Реєстрація    Увійти
Авторизація

Відібрані на конкурсній основі інвестори, готові до будівництва сміттєпереробного заводу. Рішення - за депутатами. Плюс відео.

Відібрані на конкурсній основі інвестори, готові до будівництва сміттєпереробного заводу. Рішення - за депутатами. Плюс відео.
Ще минулого місяця поточного року на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради затвердили інвестора, який хоче збудувати сміттєпереробний завод у Дрогобичі - ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10», який є офіційним партнером німецької фірми Solventure Ltd (власником патенту) та ІDS Сonsulting (фінансовим партнером). Керівником цього підприємства, яке займається неспеціалізованою оптовою торгівлею, є Андрій Стицишин. Статутний капітал підприємства 3 тис. грн.
Відібрані на конкурсній основі інвестори, готові до будівництва сміттєпереробного заводу. Рішення - за депутатами. Плюс відео.
Вчора, 5 серпня, на черговому сесійному засіданні Дрогобицької міської ради, а згодом на прес-конференції, потенційні інвестори з будівництва сміттєпереробного заводу у Дрогобичі, яких було відібрано на конкурсній основі, презентували депутатському корпусу та журналістампроект будівництва сміттєпереробного заводу, а саме: принципи технологічної обробки ТПВ та фінансову складову.

Відібрані на конкурсній основі інвестори, готові до будівництва сміттєпереробного заводу. Рішення - за депутатами. Плюс відео.
Варто відзначити, що згідно з протоколом конкурсної комісії з вибору інвестора від 10 серпня 2018 року, переможцем було оголошено ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10», яке є офіційним партнером німецької фірми «Solventure Ltd» — власником патенту та “IDS Сonsulting» — фінансовим партнером.
Для депутатів міської ради Дрогобича проект презентували Рейнгард Шюрман — представник фінансової сторони проекту, а також Ігор Гнида, Юрій Кміть. Участь у презентації також брали директор фірми-інвестора «ЕКО-СТАНДАРТ 10» Андрій Стицишин та керівник відділу інвестицій та проектів фірми «ЕКО-СТАНДАРТ 10» Ігор Стицишин.
Як розповіли представникам ЗМІ на прес-конференції інвестори будівництва сміттєпереробного заводу, переробка ТПВ, яку пропонує інвестор, полягає біохімічній обробці з подальшим виділенням теплової та електричної енергії. Щодо впливу на навколишнє середовище, то, за словами інвесторів, він є абсолютно екологічно безпечним, що підтверджують сертифікати якості. У Німеччині завод такої ж потужності, який планують спорудити у Дрогобичі, розташований за 300 метрів від найближчого населеного пункту (див. відео).


Іншими словами, надсучасний сміттєпереробний завод, який планують спорудити у Дрогобичі, не спалюватиме сміття, на його бцдівництво не буде затрачено коштів з міського бюджету, не потрібно буде під його обслуговування просити у громади земельної ділянки (її надасть Комбінат міського господарства), 10 відсотків від свого доходу завод віддаватиме місту, бо наповнюватиметься місцева казна.

В процесі переробки використовуватиметься технологія, яка вже апробована і працює у 18 містах Євросоюзу, зокрема в Дрездені та Бадені (Німеччина).

В Україні Дрогобич може стати першим. Вартість проекту - 100 млн. грн. Гарантом виступатиме українська фірма «Еко-стандарт-10», яка входитиме як співзасновник. Міська рада Дрогобича також входитиме як співзасновник із часткою 10%.

«Основними вимогами, які ми ставили перед потенційним інвесторами, це утилізація ТПВ за низьким тарифом для населення, постачання місту теплової енергії за нижчими тарифами та екологічна безпека для міста. Інвестор, який зумів гарантувати виконання усіх, поставлених нами вимог, був визнаний переможцем. Окрім цього, нашою вимогою є те, щоб представники цієї компанії були якомога відкритіші до громади міста Дрогобич, висвітлюючи свою діяльність з будівництва сміттєпереробного заводу у місті представникам ЗМІ», — зазначив під час презентації проекту заводу на засіданні сесії міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Щодо впливу на навколишнє середовище, то, зі слів інвесторів, він є абсолютно екологічно безпечним, що підтверджують відповідні сертифікати якості. У Німеччині, як зазначили представники, завод такої ж потужності, який планують спорудити у Дрогобичі, розташований за 300 метрів від найближчого населеного пункту. Також презентатори наголосили, що при будівництві заводу у Дрогобичі всі умови вивчатимуться локально за місцем розташування та особливостями.
У Дрогобичі інвестори планують спорудити завод проектною потужністю з переробки сміття 100 тисяч тонн відходів на рік. Зважаючи на об’єм сміття, яка продукується на теренах Дрогобича, інвестори розраховують на сміття з довколишніх населених пунктів, а також сміття з міського полігону поблизу села Брониця.
Термін будівництва заводу становить близько 36-и місяців, який розподілений на три етапи: написання бізнес-плану, проектування та відповідно будівництво.
Приблизна вартість будівництва такого сміттєпереробного заводу складає 100 мільйонів євро, які в повному обсязі забезпечує сторона інвестора. Ніяких фінансових внесків від міста Дрогобича не потрібно.
Щодо площі для будівництва сміттєпереробного заводу, то необхідно близько 5 гектарів землі, забезпечення якої лягає на плечі комунального підприємства Дрогобича, яке стане офіційним партнером інвестора. Щодо відведення земельної ділянки під будівництво заводу, то її також залишать у власності міста.
При роботі заводу міський бюджет щорічно отримуватиме 10% від загальної суми прибутку, що становитиме близько 25 мільйонів гривень.
Але, окрім цього, німецька компанія готова інвестувати в спорудження у Дрогобичі теплиць, які працюватимуть за рахунок теплової енергії, яка виділяється від переробки ТПВ, та дозволить створити нові робочі місця. Також для роботи на заводі планують залучити близько 50-и осіб.
Опісля презентації проекту сміттєпереробного заводу відбулася прес-конференція інвесторів з представниками ЗМІ міста Дрогобича.
Відтак на наступне засідання сесії Дрогобицької міської ради буде винесено рішення про затвердження інвестора з будівництва сміттєпереробного заводу ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10». Якщо депутатський корпус підтримає це рішення, то процес будівництва заводу буде розпочатий.

Отже, зі слів інвесторів зрозуміло, що міська влада Дрогобича готова до співпраці. Залишається, щоб дав «зелене» світло депутатський корпус. Але, як дали зрозуміти журналістам представники інвесторів, в Дрогобичі є депутати-опозиціонери до місцевого самоврядування, які не підтримують їхнього приходу в Дрогобич. "Одвічний опозиціонер" міського голови Тараса Кучми, депутат Тарас Демко офіційно заявив це на сесійному засіданні Дрогобицької міської ради. Як будуть розвиватися події далі - покаже час. Думаю, якщо громадськість Дрогобича підтримає будівництво заводу, то депутати також дадуть "добро".
Вікторія ЛИШИК. Фото та відео автора. Використано матеріали пре-служби Дрогобицької міської ради.
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: