Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Смітник став причиною конфлікту

Вчора, 13 серпня, біля 12 години несподівано виникла конфліктна ситуація із встановленням нового смітника для мешканців ряду будинків на вул. Мазепи (30, 32, 34, 36, 38) та будинку Довженка, 5. Вірніше, ситуація не виникла на голому місці, бо назрівала роками – мешканці давно занепокоєні санітарним станом території, де здійснюється накопичення твердих побутових відходів. Кожного разу, коли авто від «Ком-Еко-Борислав» забирає сміття, залишаються величезні калюжі, які смердять та створюють загрозу для здоров’я мешканців, а особливо маленьких дітей, які гуляють чи граються неподалік.

Знають про цю проблему і в міській раді, тому вирішили встановити замість попередніх контейнерів новий пункт для збору твердих побутових відходів. На місці події побував кореспондент «Трускавецького вісника» (до речі, єдиного засобу масової інформації, який відреагував на заклик мешканців до преси посприяти висвітленню). Як пояснив заступник міського голови Трускавця Петро Нестерівський, місце, де здійснюватиметься збір твердих побутових відходів, фактично знаходиться на попередньому місці, його погоджували і з депутатом-мажоритарником від цього округу Михайлом Малащаком, а інші місця, які пропонують мешканці, не підходять, оскільки там йдуть електрокомунікації. «Я знаю, що ви з розумінням поставитеся та розберетеся у цій ситуації, - запевнив нас Петро Васильович, - адже ніхто жодної кривди мешканцям не робить».

Іншої думки був депутат Трускавецької міської ради І та V демократичних скликань Олег Ковальчин, мешканець одного з цих будинків. Олега Васильович турбує той факт, що тепер при заборі сміття машинами «Ком-Еко-Борислава» всі нечистоти тектимуть прямо під сходи будинку № 36 (а можливо, затікатимуть і в під’їзд при сильних дощах). Те, що ніхто при переносі місця для смітника не порадився з мешканцями будинку, теж обурює відомого у місті громадсько-політичного діяча, а до того ще й адвоката. Як-не-як, а цей будинок складається з 96 квартир і люди хочуть, аби їх інтереси теж враховували. Інший факт, на який звернув увагу Олег Ковальчин – великогабаритні авто для забору сміття перекриватимуть заїзд на прибудинкову територію будинку № 36, створюватимуться пробки на дорозі, тому місце для нового сміттєвого майданчика треба було погоджувати з мешканцями. Заступник міського голови Петро Нестерівський заспокоїв трускавчанина та пообіцяв, що забиратимуть сміття з іншої сторони, там, де не буде перешкод для руху авто, а також нечистоти не тектимуть у сторону будинку.

Мешканці інших будинків теж виступили проти проведення робіт зі встановлення сміттєвого майданчика. Так, кілька молодих мам звернули увагу представника влади на той факт, що наявність майданчика для збору сміття на такій близькій відстані від кількох житлових будинків є порушенням всіх діючих санітарних норм, а в будинках розвелися щурі. Серед конструктивних думок, які лунали на цьому стихійному мітингу, була пропозиція перенести цей майданчик для збору сміття аж за будинок № 30, або ж за будинок № 32, тобто майже до дороги. Втім, така ідея не до вподоби мешканцям цих двох будинків.

Станом на 12.30, коли кореспондент «Трускавецького вісника» покидав місце події, тривав процес монтажу нового сміттєвого майданчика. Мер міста Руслан Козир, який в цей час проводив прийом громадян, до людей так і не під’їхав. Залишається вірити, що напруга розрядиться і новий майданчик не створюватиме додаткових проблем для місцевих мешканців, що сміття вивозитимуть вчасно і якісно, прибиратимуть не лише з контейнерів, а й обабіч них, а влада в таких випадках попередньо все ж запитуватиме, яка думка громади. Бо якби не тверезомисляча позиція заступника мера Петра Нестерівського та народного трибуна Олега Ковальчина, то могло б дійти навіть до лягань під важку техніку – мами готові були до цього, а представник підрядної організації, яка встановлювала об’єкт, погрожував викликати «Беркут» (місцева міліція вже була на місці події). Але цього разу все обійшлося без кровопролиття.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: