Реєстрація    Увійти
Авторизація

Монетизація субсидій та наслідок за несвоєчасну оплату комунальних послуг споживачами. Плюс відео.

Монетизація субсидій та наслідок за  несвоєчасну оплату комунальних послуг споживачами. Плюс відео.
З лютого 2019 року стартують дві моделі отримання субсидій на відшкодування витрат з оплати комунальних послуг населенням. Кабінет Міністрів України прийняв рішення про виплату субсидій за житлово-комунальні послуги готівкою. Паралельно працюватимуть два механізми монетизації субсидій - безготівковий та виплата коштів готівкою. Монетизовану субсидію українці отримуватимуть разом із пенсією або готівку віддаватимуть у касах "Ощадбанку".

Почнемо з того, що Монетизаціяце процес переходу від перерахування субсидій у безготівковому вигляді на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг до надання субсидій громадянам у грошовій формі.

Залишки невикористаної субсидії, які утворюються за рахунок економного споживання води, теплової енергії, газу і електроенергії, одержувачі субсидії зможуть використати на власні потреби.

Саме з цього приводу, сьогодні, 22 березня, у Дрогобицькій міській раді відбулася прес-конференція щодо монетизації субсидій та наслідку за несвоєчасну оплату комунальних послуг споживачами. Спікерами прес-конференції виступили: керівник Управління праці та соціального захисту населення ДМР Іван Терлецький, начальник відділу прийому громадян Ганна Галейко, виконуючий обов'язки начальника відділу, головний спеціаліст відділу прийняття рішень та автоматизованої обробки всіх видів соціальних допомог і компенсацій Леся Синишин.


На початку прес-конференції йшлося про те, що, відповідно до постанови Кабміну від 27.12.2018 № 1176, субсидії у безготівковій грошовій формі надаються громадянам, які звернулись за призначенням субсидії після 1 січня 2019 року і яким вона призначена не раніше, як з січня 2019 року.Така форма надання субсидій передбачає розрахунок за призначеними субсидіями через "Ощадбанк" за результатами опалювального сезону (див. відео).


Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62 впроваджується готівкова форма надання субсидій для громадян, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня минулого року. А також тим, що звернулися після 1 січня поточного року. Але житлова субсидія їм призначена з 2018 року. Кошти субсидії, починаючи з житлової субсидії за лютий 2019 року, виплачуватимуться безпосередньо громадянам, які самостійно сплачуватимуть за використані житлово-комунальні послуги.
Монетизація субсидій та наслідок за  несвоєчасну оплату комунальних послуг споживачами. Плюс відео.
Усім громадянам, які звернулися в 2019 році призначення субсидії проводиться в новій системі, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через "Ощадбанк". Тобто, громадяни щомісячно будуть проінформовані SMS-повідомленнями про розрахунки субсидією з підприємствами, які надають житлово-комунальні послуги, та отримають інформацію про необхідність, у разі потреби, здійснити доплату власними коштами за фактично спожиті послуги. розрахунок кожному "Ощадбанк" відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

Після закінчення опалювального сезону 2019 року, економні громадяни матимуть змогу отримати готівкою кошти невикористаних субсидій, які залишаться після проведення розрахунків з надавачами житлово-комунальних послуг.

Починаючи з лютого 2019 року, тим, кому субсидія була призначена з жовтня, листопада, грудня 2018 року, отримуватимуть субсидію до кінця опалюального сезону за новими правилами- у готівковій формі.

Відповідно до пункту 18/6 Положення виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюються:
- особам, які одержують пенсії, - через Пенсійний фонд України шляхом перерахування огранами Пенсійного фонду України коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта", де особа одержує пенсію;
- особам, які не одержують пенсії, - через АТ "Ощадбанк" шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему "Система термінових переказів "Швидка копійка", пред'явивши паспорт, ідентифікаційний код або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ "Ощадбанк".

При цьому, через технічні проблеми певна частина одержувачів пенсії не була ідентифікована Пенсійним фондом України, як одержувачі пенсії і, як наслідок, виплата може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особоюоргану місцевого самоврядування. Всі інші субсидіанти зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні "Ощадбанку", пред'явивши паспорт та ідентифікаційний код.

Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплатикомуналки, може використати на свій розсуд. Таке поняття , як обов'язковий платіж, скасовується.

Необхідну інформацію присутнім надав п. Іван Терлецький.

На запитання журналістів: "Чи вплине несвоєчасна оплата комунальних послуг на субсидію?" відповіла п. Ганна Галейко.
- Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Проте, якщо станом на травень 2019 року домогосподарство матиме більше місяця заборгованість на понад 430 гривень, то субсидію на новий період 2019-2020 років йому вже не призначатимуть.

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обовязково потрібно у травні подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

В "Ощадбанк" йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Тим, хто в цьому році звернувся за допомогою вперше, у травні вже не потрібно поновлювати документів. Вони вже є учасниками субсидій.

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

ЗМІ цікавило питання: "Чи можуть члени родини субсидіанта, якщо він обмежений у пересуванні, отримати за нього кошти у найближчому відділенні "Ощадбанку" (за наявності паспорта та ідентифікаційного коду"?
- Однозначно, ні. - Відповів Іван Терлецький. - Тільки, коли на певну особу належним чином оформлена та нотаріально завірена довіреність.

- А якщо члени родини отримувача субсидій неплатоспроможні нотаріально завірити довіреність? - Знову пролунало запитання.
- Такий нюанс ще не врегульований Кабміном.- Відповіли працівники соцзахисту (див. відео)

- То що ж станеться у разі несплати за житлово-комунальні послуги? - Не вгавали журналісти.
- Ваші рахунки будуть продовжувати надходити у повному розмірі. А от виплату субсидії може бути припинено. - Відповіла п. Леся Синишин. - І додала, що виплата субсидії поновлюється лише після повної сплати заборгованості. У разі наявності заборгованості і субсидія на наступний період призначена не буде.

- Тож відтепер одержувачі готівкової субсидії мають самостійно і своєчасно оплачувати комунальні послуги, використовуючи отримані кошти. Кошти безготівкової субсидії на рахунки комунальних підприємств перераховує "Ощадбанк", решту - доплачує одержуавч. Про зміну складу сім'ї одержувача субсидій необхідно своєчасно повідомити працівників соцхахисту. - Резюмувала. п. Леся (більш детально на відео).

P/S За інформацією щодо питань субсидій громадяни можуть звертатися за телефоном 3-57-80 у місті Дрогобич та 44-10-09 — у місті Стебник.
Вікторія ЛИШИК, фото та відео автора.
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: