Реєстрація    Увійти
Авторизація

Дрогобич в медичних та освітніх установах розпочинає реалізацію енергоефективних проектів із застосуванням механізму ЕСКО

Дрогобич в медичних та освітніх установах розпочинає реалізацію енергоефективних проектів із застосуванням механізму ЕСКО
Проведення енергоаудиту та реалізація проектів з метою підвищення енергоефективності у комунальних установах міста — це ті заходи, які сприятимуть не лише раціональному використанню енергоресурсів, а й суттєво вплинуть на зниження видатків з місцевого бюджету. Таким чином керівництвом міста в межах реалізації стратегії «Розумне місто» було прийнято рішення про запровадження першочергових заходів у закладах сфер охорони здоров’я та освіти міста Дрогобича.
Зазначимо, стратегію енергоменеджменту у комунальних установах міста запровадили ще у 2017 році. Відтак отримані аналітичні дані яскраво демонструють рівень витрат та споживання енергоресурсів у цих установах. На основі цих даних у Дрогобицькій міській раді планують відповідно видатки на проведення ремонтів приміщень з метою забезпечення максимальної енергоефективності.
Важливо й те, що реалізація стратегії енергоефективності у Дрогобичі відбувається не лише за рахунок коштів місцевого бюджету, а й за кошти залучені в межах різноманітних проектів. Так впродовж 2015-2017 років у Дрогобичі в межах співпраці з Спільним Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» було реалізовано низку проектів в ОСББ та комунальних закладах міста.

За період 2015-2017 років в рамках Проекту ЄС/ПРООН «МРГ» у місті реалізовано 28 мікропроектів у напрямі тепло- енергозбереження на загальну вартість 6,395 млн грн., в т.ч. залучено міжнародної фінансової допомоги на суму 3,680 млн грн, решта суми профінансовано з міського бюджету та залучено кошти громади. Ремонтно-будівельні роботи виконані у 22-х багатоповерхових будинках та 2-х дошкільних навчальних заходах.
Крім цього, у рамках Проекту ЄС/ПРООН, у вересні 2017 року було завершено роботи по комплексній термомодернізації двох багатоквартирних будинків по вул.Самбірській, 92 та Трускавецька, 17. Реалізація цих пілотних проектів розпочалася у 2016 році, вартість проведених ремонтно-будівельних робіт склала близько 8 млн.грн. на умовах співфінансування 75% — ПРООН, 25% — міська рада, 5% — ОСББ.
Нещодавно місто Дрогобич було відібрано до мережі міст-партнерів Проекту «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» задля поширення механізмів енергосервісу за умов партнерства в частині фінансування заходів з підвищення енергетичної ефективності бюджетних установ. Цей проект реалізовується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Глобального екологічного фонду.
У вівторок, 30 жовтня, у Дрогобицькій міській раді відбулася чергова зустріч між керівництвом Дрогобича та представниками проекту, в ході якої було підписано Меморандум про партнерство. Відтак в межах партнерства, реалізація проектів відбуватиметься з використанням відновлюваних джерел енергії через механізм енергосервісу, який базується на інтелектуальній системі моніторингу споживання енергоресурсів та води, шляхом залучення інвестицій та компаній, які спеціалізуються на реалізації енергоефективних проектів.
Як наголосили представники проекту, Дрогобич був відібраний завдяки реалізації енергоменеджменту в межах концепції «Розумне місто».
У ході підписання меморандуму міський голово Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що реалізація цих проектів є вкрай важливою для міста з огляду на суми видатків, які щороку доводиться виділяти з місцевого бюджету на утримання комунальних установ.
«Досвід попередньої реалізації проектів з енергоефективності у Дрогобичі продемонстрував суттєву економію коштів як у житлових, так і комунальних приміщеннях, особливо у зимовий період. Наша мета полягає у продовженні реалізації таких проектів з метою не лише економії коштів, а й раціонального використання енергоресурсів», — зазначив Тарас Кучма.
впровадження енергосервісних послуг супроводжується підписанням енергосервісного контракту з енергосервісною компанією (ЕСКО), яка дозволяє споживачу значно скоротити витрати на енергоресурси та модернізувати енергообладнання без інвестицій зі свого боку.
Особливістю цього проекту є те, що після завершення дії контракту та повернення інвестицій, Дрогобич отримає енергоефективні приміщення і при цьому не лише не витратить жодної копійки, а й впродовж дії контракту отримуватиме 10% від загальної заощадженої суми. Всього ж енергосервісні компанії гарантують від 25% до 37% заощаджень енергоресурсів.
Енеогосервісну компанію, яка надаватиме послуги з підвищення енергоефективності будівель (наприклад, оновлює системи опалення, освітлення, утеплення будівель), обиратимуть на відкритих торгах із закупівлі послуг з енергосервісу, однак, як наголосили під час зустрічі, головним критерієм для вибору переможця буде не ціна, а приведена вартість — тобто показник ефективності інвестиційних проектів, які будуть пропонувати ЕСКО.
Також в ході вчорашньої зустрічі було визначено, що першочергово проекти з енергоефективнсті впроваджуватимуть у закладах охорони здоров’я та освіти міста Дрогобича, а відповідальними особами за реалізацію проектів з боку міської ради призначили заступника міського голови Василя Качмара та начальника відділу ІТ та аналізу Станіслава Гайдера.

Прес-служба Дрогобицької міської ради
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: