Реєстрація    Увійти
Авторизація

У граді стольному презентували книгу: "Церква Святого Юра. Архітектура. Малярство. Реставрація" (+відео) .

Церква святого Юра в Дрогобичі — пам'ятка галицької дерев'яної архітектури кінця XV — початку XVI століть, одна з найкраще збережених. Вона відноситься до числа найвідоміших пам'яток давньої української сакральної архітектури. Збудована у XV столітті, кілька разів перебудовувалася і остаточного архітектурних форм їй надав талановитий український будівничий Григорій Тесля з Дрогобича.
У граді стольному презентували  книгу: "Церква Святого Юра. Архітектура. Малярство. Реставрація" (+відео) .
Щоб оглянути настінні розписи та архітектуру цієї перлини, спорудження якої датується XV століттям, до Дрогобича з'їжджаються туристи звідусіль. У 2013 році цей храм було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.

У 2017 році проведено черговий етап реставрації настінних рукописів у церкві Святого Юра. Реставрацією займалися відомі архітектори Олег Рішняк та Оксана Садова. Реставрацію настінних рукописів проводили у партнерстві з Людмилою Міляєвою — українською мистецвознавцею, професором Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Свого часу Людмила Міляєва захистила докторську дисертацію на основі дослідження розписів церкви Святого Юра у Дрогобичі.


Після завершення реставрації церкви Людмила Міляєва, Олег Рішняк та Оксана Садова об'єднали зусилля та видали спільну книгу: "Церква Святого Юра. Архітектура. Малярство. Реставрація".
У граді стольному презентували  книгу: "Церква Святого Юра. Архітектура. Малярство. Реставрація" (+відео) .
У творчому доробку трьох авторів йдеться про те, що унікальну церкву збудували без жодного цвяха, деревина кріпилася спеціальними кілками. У Церкві Святого Юра (до нашого часу!!!) повністю збережений іконостас та розписи 17-го століття. Автор розписів - народний маляр Стефан Медицький. Дзвіниця при Церкві Святого Юра зведена у 1670 році. І як зазначено на початку, те, що вона кілька разів перебудовувалася і остаточного архітектурних форм їй надав талановитий український будівничий Григорій Тесля з Дрогобича.
Як повідомляє прес-служба Дрогобицької міської ради, у п'ятницю, 17 травня, у місті Києві у приміщенні Київського художньо-промислового і наукового музею відбулася презентація спільної книги.
У ході презентації виступили Людмила Міляєва, Олег Рішняк, Оксана Садова.

Як зазначила Людмила Міляєва, до укладення книги використали її вербальний каталог та доповнили його зображеннями та історією реставрації Олега Рішняка та Оксани Садової. Крім того, Міляєва у своїй розповіді розповіла про те, як було кілька спроб підпалити церкву Святого Юра, як свого часу у написанні наукової праці їй допомагали професор Михайло Шалата, про співпрацю з митцем Левом Скопом.
Олег Рішняк та Оксана Садова розповіла присутнім на презентації про застосовану техніку при реставрації, про збереження деревини, віднайдення унікальних написів, які допомогли конкретизувати часові виміри будови та розпису церкви.
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: