Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Про що мовчать Комітети Верховної Ради, Або в записник нардепа Романа Ілика

Опираючись на міжнародні стандарти та вимоги Закону «Про доступ до публічної інформації», ОПОРА сформувала рейтинг веб-сайтів комітетів Верховної Ради України за рівнем висвітлення суспільно-важливих даних.

За даними порталу ВР, інтернет-сторінки створено для 22 з 29 комітетів. Однак, через відсутність типових положень про форму та зміст інформації, рівень висвітлення даних є неоднаковим. Доступ громадян до інформації про поточну діяльність ще 7 комітетів, які не мають власних веб-сайтів, обмежено. Йдеться про Комітет з питань економічної політики, Комітет з питань охорони здоров’я ( заступник голови комітету добродій Роман Ілик, що був обраний від Дрогобиччини по 121 виборчому окрузі від ВО «Батьківщина», як єдиний узгоджений кандидат), Комітет з питань соціальної політики та праці, Комітет з питань транспорту і зв’язку, Комітет з питань фінансів і банківської діяльності, Комітет у закордонних справах. Парадоксально, але навіть профільний Комітет з питань інформатизації та інформаційних технологій, який серед іншого опікується розвитком віртуального простору в Україні, немає власного веб-сайта.

Очільниця Комітету з питань охорони здоров’я пані Бахтєєва на незручне журналістське запитання, чому немає сайту із відповідним наповненням, відповіла ( у прямому телеефірі!), що, мовляв, «у комітету немає такої зручної кімнати, чи кабінету, де б мав бути комп’ютер із підключеним інтернетом…». І нема на те ради, як каже радниця мера Радзієвського пані Байса .Цікаво, чи обговорював це соціально-важливе питання в комітеті нардеп Ілик? Станом на 21 червня 2013 року, найповніше висвітлювалася інформація про роботу Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. Найгірше наповнюється сайт Комітету з питань верховенства права та правосуддя. Сайти решти комітетів ВР містять від 18 до 46% інформації. Трохи більше половини суспільно-важливих даних оприлюднюється лише на 3 сайтах з 22 існуючих.Зрозуміло тепер, чому сайт Дрогобицької міськради такий «бідний» на інформацію?!

Найменше уваги на веб-сайтах комітетів Верховної Ради приділяється висвітленню питань, які стосуються поточної роботи депутатів над законопроектами. Щоб якісно оцінити цю діяльність необхідно володіти інформацією про: перелік законопроектів з підготовки яких комітет визначено головним та проектів, до яких комітет має подати пропозиції; розподіл законопроектів за підкомітетами; дати та стадії розгляду документів; перелік та зміст рекомендацій, експертних висновків і рішень по них. На більшості веб-сайтів ця інформація відсутня.Так що депутати у своїх звітах можуть собі дозволити й відверту брехню.

Тому виборці Дрогобиччини й не почули на звіті добродія Ілика конкретну інформацію стосовно законотворчості депутата ВРУ ( лише загальна інформація, не більше). Практично була відсутня інформація про рекомендації та експертні висновки до проектів нормативно-правових актів, а також щодо їх розгляду на засіданнях комітету. Депутат Львівської обласної ради Осип Магур у розмові із дрогобицькими журналістами відверто зауважив, що «нинішні помічники та радники нардепа Ілика самі потребують порадників та помічників, бо деколи навіть не вміють добре прочитати те, що для них написано. Таким чином добродій Ілик не лише не має інтелектуального та аналітичного потенціалу, але й сам вимушено працює на підняття авторитету своєї «команди». Ось звідси і виникають колізії бажань привласнити особисті успіхи колег із Львівської облради, зокрема, стосовно вирішення регіональних екологічних проблем». Редактор сайту LifeInfo.com.ua Вікторія Лишик у відповідь вимушена була заявити, що не відповідає за достовірність інформації, яку оприлюднює із матеріалів прес-служби нардепа Ілика. І таке анонсування прес-службою нардепа діяльності та «успіхів» пана Ілика викликає подив, та й , зрештою, недовіру дрогобичан. Президент Асоціації «Нові Горизонти» Олександр Магльона стверджує, що Роман Ілик свідомо «забув» про те, як обіцяв співпрацювати з громадськими організаціями міста та регіону, що під час виборів надавали йому відповідні аналітичні та інформаційні напрацювання. Святослав Сурма, очільник ГО «Небайдужі дрогобичани», після спілкування з паном Іликом зауважив «досить прохолодну реакцію на пропозиції щодо спільної реалізації суспільно-корисних громадських ініціатив…». Напевне пан депутат має дещо інші, невідомі громадськості, пріоритети. Сьогодні нардепу Ілику громадські організації одноосібно представляє-підмінює добродій Володимир Кондзьолка, схильність котрого до маніпуляцій відома громадським лідерам Дрогобиччини. І це ще один «мінус» особистих напрацювань новообраного депутата Верховної Ради України Романа Ілика. Не даремно кажуть: скажи, хто твій радник і ми знатимемо, які рішення ти прийматимеш.

Лише на сторінці Комітету з питань свободи слова та інформації є відповіді та 5 з 8 важливих питань про поточну роботу депутатів над законопроектами. На жодному сайті не оприлюднено інформації про дати розгляду законопроектів. Недостатнім є оприлюднення інформації про поточну діяльність комітету. Наприклад, дані про відвідуваність депутатами засідань публікуються лише на сайтах Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією та Комітету з питань європейської інтеграції. Порядок денний майбутніх засідань оприлюднюється на 9 сайтах з 22 існуючих. Ознайомитися зі стенограмами засідань можна лише на 3 веб-ресурсах.

Неналежне висвітлення інформації про діяльність комітетів в інтернеті є лише частиною глобальної проблеми з обмеження доступу громадян до суспільно-важливих даних. Крім цього у парламенті існує практика недопуску журналістів до засідань комітетів. Стенограми засідань, на забезпечення яких у 2012 році витратили майже 1,5 млн. гривень, не оприлюднюються. Частина комітетів не поширює інформацію про майбутні зустрічі і плани роботи. Як результат, суспільство, зокрема, й виборці Франкового краю, практично не володіє повною картиною щодо діяльності органу влади, який відповідальний за підготовку законопроектів до розгляду у Верховній Раді.

Олександр КАЛЮС
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ted 27 липня 2013, 20:32
Вова Конзьолка спить і баче себе міським головою Дрогобича. Тому й вилизує Романа Ілика,а це він вміє, бо його тренером був пан Сендак. Але дрогобичан вже він не надурить, бо Ілик сам не міг стати депутатом міськради(!!!!). Може йому хватить клепки відсторонити Конзьолку, бо буде мати лишні проблеми.
 • Подобається
 • 0
Леонід 28 липня 2013, 23:03
Не стаття, а маразм,заказуха повна. Фу

Вікторіє, не соромно таку туфту Магльонівську друкувати? )) І
 • Подобається
 • 0
Тарас 29 липня 2013, 10:11
Ну якщо Магльона таку заказуху пише, то Вікторія просто молодець, що це друкує. Маразм, це коли депутата обирають, лижуть йому дупу, а потім поливають брудом і ганьблять. Запитайте пана Сурму, як Конзьолка розвалював "Чесно" і потім пішов із течкою до Ілика. Це, - незаперечний факт. Що, Сурму теж проплатили? І Осипа Магура?
 • Подобається
 • 0
Олександр 29 липня 2013, 10:13
Абсолютно непрофесійний матеріал. Починали "за здравіє", закінчили "за упокой". Перекрутили матеріал ОПОРИ, понавидумували різних бздур. Смішно.
 • Подобається
 • 0
Тарас 29 липня 2013, 16:43
До Олександа. Добродію, висліди Опори передані абсолютно точно. Ви би хотіли "бздури"? Їх немає. Матеріал аналітичний і правдивий. Якщо хочете догодити Ілику чи Конзьолці, - пишіть своє. Але в ЦЕ важко повірити, бо за вами вуха шахраїв.
,
 • Подобається
 • 0
Марія 30 липня 2013, 12:25
Якщо це пише пан Магльона, то можна не сумніватися, що він не перекручує факти. Дивилася особисто висліди ОПОРИ, - все там так і написано про "прозорість" комітетів Верховної Ради. І нашому депутату Роману Ілику слід цю проблему вирішувати, тоді й повіримо, що він щира людина, а не черговий спритник, що дорвався до нардепівської щедрої годівниці. Так, що "олександре" ваші оцінки є недоброчесними та упередженими. Звісна річ, під ніком можна облити брудом будь кого. Такий собі байгарський "героїзм".

Нормально написано. І Осип Магур дійсно у нас в Бориславі бував не раз. І комісію по Радзієвському він ініціював. А що Ілику треба не популізмом займатися а наводити лад у ВРУ, - свята правда. А Сурмі нема чого перейматися, він добре знав, що Ілик йде до влади, аби зберегти великі статки. А не спіпрацювати з громадськими, та ще й незалежними лідерами.
 • Подобається
 • 0
Олександр 30 липня 2013, 12:30
В матеріали ОПОРИ дійсно йдеться про "прозорість" і її відсутність. Ніхто ж не сперечається. В той же час в опублікованому вами матеріалі - такі собі думки з приводу. Про помічників, співпрацю з ГО, неувязку у стосунках з людиною Куруса (вам напевно це краще відомо) Сурмою, так звану відсутність законотворчої діяльності і тому подібне. Це, шановне товариство, не професійний матеріал, а "заказуха", чорний піар Для обєктивності варто було додати бодай одну думку із оточення команди нардепа. А ви собі щось там придумали, і однобоко подаєте.
Вікторіє, ви людина амбітна і розсудлива. Тож не перетоврюйте ваш сайт у щось на кшталт ДІ
 • Подобається
 • 0
Бодя 31 липня 2013, 11:35
При чому тут "неувязка з людиною Куруса"? Святослав Сурма громадський активіст, який не залежить ані від Куруса ані від Ілика. Це пан Ілик коли рвався до влади мав би затямити, що буде слугою народу. А з нього ані пан ані слуга, вибачте Олександре. Ви не прав. Цей сайт ніколи не буде таким як ДІ, бо пані ВІкторія з іншого тіста. Вона журналістка, а не пліткарка, як це тепер модно практикувати на місцевих сайтах. А "думки з приводу" ви теж можете собі дозволити, одначе боюся, що там будуть панегірики тому ж Ілику, який поки що лише розводить демагогію. Ось коли він з трибуни парламенту скаже владі своє "Фе", тоді й побачимо, чого він вартує. А так поки що, - порятунки сумнівно великих статків...
 • Подобається
 • 0
Орест 1 серпня 2013, 11:20
Сурма Конзьолці поперек горла, тому й Ілик знає про Ярослава тільки негатив. Бо свого часу саме Сурма вивів у русі "Ченсно" Конзьолку на чисту воду, як шахрая, що працював конкретно на Ілика і обсирав інших кандидатів.Потім Сурма взагалі вийшов з того руху, що сьогодні координує Гринчишин, демагог і пустобазікало.
 • Подобається
 • 0
Evelina 1 серпня 2013, 17:52
Ви собі кажіть, що хочете, але: собака гавкає - а караван іде! Ви пишете та коментуєте, а Вікторія публікує наші матеріали.А сайт - гарний. За такий короткий термін - так його підняти не кожен зможе! Молодець, Вікторіє, гараздів Вам усіляких, а сайту - процвітання! І нехай луснуть ті чорнороті писки, що Вам докучають... Мовляв, заказуха... Та напишіть ви щось про Магльону, вона і вас надрукує... Тоді хай Магльона пише, що матеріал - чиясь "заказуха". Плебеям не вгодиш...
 • Подобається
 • 0
Ted 2 серпня 2013, 17:38
Якби не той Магльона, то сайт Дрогінфо ще довго був би в дупі. А тепер я цього автора читаю на цьому сайті і пані Вікторія великий молодець, що друкує авторів, які не пліткують, не бояться влади, а пишуть і аналітично і творчо. Тож у сайту добре майбутнє.
 • Подобається
 • 0
Иван Васильевич 3 серпня 2013, 13:20
Меня терзают смутные сомнения, что статьи пишет сам Маглена и сам же их комментирует.
Олександр Васильевич- мепняй профессию!
 • Подобається
 • 0
Ted 6 серпня 2013, 10:08
Вчіть українську, іванвасиловичу, шануйте коментаторів. Пишіть щось щире та позитивне.
 • Подобається
 • 0
Бобко і Допко 20 жовтня 2014, 14:47
Як корисно іноді повернутися у минуле! Яка доречна стаття до сьогоднішньої картини з кандидатами в нврдепи! Думали, що ілика вже там не буде! Та ні, ця вертихвістка маша "гордость наша" таки уламала придурка балатуватися по мажоритарці в нашому окрузі!
Шановні, не вірте брехлу ілику, який усі досягнення Київського Майдану приписав собі. І свободі люльці також! Раневичі і Летня йому повірили! І мають сумний досвід з того! А як же "пиздів" той ілик, коли електорат хотів уламати!!!! А тепер він його благополучно має в дупі.
 • Подобається
 • 0
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: