Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Спроба затримати КамАЗа із річковим гравієм закінчилась провалом. Чому?

У Дрогобицькому районі підприємливі ділки вивозять повні КамАЗи незаконно видобутого гравію з русла річки Бистриця, вивозять нахабно, не криючись. І за тримати їх не так вже й просто. Правду кажуть, на місцях у них все «схоплено».

Інцидент, про який стало відомо Гал-інфо, стався 17 липня цього року біля села Мокряни. Того дня близько пів на дев’яту вечора державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Держекоінспекції у Львівській області разом з громадським інспектором з охорони довкілля, при проведенні держконтролю на території Дрогобицького району , помітили на лівому березі річки Бистриця (власне поблизу села Мокряни) екскаватор, який вантажив гравій з русла річки на КамАЗ. Заскочені на місці злочину, водії вантажівки та екскаватора відмовилися будь-що пояснювати інспекторам, жодних документів теж не показали. Перекривши виїзд двома своїми легковиками, аби порушники не втекли з місця злочину, інспектори звернулися до правоохоронців.

Міліція, яку викликало керівництво Держекоінспекції, їхало більше як дві години. За цей час затримані порушники встигли пошкодити автомобіль інспектора, викрасти його речі, порвати одяг і чкурнути в невідомому напрямку.

А сталося все так. Чекаючи прибуття правоохоронців, держінспектор відібрав у порушників письмові пояснення, склав адміністративний протокол про порушення, обміряв яму, що залишилася після відбору гравію і сховав документи у сумку, яка знаходилася в машині. Стрілка годинника перейшла за десяту вечора, а міліція все не їхала. Мабуть, дороги в Дрогобицькому районі погані, добиратися довго…

Близько пів на одинадцяту на мобільному водія КамАЗа пролунав дзвінок. Поговоривши кілька хвилин з невідомим абонентом, той несподівано підняв кузов авто, вивантажив гравій, далі підбіг до інспектора, вдарив його дверцятами легковика, зірвав погони з форми, збив головний убір. Потім відштовхнув інспектора вбік,заліз всередину його авто, вхопив сумку з документами, протоколом, посвідченням, особистими речами і грошима, заскочив до вантажівки, натиснув на газ, і, зіштовхнувши на узбіччя службову “Славуту”, яка перекривала дорогу, зник у невідомому напрямку. Услід за ним «випарувався» і водій екскаватора. І лише після цього довгождані охоронці правопорядку прибули на місце злочину.

Цікаво, що того дня це був далеко не перший рейс «бойового» КамАЗу. Голова сусідньої Ступницької сільської ради Петро Стегняк засвідчив: добре знайомий екоінспекторам КамАЗ, вантажений гравієм, як мінімум тричі проїжджав територією села. При цьому, за словами сільського голови, того ж дня близько першої по обіді його зупинив дільничний інспектор Дрогобицького райвідділу Черхавський А. Після розмови КамАЗ поїхав. А потім був ще один рейс: машина,звісно, була вщерть навантажена гравієм.

Заява про інцидент, який трапився поблизу села Мокряни, наступного дня надійшла начальнику ГУ МВСУ у Львівській області Олександру Рудяку. Дрогобицький міськвідділ міліції порушив два кримінальні провадження: одне – за заявою державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Держекоінспекції у Львівській області про крадіжку документів та особистих речей (ч. 1 ст. 357 ККУ); друге – за заявою керівництва Держекоінспекції про незаконне видобування піщано-гравійної суміші (ч. 2 ст. 240 ККУ).

Нагадаємо, що 7 липня у Самборі під головування заступника голови Львівської ОДА Сергія Василенка відбулась розширена нарада щодо проблеми незаконного вивозу гравіюта піщано-гравійної суміші.Постановилипосилити боротьбу із антизаконним промислом, який може призвести до екологічного лиха: руйнації берегів та протиповеневих споруд, зміни русла річки і появи нових повеней. І екологи, і чиновники, і міліція, і прокуратура – усі дістали відповідні завдання і конкретні терміни їх виконання. У вересні має відбутись повторна нарада. І щ тут скажеш. Треба таки посилювати боротьбу, бо люди не відають, що чинять.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: