Реєстрація    Увійти
Авторизація
Сергій 31 травня 2016, 18:40
раніше так як і всі наївні українці також щиро вірив що правий сектор це організація яка заслуговує на підтримку від простого народу.. - та нажаль як і все в нашій державі..продаєтсья заради грошей..
бувши 2 місяці назад в одному кафе - став свідком того як якись прищик з боробою..інакше його не назвеш почав розказувати що він з правого сектору і вони кришують це кафе і т..д.. хоча ніякого не порозуміння щодо криші взагалі не було..) навіть перезвонював у франківськ - до старшого кришняку правого сектору..
- тому всім тим хто ще щиро вірить в правий сектор та яроша - це така сам бандитьсяська організація як і весь рекет який і надалі продовжує жити за своїми правилами..але просто появилось ще декілька угрупувань типу правосеків - які тепер будуть ділити між собою кришування..відкати і т.д..
          689
Михайло 31 травня 2016, 18:30
не біда - пишіть, що хочете відповідь на електроннну пошту - хай впі..сяються від радості скануючи всі документи, але безплатно;)
маразм - діло заразне - скоро певно чекатимем такого і в Дрогобичі
          688
Губицька Марія Петрівна 28 травня 2016, 03:03
Прошу надати інформацію,які територіальні громади будуть приєднанні до Стебницької міської територіальної громади.
          687
torispeccor 24 травня 2016, 11:49
Будівництво Чаплі може зруйнувати багатоквартирний будинок на вул. Лесі Українки, 8.Там, де ведеться спорудження будинку, стався зсув грунту. Мешканці переживають, що їхнє помешкання може опинитися у виритому котловані.

За словами начальника відділу з надзвичайних ситуацій міськвиконкому Миколи Летнянчина, спорудження будинку ведеться з порушенням усіх будівельних норм.

"Це призвело до того, що структура житлового будинку порушена, – каже Микола Летнянчин. – Відбувається зсув грунту до будинку і є реальна загроза його руйнуванню".
          686
torispeccor 24 травня 2016, 11:32
Oxana Radischak? Faceebook Я щось не розумію,то або Кучма наскільки не свідомий у господарці міста,і радники ним керують,або дуже хитрий,прийшов до влади і робить,що хоче...
          685
журналіст, Вчора,20:39 24 травня 2016, 11:29
Леся- молодець. Тепер зможе цих ушльопків мочити по повній програмі. І всі журналісти ій допоможуть- крім зализаного Турмиса.
IP: 178.212.102.139 | Ukraine, Lviv
          684
torispeccor 23 травня 2016, 12:46
Олена Куртяк, Фейсбук. 22 травня 2016 р.
Сьогодні міський голова Дрогобича трохи ся заблудив.
Прийшов на посвячення пам'ятного Хреста загиблим Героям України, а казання таке мав, якби то посвячували пам'ятник йому - жертві дрогобицьких переслідувань....
Вже си няйняв тих, хто фільтрує інформацію "з". Най би ще собі найняв когось, хто його буде правильно інформувати "до": куди, чого і з якої нагоди йде.
          683
Insider, 22:17 21 травня 2016 р. 23 травня 2016, 12:35
Як стало відомо цей новий "прес-секретар" називається Станіслав Гайдер, який розробляв новий сайт Дрогобицької міської ради і презентував його у Ратуші 28 квітня. Тоді було оголошено, що вартість цієї розробки - 20 тис. грн. А тепер виявляється, що ціна цієї оборудки вже майже у 10 разів вища і до цього причетні той же Гайдер, Качмар, Кондзьолка та ін. Вони вдало обвели навколо пальця некомпетентного Кучму і вирвали з міського бюджету величезну суму коштів, а потім йдуть відкати. Тому з дозволу мера виганяють з робочого кабінету Лесю Ясюру, грамотну, чесну і компетентну працівницю, яка пережила багатьох міських голів (і цього незабаром переживе! ), а натомість приводять якогось Гайдера, який напевно теж буде в "Тустані" жити. Як бачимо -Ратушу захопила якась ЗГРАЯ УШЛЬОПКІВ.
          682
torispeccor 16 травня 2016, 13:30
До міського голови Дрогобича.
У соціальних мережах журналістка Марія Кульчицька стверджувала, що один із Ваших радників, якого назвали “гостем із Риги”, працює на волонтерських засадах і займається ламанням схем, запроваджених раніше. Прошу підтвердити або спростувати цю інформацію, а також вказати, хто ця людина і чим конкретно вона займається.
          681
Mariya 16 травня 2016, 08:38
Старший далі на волі, бо по ходу відмазала сестра. Молодший сидить, а баба далі спирт продає як продавала. Ось такий фінал
          680
Мирон 12 травня 2016, 18:14
А Кучма і Хрущ мовчать.
А може не хочуть щоб всі про це знали?
          679
Олександр 12 травня 2016, 15:16
Нехай перевірить віиділення ділянок Богдану Николаїшину: має на себе і ще на одну особу. Так подейкують.
          678
Maxss 23 квітня 2016, 00:11
30-летие Чернобыльской трагедии – обзор киевских памятных мест http://kiev-foto.info/ru/stati/1802-30-letie-chernobylskoj-tragedii-obzor-kievsk
ikh-pamyatnykh-mest
          677
Олег 20 квітня 2016, 15:34
Не один міський голова втратив спочатку авторитет а потім і посаду, ігноруючи волю Громади, пропозиції та зауваження громадських організацій та небайдужих громадян. Зрозуміло, що міський голова з частиною нових депутатів вчиться керувати містом. Вчиться на підказках старих депутатів ради та чиновників міськвиконкому, забувши про Майдан, про власні обіцянки, з головою поринувши у вир невідкладних заходів за для власної безпеки та добробуту свого оточення. Встановлення високої зарплати для себе та "своїх" людей без врахування показників виконаної роботи, її якості та користі для Громади міста є проявом низької культури та моралі. Знову Дрогобич не отримав владу з числа жертовних, інтелігентних та компетентних людей. А жаль. Їх багато в нашому місті! І вони щоденно будуть протестувати проти незаконних, аморальних дій влади.

До речі, Вікторіє, чого Ви за інтенрнет-газету Майдан не згадали. Вони також опублікували в себе інформацію щодо засад економічної специфіки Дрогобича?
          675
податкова інспекція 19 квітня 2016, 15:46
Та влада продажна вже так забрехалася, що аж порох куриться! Всі їм винні, а вони - ні! То - журналісти, то підприємці, то звичайні громадяни, яких кучма називає фашистами і провокаторами. а сам - він хто? брехло і провокатор номер один. Свідомо планує провокації, підставляє під них громадськість, особливо тих, кого найбільше боїться. І, як інквізитор, розпинає на своїх збіговиськах маструбованих журналістів. Лякає всіх службою СБУ, таке, якби вона була - його приватною власністю.
А ще, чому в декларації добродій кучма не вказав за своє голковколювання. Чи платить він за це офіційні податки?
          674
Наталія 15 березня 2016, 18:21
Підтримую думку Олександра.8-березня - це загальне свято всієї половини людства. А свято Матері(гарне свято,не сперечаюсь) - це свято окремої категорії жінок.Не кожна жінка може мати дітей.І уявіть,коли в робочому колективі вітають матерів із святом,як буде почуватися незаміжня.Поставте себе,шановні союзянки,на місце іншої жінки і тоді зрозумієте.І не треба обливати брудом людину тільки за те,що вона іншої думки.
          673
Василь 14 березня 2016, 11:09
Фото хочу його .а то така ж біда мене спіткала............
          672
Taras 13 березня 2016, 18:39
для того і запровадив дрогінфо реєстрацію всіх користувачів,щоб бачити хто і звідки! а исайт дійсно підозрілий,постійно вишукується тільки щось погане,щоб з цього зробити сенсацію
          671
Барс 24 лютого 2016, 15:24
Доброго дня всім читачам. Одне питання цікавить як можна радником по комунальним питанням Качмара Василя Богдановича призначати на таку відповідальну посаду???Наскільки відомо ця (людина ) протягом багатьох років тільки те й робить шо грабує український народ ... Спочатку дніпровський район Києва , потім Полтавську область а зараз черга і до Дрогобича прийшла .Мені цікаво а Василь Богданович все своє -награбоване майно задекларува ???
          670
Вуйко з полонини 8 лютого 2016, 17:26
Все в статті було цікаво аж до моменту розповіді про епохального світоча світової журналістики Леоніда Гольберґа. Для Леоніда Гольберґа кожен журналіст, який не рукоплеще його монументу Гордині - "повне зеро", себто повний нуль. Так от, талановитість успішних журналістів навколо п'єдесталу пана Гольберґа розвинула у нього панічну фобію, буцімто кумівство Його Величності з Самим... Всевишнім похитнеться, якщо слава дістанеться ще комусь, крім нього. Тоді приземлення на грішну Землю може бути дуже болючим. Настільки болючим, що навіть шкіряний м'яч на футбольному полі не зазнає такої "приємності". Оскільки у кожного монумента - окрема хмарина, з висоти якої не всіх помітиш, Леонід Маркович відчайдушно мече блискавиці крутіше старого Зевса на адресу журналістів з його особистого чорного списку під назвою "Повне зеро". Відчуваючи свою неповноцінність (яко син батька з Богом обраного народу), Леонід вже зовсім заплутався, і замість об'єднувати навколо своєї бородатої персони найкращих, він їх всіляко паплюжить. Тому дрогобичани, котрі почули з його рота пивний перегар, воліють його ігнорувати або задля пристойності підтакують його пафосним амбіціям.
          669
torispeccor 2 лютого 2016, 14:31
Re: Анекдоти
« Відповідь #196
________________________________________
Застряг в ліфті мужик і нажимає кнопку виклику диспетчера.З динаміка голос:
-Якшо ви говорите українською-натисніть кнопку 1,єслі па рускі-2....
Мужик жме на 2
З динаміка хитрий голос:
-Ну шо,москалику,застряг?
          668
Богдан Лазорак 30 січня 2016, 01:15
Думаю якщо Львів пережив тренсформацію в святкуванні власної дати і відчуження совкових концепцій, то й Дрогобич переживе. Нікому сьогодні не легко, і жодній країні євросоюзу, яка переживала прощавання із совковістю не було легко теж! Справа мабуть полягає в іншому, що 20 років тому жодних дослідницько обгрунтованих проектів подібних до теперішніх (а зокрема й від Інституту Національної Пам яті) ніхто не передбачав. З іншого боку доступ до архівів сьогоднішнього масштабу, а також науково-дослідницькі проекти, які з явилися пізніше, зокрема у контексті новацій Інституту Української археографії, 20 років тому щойно розпочиналися. При цьому 20 років назад одною із причин "псевдоювілеїв" була нещодавня совковість усіх "Просвітян" та псевдо-патріотів початку 90-х, які повсюдно ходили під жовто-синіми прапорами і разом із справжніми мучениками концтаборів кричали Слава Україні, а у 1989 р. ще мали партійні білєти у своїх кишенях з надією, а вось збережеться СРСР і за дату похвалять посадою. Як сьогодні памятаю спогади свого діда Івана Возного, який переживши суворе підпілля УГКЦ Дрогобича із отцем Соколом, дослівно зберіг поіменний список колишніх сіксотів ,а потім великих патріотів міста Дрогобича. Спочатку не повірив! Та коли Володимир Вятрович відкрив архіви СБУ, то наступило родинне свято. Звершилося. До всього слід додати й те, хто насправді ініцював проект 900-річчя? Чи відомо комусь! Пишіть! Цілком ймовірно, що наприкінці найбільш корумпованого періоду СРСР, ювілейна дата будь-якого масштабу могла передбачати і викачування грошей із бюджету тогож СРСР! З іншого боку є надія, що гуманітарна незалежна комісія Дрогобича на чолі із Олегом Дацюком все ж залучить архівні матеріали істориків до спільної справи Історичної правди міста Дрогобича, як це сьогодні наочно демонструється у найрізноманітніших проектах Інституту Національнї памяті, де понад усе стоїть питання достовірності ДЖЕРЕЛА!
          667
Богдан Лазорак 30 січня 2016, 01:14
Ярослав Ісаєвич в статті від 2007 р. писав "Визначальна роль урядових структур свідчить також і про недорозвинутість громадянського суспільства. Адже ініціатива згори не конче є необхідною там, де збереження пам’яток і популяризація історії забезпечують громадськість і ті комунальні та державні установи, які систематично отримують на це кошти без санкції високих інстанцій у кожному окремому випадку. В Україні офіційні рішення про ювілеї, навіть недостатньо обґрунтовані, сприяють збереженню історичної спадщини та стимулюють зацікавлення культурою, але, з іншого боку, породжують нестримне бажання “відтворювати” втрачені пам’ятки. До того ж в умовах передювілейної ейфорії неминучі поспіх і втручання позанаукових чинників. Навіть якщо не “відтворювати” те, від чого нічого (або майже нічого) не залишилось, а кваліфіковано реставрувати реально збережені елементи архітектури, не може бути однозначних для всіх випадків вирішень вічного питання, де межа між рятуванням пам’ятки та втратою її автентичності. На наш погляд, навіть не цілком досконала реставрація, яка може претендувати на науковість (стовідсотково досконалих не було ніколи й ніде), є чимось кращим, аніж повна байдужість до природного руйнування чи, тим паче, свідоме псевдонаукове “відтворення” або зловмисне руйнування давніх (і недавніх, але культурно значущих) об’єктів для зачистки місця під контори банків чи житло багатіїв. Таке міркування, можливо, виправдовує обережну нотку оптимізму в роздумах про корисність ювілейних заходів і використання їхнього фінансування для поліпшення адекватних пам’яткоохоронних акцій." http://mylviv.com/2007/07/mifi-chi-naukovi-argumenti.html
          666
Богдан Лазорак 30 січня 2016, 01:14
Документ важливий не тільки під оглядом розкриття механізму дії міської влади тієї пори. З точки зору питання, яке мене цікавить, зрозуміло, що довідка про вік міста таки існувала. За вказаною адресою та датою я звернувся в Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича (спадкоємець Інституту суспільних наук). На жаль, відповідь була негативною: подібні довідки зберігаються лише 5 років. Не пощастило і в спадкоємців В. Козака, позаяк його архів напередодні ремонту помешкання викинули на сміття.
Іншою цікавою проблемою, на яку поки що також немає відповіді, є питання про те, чи була все-таки якась дискусія і хто з дрогобичан порушив сакраментальне питання про вік міста”.
Нагадую, що жодних наукових дискусій з питання визначення дати заснування Дрогобича не було проведено, жодних серйозних досліджень, у т.ч. й археологічних, також тоді не проводилось. То як можна нині, на початку другого десятиліття нової ери, до пріснопам’ятних міфічних 900 років доплюсовувати нові роки і ще більше вводити громадськість в оману? Невже сьогодні важко проконсультуватися з фахівцями? Невже мало фахівців у Дрогобичі, Львові, Києві, Кракові чи ще деінде?

Леонід ТИМОШЕНКО,
професор, декан історичного факультету ДДПУ ім. І. Франка, член шести наукових товариств, голова Дрогобицького осередку Наукового Товариства імені Т.Шевченка

Создан 30 мар 2013
http://tustan.io.ua/s396252/skilki_rokiv_drogobichu
          665
Богдан Лазорак 30 січня 2016, 01:14
ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА РАДА НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
Від 28.07.88 № 323
М. Дрогобич
Про відзначення 900-річного ювілею м. Дрогобича
На підставі засвідчення Інституту суспільних наук АН УРСР від 7 грудня 1987 року виконком міської Ради народних депутатів в и р і ш и в:
1. Відзначити у вересні 1990 року 900-річчя міста Дрогобича.
2. Заходи по підготовці до відзначення ювілею міста затвердити (додаються).
3. Підприємствам, організаціям і установам, усім дрогобичанам прийняти активну участь у підготовці до відзначення 900-річчя міста, розгорнути рух за перетворення Дрогобича у місто високопродуктивної праці, високої культури і зразкового порядку.
4. У вересні 1988-1989 років та в липні 1990 року у всіх колективах підвести підсумки ходу підготовки до ювілею і інформувати виконком про хід виконання накреслених заходів.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників голови та відділи виконкому.
Голова виконкому (підпис) Ю. Я. Дацюк
Секретар виконкому (підпис) Т. М. Шешурак
Візи:
Заст. голови виконкому (підпис) В. В. Вендич
Юрисконсульт (підпис) Д. М. Старунський
          664
Богдан Лазорак 30 січня 2016, 01:13
Частина 2)
“Загадки недалекого минулого” (як Дрогобичу визначили його вік)
Питанням про вік Дрогобича я зацікавився ще на початку 90-х рр., у часі святкування його 900-річчя. Утекло чимало води, допоки дрогобицька громада, нарешті, дала собі спокій з тим пріснопам’ятним ювілеєм. Водночас, пригадується, скільки було ювілейної метушні, помпезних академій, наукових і довкола-наукових публікацій, зрештою, від цього всього залишилося нині лише те, що в історичній науці називають історіографічним фактом (чи міфом).
Все ж, у науковій площині залишилися нез’ясованими обставини, за яких була ініційована сама подія, а також її генератори. До того ж, начебто було відомо, що наприкінці 80-х рр. якусь довідку про вік міста підписав поважний львівський вчений-медієвіст Ярослав Ісаєвич (нині вже покійний). Я навіть бачив згадану довідку на власні очі: після чергової краєзнавчої конференції її мені показав колишній директор музею “Дрогобиччина” Володимир Козак (також покійний). Однак Володимир Йосипович (світла йому пам'ять!) дозволив мені лише пробігти документ очима, знаючи про те, що я можу швидко оприлюднити матеріал, а йому без дозволу Я. Ісаєвича цього робити не хотілося. Добре пам’ятаю, що, як і в кількох працях та кандидатській дисертації Я. Ісаєвича, у тому документі вік міста чітко не визначався. Лише припускалося, що, можливо, початки Дрогобича можна віднести до періоду XI-XIII ст., тобто до часу раніше перших писемних згадок.
З того часу мене переслідувала думка докопатися до істини і відтворити обставини, за яких Дрогобичу визначили вік у кількості 900 років. Звернувшись два роки тому в архів міста, я отримав кілька цікавих документів, які, властиво, і проливають світло на подію. Як і гадалося, вік міста було затверджено рішенням виконкому Дрогобича, за № 323 від 28 липня 1988 року. Подаю цей короткий, але надзвичайно промовистий документ повністю.
          663
Богдан Лазорак 30 січня 2016, 01:13
Вихід у світ “Нарисів з історії Дрогобича” (Дрогобич: Коло, 2009) за моєю участю (та за моєю редакцію) мав своїм завданням покласти край дилетантським уявленням про початки нашого міста, адже не секрет, що пріснопам’ятне 900-річчя святкувалося на підставі рішення, прийнятого ще наприкінці також пріснопам’ятного радянського часу. Додам, що оприлюднення книги з винесенням на зворот палітурки фрази “Історія нашого міста нараховує приблизно 630 років”, базувалося на ретельних тривалих дослідженнях, проведенні археологічних розкопок, зрештою, на вивченні практики та досвіду інших українських міст, а також зарубіжних методик.
Виявляється, що теперішній міській владі висліди наукових праць та думки науковців нічого не варті. Вона пішла своїм, вочевидь зрозумілим тільки їй шляхом. Після 1991 р., коли було відзначено псевдодев’ятсотріччя Дрогобича, щороку почали додавати до історії міста ще один рік. Тобто, у 2001-му р. місту ніби “гепнуло” 910 років, у 2011-му – 920, тепер наближається “925-річчя”. Якщо навіть причитатися до аргументів радянської концепції 900-річчя, то й тоді стверджувалося, що це дата доволі умовна, бо ніхто не знає про те, що відбулося в 1091-му році. Тобто, навіть розробники теорії 900-річчя не додумались на зламі 80-90-х рр. прив’язувати дату заснування міста до 1091-го року, від якого можна було б вести відлік міської історії.
Тому зрозуміти логіку авторів концепції “925-річчя Дрогобича” ніяк не можна. Будь-якому студентові історичного факультету Дрогобицького університету (нагадаю, що факультет існує вже 21-й рік від часу його відновлення) давно відомо, що у світі прийнято відзначати ювілеї першої писемної згадки того чи іншого міста (та й у школах міста вчителі давно користуються працями науковців і, гадаю, давно не згадують “900-річчя”). У зв’язку з початками Дрогобича ми такої аж надто точної згадки не маємо, тобто місто не було засноване одно-актно чи одно-моментно, у нашому випадку маємо справу з процесом поступового переростання поселення (вірогідно, ремісничо-землеробського типу) у розвинутий міський організм. Тому аж ніяк не можна додавати щороку ще один рік до гіпотетичної (точніше – міфічної) дати заснування Дрогобича.
Описаний мною спосіб обрахунку віку Дрогобича повертає громаду вже навіть не у відстійні радянські часи. Фактично, нас кидають у кам’яний чи дописемний вік.
Років два тому я написав розвідку про те, як наприкінці 80-х рр. визначили вік Дрогобича. Позаяк ніхто з можновладців її не прочитав, повторюю текст (з невеликими лакунами).
          662
Богдан Лазорак 30 січня 2016, 01:12
Перепублікую у двох частинах раніші пояснення проблеми. Якщо не захоче депутатська група вірити дрогобицьким дослідникам. То можна попросту звернутися до Інституту Українознавства по нову довідку, яка б висвітлювала позицію Незалежної Української історичної науки станом на 2016 р.
І щоб не було повторів за 1989 р. Не варто будувати історію на радянській-комуністичній концепції!

Частина 1)
СКІЛЬКИ РОКІВ ДРОГОБИЧУ?

ООфіційне звернення до міської влади з приводу підготовки до святкування так званого 925-річчя Дрогобича

З подивом прочитав у новинах ЗІКу (від 4 березня 2013 р.) про те, що наше місто збирається святкувати 925-річчя, з метою чого планується випустити ювілейні монети. Не менш дивним є також і те, що інформацію подав начальник відділу культури та мистецтв виконавчого комітету міської ради Олег Яводчак, який повідомив, що міський голова Олексій Радзієвський вже звернувся до голови правління Національного банку України з листом щодо випуску ювілейних пам’ятних монет України в 2014-2016 роках.
У згаданій інформації, випуск трьох монет названо “знаковими” – 1. “Зварич (солеваріння)”. 2. “Церква св. Юра”. 3. “925 років місту Дрогобичу”. Щодо останньої ювілейної монети, то її випуск заплановано на 2016 р., а на 21 вересня 2016 року вже призначено урочисте святкування ювілейної дати міста. Більше того, “Укрпошті” замовлено випуск філателістичної продукції та виготовлення спеціального поштового штемпеля для погашення художніх конвертів і марок у день святкування ювілейної 925-ої річниці м. Дрогобича.
          661
Богдан Лазорак 30 січня 2016, 01:12
Як завжди забракло розуму! Адже у своїй довідці академік Ярослав Дмитрович Ісаєвич не дав ствердної відповіді про дату заснування. Врешті академічне середовище 20-30 рр. ХХ ст. у гімназії, в тому числі професор М. Мсцівуєвський, а перед ним і інші дослідники (зокрема Францішек Зех) не наважилися довіряти легендам позаяк світова спільнота дослідників відзначала і відзначає дати перших писемних згадок! Попри все і українські дослідники, які у своїх працях на сторінках Записок НТШ почасти студіювали історію Дрогобича теж не могли навести існування бодай якоїсь урбанізації у Руську добу. Ото понувипускаєте і понабудовуєте, а потім будуть покоління голову сушити, як пояснювати світові про те, що Дрогобич старіший за інші міста, які до того ж згадані у літописі. Вкажіть будьте добрі де написано у літописі "Д Р О Г О Б И Ч" під датою ХІІ ст. ? Якщо ж довіряєте радянським паспортам соляного заводу і радянським довідкам під які дрогобицькі комуняки вибивали кошти з Москви на ЮБИЛЕЙ, то гріш Вам ціна. Читайте відтак усе що написано, навіть те, що і на парканах пишуть! До слова, перед прийняттям подібних рішень Варто було б щераз звернутися, до інституту Українознавства, якщо не довіряєте дрогобицьким історикам!
          660