Реєстрація    Увійти
Авторизація

ВПЛИВ МОСКОВСЬКОГО "МРАКОБЄСІЯ" НА ВІРУ І КУЛЬТУРУ УКРАЇНИ НОСИТЬ РУЙНІВНИЙ ХАРАКТЕР.

Єдиними показниками релігійного життя, які на цей час фіксуються органами державної влади, є діючі релігійні організації.
ВПЛИВ МОСКОВСЬКОГО "МРАКОБЄСІЯ" НА ВІРУ І КУЛЬТУРУ УКРАЇНИ НОСИТЬ РУЙНІВНИЙ ХАРАКТЕР.
Офіційна статистика релігійної мережі, яку подав на початок 2008 року Державний Комітет України у справах національностей і релігій, зафіксувала наявність в Україні 33841 релігійну організацію понад ста різних релігійних течій, церков, спільнот. Такий собі, своєрідний релігійний супермаркет.

Релігійний ренесанс в Україні відбувається завдяки тому, що нинішня картина релігійної мережі України аж ніяк не корелюється з такою ж ренесансною картиною релігійності, в тому числі й конфесійної, того чи іншого регіону країни, особливо якщо при цьому врахувати ще поширену моду на релігію й релігійне меценатство, дотримання багатьма не етики, а лише релігійного етикету. З’явився "новоцерковний віруючий", зникає у нього впевненість і переконаність в єдиноістинності й єдиноможливості саме свого конфесійного вибору.


Візьмімо до прикладу той факт, що на сьогоднішній день в Україні діє незареєстрована громада АПЦ, в структурі якої знаходиться 5 єпархій. Прикметно, що "преподобні"отці, які мають відношення до цієї течії, входять до "Істинно Православної церкви", офіс якої знаходиться в Московській РФ. Враховуючи, що АПЦ має відношення до РФ, їхня діяльність може створити загрозу до вірян і здійснювати розкольницькі дії. Тож, відповійно, й місцевому самоврядуванню потрібно вживати заходів щодо недопущення офіційної реєстрації даної течії в Украіні, яка вносить розкол між вірянами і створює міжконфесійний розбрат. Який спричинить розмивання церковної організації, як Богом встановленої сакральної інституції, наступить незупинний процес дроблення, диференціації наявних конфесійних спільнот.

Міністерство культури України зареєструвало Управління 16 єпархій Православної Церкви України. Як повідомляє сайт Мінкультури, статути єпархій були зареєстровані в новій редакції раніше визначеного законодавством терміну.

Більшість з них — це перереєстровані єпархіальні управління УПЦ КП та УАПЦ. На території Дрогобича на вул. Трускавецькій також діє незареєстрована церква Московського патріархату - собор Преподобного Іова Почаївського (УПЦ МП). Закон, що зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву, вказавши приналежність до Російської православної церкви, вже набув чинності. Як же бути, враховуючи той факт, що РПЦ (Апостольська православна церква в Україні) відіграє дедалі більшу роль у суспільному житті РФ, приділяючи особливу увагу формуванню християн. світогляду громадян, вихованню дітей і молоді на території суверенної України?
Серед зареєстрованих:

Управління Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Вінницько-Брацлавської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Володимир-Волинської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Дніпропетровської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Донецької єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Житомирсько-Овруцької єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Закарпатської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Запорізької єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Миколаївської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Одеської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Рівненської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Рівненсько-Волинської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Харківської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Чернігівської єпархії УПЦ (ПЦУ).

Реєстрація єпархіальних управлінь прискорить процес реєстрації релігійних організацій в областях.

Принагідно у Міністерстві культури проінформували, що нереєстрація статуту в новій редакції не є перепоною для реєстрації обласними державними адміністраціями статутів у новій редакції тих релігійних громад, які вирішили змінити підпорядкування релігійному центру й змінили власну юрисдикційну належність, перейшовши з Української Православної Церкви Московського Патріархату у помісну Українську Православну Церкву (Православну Церкву України).
Віктор ГРУШЕВСЬКИЙ
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: