання чому, коли їхали у Львів на акцію протесту, не зв’язалися з місцевим штабом, відповіли, що їм повідомили, начебто акція організована львівським Майданом. Тож думали, що всі дії погоджені.

Журналісти порталу також з’ясували, що автобус, який перевозив хлопців – «Неоплан» на чеських номерах – належить перевізнику Юрію Ротору.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментар

Mari 10 лютого 2014, 19:16
От до чого доводить людей жадібність...
  • Подобається
  • 0
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: