Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Експозиція творів із музею «Дрогобиччина» спричинила справжній фурор на виставці «Велике і Величне» у Києві.

Музей «Дрогобиччина» взяв участь у Всеукраїнському міжмузейному проекті «Велике і Величне», що став одним з основних та найбільш масштабних заходів в рамках відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Виставка експонується у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» в Києві. Серед 35 провідних українських музеїв, котрі надали для експонування понад 1000 творів живопису та скульптури Дрогобицький музей посів гідне місце, та за коментарями мистецтвознавців став відкриттям для київської публіки.

Зі збірки музею для проекту було відібрано шедеври XVІ–XVIII cт. – ікони із дрогобицьких храмів Святого Юра, Воздвиження Чесного Хреста, Трійці. Твори підбирались науковцями музею таким чином, щоб максимально представити розквіт міської культури Дрогобича епохи Ренесансу та Бароко. Таким чином репрезентували місто як багатий культурний центр. Завдяки прибутковому солеварному промислу громада міста мала змогу для оздоблення дрогобицьких храмів замовляти кращих західноукраїнських майстрів того часу із самбірської, вишенської та риботицької шкіл малярства, а також оплачувати власних високопрофесійних художників. Тож ікони дрогобицьких малярів Стефана Медицького (автора розписів церкви Юра), майстра Мражницької Богородиці (автора розписів Воздвиженської церкви) та Василя Глібкевича (дрогобицького священника та майстра барокових вівтарів) спричинили справжній фурор, тим паче, що на всеукраїнському та міжнародному рівні ці імена були відомі донині лише у вузьких мистецтвознавчих колах.
Окремим акцентом прозвучала на виставці дрогобицька ікона «Трійця Старозавітня» Федуска, маляра з Самбора. У «Мистецькому Арсеналі» поряд з нею експонували Пересопницьке Євангеліє, наголошуючи на знаковому для сучасного українського мистецтвознавства відкритті дрогобицького художника-реставратора Левка Скопа, котрий дослідив, що мініатюри Євангелія належать пензлю Федуска.

Тож не дивно, що експозиція творів із музею «Дрогобиччина» привернула багато уваги, та стала основою багатьох фото- та відео-репортажів про відкриття виставки «Велике та величне» у «Мистецькму Арсеналі».

Директор музею «Дрогобиччина», котра була присутня на відкритті проекту зазначає: "Безперечно, колектив музею усвідомлює мистецьку цінність своїх експонатів, представлених у Києві, проте успіх і визнання у столиці наших сакральних творів сприятиме належному пошануванню їх і у стінах рідного музею нашими дрогобичанами".

Підтвердженням успіху Дрогобича у Києві є той факт, що жоден засіб масової інформації, котрий висвітлював цей масштабний проект не оминув увагою дрогобицьку колекцію.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: