Реєстрація    Увійти
Авторизація

Дрогобицький педагогічний ліцей розмістять на базі ЗОШ №14. Плюс відео.

У 2018 році фактичне фінансування освітньої субвенції за формулою Мінфіну становило 96 млн грн при потребі 119 млн грн. Сума, яку довелося дофінансувати з місцевого бюджету, становила 23,4 млн гривень.
У 2019 році освітню мережу необхідно дофінансувати на 13,6 млн грн.

Як повідомляє прес-служба Дрогобицької міської ради, освітня мережа міст Дрогобича та Стебника зовсім не відповідає потребам, які виникають сьогодні. Адже кількість учнів у школах щороку зменшується і тенденція в демографії тяжіє до ще більшого зменшення учнів. Школи Дрогобича, в кращому випадку, заповнені на 60% від потужності, на яку розраховані. Таке становище шкіл призводить до бюджетної розбалансованості, адже освітньої субвенції, яка розрахована на одного учня, не вистачає, а цю недоїмку доводиться виділяти з місцевого бюджету. Більше того, замість того, щоб працювати над розвитком шкіл, коштів вистачає лише на господарські видатки та виплату зарплати.

Дрогобицький педагогічний ліцей розмістять на базі ЗОШ №14. Плюс відео.
Ще однією загрозою для педагогічних колективів при такому становищі є запровадження автономізації шкіл в межах освітньої реформи, яка стартує з 1 січня 2020 року. Саме тому зараз відбуваються робочі зустрічі з адміністраціями шкіл для ефективного упорядкування освітньої мережі міст Дрогобича та Стебника.

Таким чином оптимізація освітньої мережі, об`єднання закладів освіти, є неминучою, бо передбачена кількість нестачі освітньої субвенції на 2019 рік становить 17 мільйонів гривень, а це місячний фонд заробітної плати усієї освітньої мережі, — про це неодноразово зазначають на всіх нарадах з освітянами.
Враховуючи ситуацію, яка склалася у зв`язку із вивільненням приміщення на вулиці Івана Франка, де розміщувався Дрогобицький педагогічний ліцей, та становище ЗОШ №14, педагогічний ліцей вирішили розмістити на базі ЗОШ №14. Рішення є остаточним - Дрогобицький педагогічний ліцей функціонуватиме на базі ЗОШ №14.
До слова, приміщення школи №14 розраховано на близько 850 учнів, а зараз там навчається 519, тому з 1 січня 2020 року, коли школи перейдуть на повну автономію, цей заклад не впорався б з фінансовим навантаженням, бо видатки значно перевищуватимуть надходження. Кількість учнів ліцею — 260.
Відповідне рішення «Про реорганізацію Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Дрогобицької міської ради Львівської області» сесія Дрогобицької міської ради прийняла у вівторок, 6 серпня.
Відповідно до цього рішення, Дрогобицький педагогічний ліцей розмістять на базі ЗОШ №14, яка з наступного року, стане гімназією, шляхом утворення одного закладу — Дрогобицького педагогічного ліцею, у структурі якого окремим підрозділом буде Дрогобицька гімназія №14.
З пропозицією підтримати таке рішення під час сесійного засідання перед батьківським та педагогічним колективами обох закладів, які прибули на засідання, виступили депутати Дрогобицької міської ради Роман Муль та Роман Курчик, а також секретар міської ради Олег Хрущ, аргументуючи необхідність прийняття рішення тим, що порівнюючи матеріальне та освітнє становище обох закладів від об`єднання цих структур левову частку вигоди однозначно здобуде ЗОШ №14 і зможе повернути свій статус — один з найкращих навчальних закладів у місті.

«Учні ЗОШ №14, які в цьому році закінчили 9 клас і повинні перейти до іншого навчального закладу, автоматично, у випадку бажання, можуть повернутись і стати учнями Дрогобицького педагогічного ліцею. А в подальшому учні школи матимуть пріоритет при вступі у ліцей», — прокоментувала ситуацію Ольга Заяць, директор Дрогобицького ліцею.
Після довгої дискусії, рішення було ухвалено.
Міський голова Дрогобича Тарас Кучма подякував усім, хто взяв участь у вирішенні цього кропіткого питання, зокрема депутатському корпусу, наголосивши, що це було єдиним правильним рішення у ситуації, яка склалася.
«Розміщення двох закладів в одному приміщенні сприятиме розвитку матеріально-технічної бази обох закладів та розвитку інфраструктури. При цьому структура штатів обох закладів буде збережена», — зазначив Тарас Кучма.
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: