Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Маленький крок до Євросоюзу

24 липня у приміщенні біологічного факультету ДДПУ ім.І.Франка пройшла презентація проекту Європейського Союзу «Інтеграція наукових середовищ польсько-української прикордонної території». Цей проект спільно реалізується науковцями, аспірантами, студентами біологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка та агробіологічного факультету Жешувського університету ім. королеви Ядвіги у галузі охорони навколишнього середовища.

Маленький крок до Євросоюзу

Основні завдання та напрями реалізації:

- налагодження контактів між українськими та польськими науковцями під час проведення спільних науково-практичних семінарів, конференцій, польових і лабораторних досліджень у галузях екології, біології, сільського господарства;

- проведення наукових розробок рекультивації техногенних територій Борислава та Стебника, пошук методів оптимізації деградованих екосистем Дрогобицького регіону;

- закупівля лабораторного обладнання для проведення екологічних досліджень;

- поглиблення транскордонної інтеграції між науковцями, а також місцевими громадами й органами місцевої влади у сфері охорони навколишнього середовища, утвердження засад сталого розвитку, обмін науковою інформацією у галузі новітніх розробок захисту довкілля.

Декан біологічного факультету, кандидат біологічних наук, доцент Світлана Волошанська відрекомендувала гостей презентації та учасників міжнародної науково-практичної конференції «Забезпечення функціонування трансформованих екосистем прикордонних територій (Україна-Польща)», що стала першим етапом у реалізації проекту.

Маленький крок до Євросоюзу

З вітальним словом до присутніх звернулася ректор ДДПУ ім.І.Франка, доктор філософських наук, професор Надія Скотна. Вона відзначила, що наш університет співпрацює з багатьма навчальними закладами Європи, але саме Жешувський університет був першим, з яким налагодили тісні контакти на міжнародному рівні. Презентований проект є дуже важливим не лише в екологічному, а й у соціальному, культурологічному, етнологічному ракурсах. Це – один із маленьких кроків українців до Євросоюзу.

Координатор проекту з польської сторони Ян Ґонсьор розповів, що програма співпраці розрахована на два роки і складається з двох частин: інтеграційної з обміну студентами (у заходах візьмуть участь понад 300 осіб) та науково-дослідницької. Друга частина передбачає розроблення проекту рекультивації забруднених засолених територій у Стебнику (хвостосховище «Полімінералу») та відходів добування озокериту в Бориславі. Відібрані там зразки рослин та ґрунтів відвезуть до Жешува для ретельного вивчення. Загальна вартість міжнародного проекту, що фінансується за кошти Євросоюзу, – майже три млн грн.

Учасників презентації привітали народний депутат України Роман Ілик, депутат Львівської обласної ради Осип Магур, секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, заступник міського голови Борислава Сергій Оленич, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, керівник управління екологічної безпеки ВАТ «Укрнафта» Петро Дригулич, громадський активіст, помічник народного депутата Р. Ілика Володимир Кондзьолка.

Кандидат біологічних наук, доцент Мирон Цайтлер зазначив, що проект має практичне значення, позаяк мова йде про розв’язання нагальних екологічних проблема нашого краю. Адже забруднені території треба не лише рекультивувати, їх можна використати, наприклад, для вирощування енергетичних рослин, відходи калійного виробництва чи намул з очисних споруд водоканалу можна застосовувати як добрива тощо.

Після невеликої перерви розпочалися пленарні засідання конференції. Із ґрунтовними доповідями на екологічну тематику виступали польські та українські науковці. Відбулася екскурсія у Борислав для ознайомлення з техногенно зміненими територіями Бориславського озокеритового родовища.
А ще упродовж трьох днів роботи гості з Польщі мали змогу ознайомитися з природою та архітектурними пам’ятниками нашого краю, здійснили мандрівку за маршрутом «Дрогобич-Сколе-Мукачево-Ужгород».

Наступний захід у рамках проекту ЄС «Інтеграція наукових середовищ польсько-української прикордонної території» (вже із залучення студентів) запланований на жовтень цього року.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарі

Ted 2 серпня 2013, 17:25
Ну а Кондзьолка чого знову попер у президію? Яке він "привітання" міг оголошувати? Щоб догодити Ілику, що про це хтось та й напише? Нарцисизм чистої води, та й годі. Вельми показова ситуація: справи на копійку, розмов на гривню. Що, який нардеп, - такі й помічники та радники? Видать, так воно є насправді. Коли вже будемо обирати не "членів партії", а чесних людей? Тоді може й пустопрожнє тьеревення припиниться, а влада дістане "по заслугам". Скільки б не вкрала.
  • Подобається
  • 0
До Teda 9 вересня 2013, 11:58
Володтмир Кондзьолка, - відомий у Дрогобичі дурисвіт. Він розвалив не один громадський рух. Чого вартують його шахраювання у русі "ЧЕСНО"? Навіть спокійного Святослава СУрму мало не довів до інфаркту. Зараз від пробивається у рух "Третя Республіка ( ВІталій Луценко), як представник від Романа Ілика. Але там може зустріти людей, які відверто скажуть, що він негідник і лицемір. Тож часи президій можуть назавжди закінчитися для нарциса Вови.
  • Подобається
  • 0
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: