Реєстрація    Увійти
Авторизація

Збиткове підприємство ТзОВ “Трускавецький водоканал” переходить у власність міста, «Альфа Плюс» вийшла з засновників трускавецького водоканалу (додається відео).

Збиткове підприємство ТзОВ “Трускавецький водоканал” переходить у власність міста, «Альфа Плюс» вийшла з засновників трускавецького водоканалу (додається відео).
Вчора, 23 липня, під час сесійного засідання профільний заступник міського голови ТМР Олексій Балицький повідомив, що Трускавецька міська рада оскаржує в суді заборгованість у 6 млн грн, яка виникла через несвоєчасне встановлення гуртового тарифу. Депутатський корпус ради зібрався з однією метою – заслухати доповідь директора водоканалу Віктора Марченка щодо діяльності підприємства та ситуації з арештованими рахунками та майном. Після доповіді Марченка, депутати проголосували рішення про делегування повноважень міському голові Трускавця Андрієві Кульчинському на участь у зборах акціонерів ТзОВ “Трускавецький водоканал”.

Річ у тім, що 51% акцій належить місту, а 49% контролює приватна фірма “Альфа плюс”, яка увійшла в нього як інвестор ще в 2004 році. «Альфа Плюс», якій належало 49% власності трускавецького водоканалу, вирішила вийти із засновників трускавецького водоканалу. Пропозиція товариства - укласти договір дарування частки, що йому належить у статутному капіталі водоканалу, Трускавецькій міській раді, були підтримана депутатами. Відповідно до рішення сесії для підписання договору дарування уповноважено трускавецького мера Андрія Кульчинського.
Збиткове підприємство ТзОВ “Трускавецький водоканал” переходить у власність міста, «Альфа Плюс» вийшла з засновників трускавецького водоканалу (додається відео).
У 2016 році з міського бюджету у статутний фонд підприємства було скерована понад 2 млн грн. Стільки ж, судячи з відповіді на інформаційний запис, внесла й «Альфа Плюс» (див. фото вище). Тобто, за мудрого господарювання, у водоканалу Трускавця були всі передумови, аби підприємство вибралося з боргової ями і почало працювати стабільно, а не примножувало борги. Тому судова тяганина - лише даремне зволікання та марнування часу. Тим більше, що зі сторони інвестора не було ні виконання інвестиційних зобов’язань, ні підтримки, а часом навіть участі у життєвоважливих для підприємства подіях.

ТзОВ “Трускавецький водоканал” на сьогоднішній день має чималу заборгованість перед КП “Дрогобичводоканал”. Борг перевищує 12 мільйонів.
Збиткове підприємство ТзОВ “Трускавецький водоканал” переходить у власність міста, «Альфа Плюс» вийшла з засновників трускавецького водоканалу (додається відео).
Ситуація з заборгованістю у водоканалі тягнеться ще з 2013 року. Роками рівень боргу нарощувався, а в кінці 2015 року перевищив 18 мільйонів.

Судові тяганини, які склалася не з вини керівництва Дрогобицького водоканалу (замість того, аби виходити з борогової ями, суб'єкти господарювання Трускавецького водоканалу, одним з яких є Трускавецька міська рада, заводили справу в "глухий кут", бажаючи доказати свої амбіційні та емоційні "умовиводи" в судових інстанціях). Через більш, як 12-мільйонну заборгованість, в результаті тривалої судової тяганини 1 липня на майно та рахунки ТзОВ “Трускавецький водоканал” було накладено арешт. Три тижні підприємство буквально заблоковане і вже сьогодні має заборгованість по виплаті заробітної плати своїм працівникам.

Минуло більше року, відколи на підприємстві змінили керівництво, – водоканал очолили Віктор Марченко та Мирослав Мицько, – ситуація начебто стабілізувалась. Трускавецький водоканал почав в повній мірі щомісячно закривати рахунки перед дрогобицьким водоканалом. Однак старі борги нікуди не поділись.

ГО «Ради міста» та «Асоціації підприємців і роботодавців Трускавця» зверталася до місцевого самоврядування з питанням, аби узгодити з комунальним підприємством Дрогобича питання щодо формування гуртового тарифу для Трускавця.

У зверненні зокрема йдеться про те, що у вересні 2015 року трускавецький водоканал, як майже 150 водопостачальних підприємств України, отримав статус гуртового споживача згідно Постанови Кабміну № 670 і відповідно має дієвий механізм для формування справедливого тарифу, щоб зупинити накопичення боргів підприємства.

Проте, як зазначено у зверненні, на відміну від багатьох водопостачальних підприємств України, які отримали нові тарифи з 01.01.2016 року, серед яких, наприклад, львівський водоканал (підприємства міст Миколаїва, Городка, Винник) керівництво ТзОВ “Трускавецький водоканал” не спромоглося добитися через НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг) встановлення нової економічно-обгрунтованої ціни на покупну воду і водовідведення.

Мовляв, бездіяльність керівництва ТзОВ “Трускавецький водоканал” в питанні формування справедливого тарифу для споживачів міста Трускавець призводить до мільйонних витрат з міського бюджету і проблем з водопостачання і водовідведення в місті та перспективи його розвитку.

У свою чергу невчасний розрахунок водоканалу Трускавця неодноразово породжував ланцюгову реакцію: за несплату ПАТ «Львівобленерго» припиняло електроживлення КП «Дрогобичводоканал». Відтак, негативний вплив цих боргових залежностей відчував кожен дрогобичанин, коли без попередження у крані на тривалий час періодично зникала вода. Аби не стати заручником несприятливої для обох міст ситуації, водоканал Дрогобича змушений вимагати сплати 5, 2 мільйонів гривень. Єдиний законний спосіб зробити це – за рахунок поповнення статутного фонду підприємства його власниками – містом та “Альфою плюс”.

49% акцій буде передано місту. Відповідне рішення офіційно затвердять на зборах акціонерів. Тож вже до кінця місяця ТзОВ “Трускавецький водоканал” стане 100-відсотковою власністю міста. Згодом, через сесію міської ради, його зможуть зробити комунальним підприємством.
Вікторія ЛИШИК, використано матеріали "Джерела Трускавця".
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: