Реєстрація    Увійти
Авторизація

На противагу хуліганським діям, які не під силу викрити "доблесним" дрогобицьким правоохоронцям, у місті реалізовують проект «Безпечне місто» Плюс відео.

На противагу хуліганським діям, які не під силу  викрити "доблесним" дрогобицьким правоохоронцям, у місті реалізовують проект «Безпечне місто» Плюс відео.
Позавчора, в ніч, з 6-о на 7-е серпня, двоє вандалів викрали камеру відеоспостереження, яка була розміщена у Сквері Героїв Небесної Сотні. Як зафіксували камери спостереження, події відбувалися о 2 годині ночі.

Зображення з камери, яку викрали вандали, транслювала зображення на монітори до відділу поліції.
Однак, камеру спостереження було знайдено комунальниками під час прибирання міста сьогодні, 8 серпня. Під час огляду камери виявлено деякі пошкодження. Проте пасивна та бездіяльна дрогобицька поліція абсолютно не поспішає шукати зловмисників.
Підсумовуючи вищесказане, напрошується факт, який показує халтуру, бездіяльність та безкарність дрогобицької поліції, започаткованою ще начальником слідчого відділу Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області Фільварською –Драган Т.І. Річ у тім, що жіночка не хотіла собі морочити голови з кримінальними справами, тому просто - переводила їх у цивільно-правові відносини.


Всеукраїнське об`єднання "Журналісти проти корупції. НАЦІОНАЛЬНИЙ РУХ ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ" публікують у себе на сайті цікавий документ, підписаний журналістом О. С. Жуковим від громадських активістів Дрогобиччини про те, що у Дрогобицькій поліції за півроку зникло 700 кримінальних справ (джерело: My Webpage).

Згідно документу, надано журналістові від ГО "Воля України" від 20 січня 2017 року Т.В.О. начальника ГУ НП у Львівській області Самарчук М.В. надав відповідь жительці м.Дрогобича, Надкерничній Л.І. на її звернення від 25.11.2016 року по 20 січня 2017 року. Наведу уривки з цього листа без змін:

«Проведеним службовим розслідуванням, за фактами, викладеними Вами у зверненні, щодо виявлення відсутності під час інвентаризації у січні 2016 року 686 кримінальних проваджень встановлено, що дійсно під час щорічної інвентаризації кримінальних справ у слідчому відділі Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області було виявлено відсутність 658 кримінальних справ та 18 кримінальних проваджень. По вказаному факту СУ ГУ НП у Львівській області проведено службове розслідування, в ході якого встановлено місцезнаходження 421 кримінальної справи, 11 кримінальних проваджень та 7 кримінальних проваджень було відновлено.

Заступника начальника СВ Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області підполковника поліції Фільварську-Драган Т.І. зобов’язано провести повторну інвентаризацію кримінальних справ та проваджень з метою встановлення решти кримінальних справ, та у випадку втрати вжити заходів, щодо їх відновлення, про що інформувати СУ ГУ НП у Львівській області».

Прочитавши ці рядки мені спало на думку, що ще десять, двадцять років назад за такі злочини і Фільварська, і її начальник «загриміли» б на повну, а в даний час нікому навіть догани не оголосили. Диву даєшся, наскільки «демократична» наша правоохоронна система до порушників закону?

Що значить встановлено місцезнаходження 421 кримінальної справи та 11 кримінальних проваджень? Де ці їх місцезнаходження( спалили, продали, втопили)? Що значить відновлено 7 кримінальних проваджень? Хто їх знищив, для чого? Які наслідки вжиті до тих службових осіб, що вчинили ці правопорушення?

Чи проводилась перевірка службових осіб, причетних до зникнення майже 700 кримінальних справ на корупційну складову? Скільки відкрито депозитних рахунків у банках або нерухомості, земельних ділянок, автомобілів було придбано начальником Дрогобицького ВП, начальником слідчого відділу Дрогобицького ВП, слідчими Дрогобицького ВП, суддями, прокурорами, що були причетні до розгляду згаданих кримінальних справ? Хто перевіряв близьких родичів згаданих службових осіб на збільшення їх статків?

Елементарні математичні підрахунки показують, що якщо оцінити вартість однієї зниклої справи у 1000 доларів США (можливо частина мала і більшу вартість, в залежності від тяжкості злочину), то за майже 700 справ «продавці» могли отримали мільйон доларів.

На моє переконання через кілька років, коли згадані дійові особи, що приймали участь або фігурували у цьому службовому розслідуванні опиняться на пенсії, виявиться, що в них та їх родичів з’явились магазини, квартири, автомобілі, тощо.

«Враховуючи, що станом на 20 січня 2017 року керівництвом Дрогобицького ВП не вжито заходів для встановлення місцезнаходження кримінальних справ та проваджень слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області ініційовано проведення повторного службового розслідування, матеріали якого скеровано до прокуратури області для надання правової оцінки діям посадових осіб слідчого підрозділу Дрогобицького ВП та прийняття рішення у відповідності до чинного законодавства».

Ну, а що ж зробила прокуратура? Когось притягнула до відповідальності? Прокурори теж живі люди і хочуть не просто жити , а добре жити. Тому цей процес «тернистий» і довгий- може хтось і «зголоситься»? Може прокурори когось таки притягнули до відповідальності, але про це нічого не відомо?

Цікаво, як начальник слідчого управління ГУ НП Самарчук М.В. по батьківські піклується про своїх підлеглих, дає можливість реабілітувати себе в очах начальства та підлеглих, навішуючи локшину про вжиті заходи згаданій Лідії Григорівні Надкерничній:

«Крім того, повідомляємо, що заступник начальника-начальник слідчого відділу Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області Фільварську-Драган Т.І. зобов’язано організувати належне ведення обов’язкової документації слідчого відділення, якісне та повне проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, здійснювати постійний відомчий контроль за ходом проведення досудового розслідування, що виражається у наданні вказівок у кримінальних провадженнях, плануванні розслідування кримінальних проваджень, дотримання професійної етики та поведінки».

Прочитавши ці рядки, я настільки проникся «мудрістю та їх новизною», що стало ніяково, що цю службову особу, яка написала ці рядки ще не підвищили по службі.

Ніхто раніше від п.Самарчука М.В. не догадався, що потрібно «зобов’язати зобов’язальніше від покладених зобов’язань» Фільварську-Драган Т.І. «організувати належне ведення обов’язкової від обов’язковішої документації слідчого відділення». Це просто «шедевр» думки і вказівки керівника слідства обласної поліції?

Виявляється Фільварська-Драган Т.І. працювала на посаді без ведення документації слідчого відділення? То куди дивилася п.Самарчук М.В., як її безпосередній начальник ? Чому він не вживав відповідних заходів? Виявляється слідче відділення Дрогобицького ВП не проводило якісного та повного досудового розслідування у кримінальних провадженнях? Кого із слідчих притягнули до відповідальності за це? Чому не проводився постійний відомчий контроль, чому не надавались вказівки у кримінальних провадженнях (мозги заплили всякою дурнею на кшталт, як добути листя вічнозеленого дерева США)? Чи, як вкрасти кримінальне провадження або справу?

Подальший витяг з листа показує повну деградацію слідства поліції:

«Також, до Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області скеровано лист-вимогу щодо проведення із слідчими відділу Дрогобицького ВП та керівництвом СВ профілактичних бесід та навчання з приводу дотримання ними під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях норм чинного законодавства України, зокрема Конституції України, Закону України «Про національну поліцію України», КК України, КПК України, Закону України «Про звернення громадян», наказу МВС України № 686 від 09.08.2012 року «Про організацію діяльності органів досудового розслідування МВС України та ін.».

Це повний «капєц»- начальник слідчого відділу Фільварська –Драган Т.І. не виконує вказівок керівництва поліції області щодо проведення повторної інвентаризації справ, а її замість притягнення до відповідальності за неналежне ставлення до своїх службових обов’язків зобов’язують зробити зобов’язальніше, а потім ще й проводити профілактичні бесіди та навчання із слідчими.

Таких «перлів» я ще не читав. На якій підставі слідчі, що не знають законів, нормативних документів призначаються на посади у ОВС? За гроші? Кому платять? Може тій службовій особі, про яку я подумав? А якщо аналізувати викладене, суцільна «локшинонавішувальна» відписка.

Фактично заступник начальника ГУ НП у Львівській області Самарчук М.В. розписався у непрофесіоналізмі його підлеглих, не дотримуються вимог чинного законодавства, не знають норм Конституції України, вимог Законів «Про національну поліцію України», КК та КПК України, основних наказів МВС України.

Одночасно згаданий чиновник не вказав (мабуть теж має особистий інтерес), які заходи вжиті для розшуку зниклих кримінальних справ(«казала-мазала» про повторну інвентаризацію не приймається), кого притягнули до відповідальності (чи замість притягнення до відповідальності, злочинців висунули на підвищення по кар’єрних сходинках?).

У скільки разів збільшились статки Дрогобицьких правоохоронців (можливо і Львівських) після зникнення маже 700 кримінальних справ? Хто дасть відповідь на це питання?

Повернемося до нашої відеокамери, яка знаходиться на балансі КП «Комбінат міського господарства» ДМР. Керівництвом КП «КМГ» вже скеровується заяву до Дрогобицького відділу поліції за фактом хуліганства та пошкодження комунального майна.
Окрім цього, КП «КМГ» передасть до правоохоронних органів відео з усіх камер відеоспостереження у місті, де чітко видно маршрут пересування хуліганів.
Зазначимо, що саме для запобігання таких дій у місті Дрогобичі реалізовується проект «Безпечне місто», у межах якого на території міста буде встановлено близько 600 камер з системою розпізнавання обличчя


Використано також матеріали прес-служби Дрогобицької міської ради
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: