Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Дрогобичанка незаконно привласнила мільйон гривень

Перебуваючи на посаді керівника відділення одного з банків у місті Дрогобичі, 53-річна жінка привласнила кошти у сумі мільйон гривень. На посаді керівника відділення банку жінка здійснювала контроль за діяльністю філії, залучала клієнтів до співробітництва з банком, укладала з ними кредитні та депозитні договори, а також на підставі доручення від банку власноручно затверджувала та підписувала депозитні договори. Відтак шахрайка пропонувала знайомим та друзям відкрити зручні депозитні рахунки.

Так, у вересні 2009 року жінка переконала своїх сусідів відкрити депозитний рахунок з високою процентною ставкою. Сім’я погодилась покласти на депозит усі свої збереження у сумі майже 40 тисяч гривень. У подальшому щороку вони повинні були переоформлювати новий договір з нарахованими відсотками.

В іншому випадку в квітні 2010 року за тією ж схемою знайомий шахрайки поклав на депозитний рахунок кошти у сумі 57 375 доларів США та 3000 євро. За рік чоловік вирішив зняти частину процентів нарахованих від загальної суми коштів. Щоб не викликати підозру у знайомого, шахрайка оформила заяву на видачу готівки у сумі 940 доларів США та видала йому кошти.

На своєму робочому комп’ютері жінка роздруковувала бланки договорів про строкові банківські вклади, заповнювала та оформляла документи, які служили письмовими, переконливими доказами того, що грошові кошти вкладника знаходяться на рахунку в банку. У дійсності не було відкрито жодного депозитного рахунку, грошові кошти на рахунок вкладників філії не надходили. У касу банківської установи жінка коштів не вносила, а привласнювала собі. При цьому, підписуючи договори, вона ставила печатку банку.

Протягом багатьох років, вкладники вірили, що користуються послугами банку та укладали нові договори після отримання відсотків.

«У грудні 2013 року потерпілі від шахрайських дій, вкладники зверталися у відділення банку з проханням отримати грошові кошти по депозитних договорах. Однак працівники банку пояснили вкладникам, що ніяких депозитних договорів з ними банк не укладав, а працівник, який оформляв ці псевдодоговори у них вже не працює», – повідомив перший заступник начальника міського відділу-начальник слідчого відділення Дрогобицького міського відділу міліції підполковник міліції Олег Наливайко.

«За цими фактами відкриті кримінальні провадження передбачені за ч.3, ч.4, ч.5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.1, ч.2 ст. 366 (Службове правопорушення), ч.1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч.2 ст. 190 (Шахрайство) КК України», – повідомив начальник Дрогобицького міського відділу полковник міліції Андрій Білас.

ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області (за матеріалами Наталії Постойко, помічника начальника Дрогобицького МВ)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: