Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Хто має прибирати парк?

Проблема існування КП «Бориславський міський парк культури та відпочинку» має свою давню історію. Про один із найбільших у регіоні парк культури та відпочинку говориться багато, особливо напередодні свят. Проте проблема завжди обмежується рамками прибирання. Не хочу вдаватися у подробиці, як прибирали парк навесні та до свят цього року, оскільки очевидним залишається факт, що системного рішення, яке б вирішило цю проблему та бодай окреслило подальшу долю міського парку, наразі немає. Міський парк культури знаходиться у підпорядкуванні відділу гуманітарної політики, то ж ми вирішили поспілкуватися з приводу його подальшої долі із начальником цього відділу Романом Тарнавським.
Слід зазначити, що для пана Романа ситуація із міським парком, який чомусь у Бориславі закріплений за відділом гуманітарної політики, виглядає дивною. Відділ не має ні людей, ні фінансових ресурсів, які б дали змогу йому утримувати парк. У більшості містах області за паркові зони відповідають міські комунальні служби. Борислав залишається чи не єдиним містом в Україні, де парк культури і відпочинку підпорядкований установам культури, які, як відомо, в усі часи фінансувалися за залишковим принципом. Відтак, не маючи змоги проводити повноцінну господарську діяльність, міський парк культури та відпочинку, починаючи з 2010 року, почав боргувати заробітну плату.
Начальник відділу гуманітарної політики зауважив, що земельну ділянку площею 15,5648 га в центрі міста має хтось прибирати - підмітати доріжки, вивозити сміття, косити, тобто повністю утримувати, але ні відділ гуманітарної політики, ні парк культури і відпочинку не має відповідної техніки, штату працівників, які можуть це робити. І тому мешканці, проходячи алеями парку, вимушені дивитися на постійні «гори» сміття, в яких потопає практично вся територія парку. Організовані прибирання проблеми прибирання території паркової зони не вирішують.
- Свого часу, - продовжує Роман Тарнавський, - відділ гуманітарної політики намагався вирішити проблему шляхом приєднання міського парку культури до КП «Еко-місто». Така реорганізація діяльності парку дала б змогу системно вирішити проблему прибирання величезної території у центральній частині міста, а також питання погашення заборгованості колишнього комунального підприємства «Бориславський міський парк культури та відпочинку» в тому числі із заробітної плати та. Це питання чотири рази виносилось на пленарні засідання Бориславської міської ради упродовж трьох місяців поспіль - у квітні, травні та червні, але позитивного рішення прийнято так і не було. Натомість на пленарному засіданні, що відбулося 21 серпня 2013 року, як варіант вирішення проблеми, було запропоновано створити філію міського Палацу культури - парк культури та відпочинку, із введенням трьох штатних працівників, а за прибирання площі території парку культури оплачувати КП «Еко-місто» згідно актів виконаних робіт.
Каменем спотикання при прийнятті рішень щодо міського парку культури, на думку начальника відділу гуманітарної політики Романа Тарнавського, є, очевидно, територія міського парку культури та відпочинку, за яку так ревно переживають депутати. Проте, на думку пана Романа, подібні побоювання, хоч і є цілком зрозумілими, не мають під собою реального підґрунтя. Усі рішення із земельних питань належать до виняткової компетенції депутатського корпусу і тому підстав хвилюватися за земельну ділянку, на якій розташований міський парк культури, немає.
На сьогодні міський парк культури та відпочинку є «мертвою» структурою. У центрі міста маємо велику територію, яка юридичне закріплена за підприємством та потребує постійної уваги, і у той же час на підприємстві, яке мало би опікуватися цією територією та дбати про культурний відпочинок мешканців міста, немає ні директора, ні бухгалтера, ані реальних працівників, які могли би бодай порозгрібати напередодні зими купи сміття, що нагромадилися тут від часу останнього прибирання. Атракціони парку вже давно відслужили свій термін і разом з великою, захаращеною сміттям, територією у центральній частині міста є німим докором нашій безгосподарності чи невмінню знаходити консенсус при вирішенні питань, що зачіпають інтереси усіх мешканців Борислава. А для цього не так уже й багато потрібно. Достатньо одного зусилля депутатського корпусу, щоб територія міського парку культури та відпочинку регулярно прибиралася та стала для мешканців Борислава не місцем для нагромадження сміття, а справді відпочинковою зоною, якою, власне, і повинен бути у нашому місті парк культури та відпочинку.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: