Реєстрація    Увійти
Авторизація

У Дрогобичі з триденним візитом побувала делегація з німецького міста Грайфсвальд.

У Дрогобичі з триденним візитом побувала делегація з німецького міста Грайфсвальд.
Цього тижня у Дрогобичі побувала делегація з німецького міста Грайфсвальд. У складі делегації перебували бургомістр Грайфсвальду д-р Штефан Фасбіндер, керівник секретаріату бургомістра д-р Сильвія Шенфельд, завідувач кафедрою східно- і західнослов’янської філології зі спеціалізацією «україністика» д-р Роман Дубасевич. Організатором та посередником зустрічі виступила Валентина Гнасюк-Терлецька — регіональний координатор Проекту «Партнерства містами з України». Перекладачем від української сторони виступив директор Австрійської бібліотеки у Дрогобичі, доцент Ярослав Лопушанський.

Впродовж трьох днів німецькі гості ознайомлювалися з архітектурними туристичними принадами Дрогобича: відвідали Вежу Ратуші, церкву Св. Юра, костел Св. Варфоломія, хоральну синагогу, історичні будівлі на колишній вулиці Панській. Ознайомилися з діяльністю міської ради та її виконкому, побували у туристично-інформаційному центрі, відвідали низку інфраструктурних об’єктів, серед яких басейн ДЮСШ, ознайомилися з діяльністю КП «Дрогобичводоканал», ТзОВ «Тандем». Окрім того делегація побувала у головному корпусі ДДПУ ім. І. Франка на прийомі у ректора, професора Надії Скотної.

В межах візиту представники міста Грайфсвальд провели зустрічі з керівництвом міста Дрогобича. Одна з таких зустрічей відбулася у Світлиці Ратуші. В ході зустріч обидві сторони провели презентацію міст в контексті місцевого адміністрування, економічного, культурного, мистецького, наукового та урбаністичного розвитку.
У Дрогобичі з триденним візитом побувала делегація з німецького міста Грайфсвальд.
Презентували місто Дрогобич на зустрічі не лише зі сторони величної архітектури та славних предків, зокрема ректора Болонського університету — дрогобичанина Юрія Котермака, а й впровадженням новітніх європеїстичних форм управління, ціллю яких є об’єднання зусиль жителів міста, влади, бізнесу задля спільної мети — прогресивного розвитку міста. як приклад, німецькій стороні було представлено низку втілених проектів: відреставрований басейн ДЮСШ, відремонтовані освітні заклади, спільні проекти впроваджені в ОСББ, проект із заміни вуличного енергозберігаючого освітлення та інші інфраструктурні об’єкти. Також цікавим для делегатів виявилось запровадження електронних сервісів, які сприяють поповненню бюджету міста.

В ході зустрічей обидві сторони дійшли висновку, що міста Дрогобич і Грайфсальд мають схожість в історичному, соціально-економічному, та культурному аспектах. Як і Дрогобич, місто Грайфсвальд є студентським містом. Оскільки мета візиту німецької делегації полягала у налагодженні співпраці, то обидві сторони дійшли висновку, що на майбутнє є чимало напрацьованого досвіду, яким можна обмінюватися та втілювати спільні проекти. Відтак, вже цього року студенти міста Дрогобича мають можливість відвідати місто Грайфсвальд, в межах наукової співпраці.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма задекларував перед гостями, що дрогобицька громада налаштована на проєвропеїстичний розвиток міста, підтверджуючи це потужними зв’язками з європейськими країнами, зокрема Латвією. Також Тарас Кучма підкреслив, що в місті є школа з німецьким спрямуванням, після закінчення якої українські випускники отримують додатково підтверджуючий сертифікат, який дозволяє вступати до німецьких вузів.

«Нашою стратегією є першочергове підняття культурного рівня міста, саме тому з місцевого бюджету виділяється чимало коштів на освіту та соціально-культурні проекти, адже без високого рівня культури все зроблене в напрямку індустрії знівелюється, — зазначив Тарас Кучма та додав: — Поряд з культурольгічним розвитком поступово зростає і розвиток малого та середнього бізнесу у місті».

Своєю чергою бургомістр Грайсфальда Штефан Фасбіндер презентуючи своє місто розповів, що у одному з їхніх університетів існує факультет українознавства та центр українознавчих досліджень єдиний у всій Німеччині, а також щорічно організовуються літні школи вивчення української мови та літератури. Також він розповів про те, як у місті розвивають медицину, туристичний напрямок та велоінфраструктуру, що може послужити прикладом для Дрогобича.

«Ми подивовані з того, як команда міського голови, а це його заступники — Ігор Герман, Василь Качмар, Володмир Коцюба, структурні підрозділи міської ради, громада міста, в часі, коли в країні триває війна і обмежені бюджетні можливості, об’єднують зусилля задля розвитку міста і це справді заслуговує на повагу.», — наголосив під час однієї з зустрічей Штефан Фасбіндер.

На завершення зустрічі німецькі представники висловили свою зацікавленість в українсько-німецькій співпраці та готовність у започаткуванні спільних проектів. Також наголосили на ймовірному обміні досвідом у сфері електронного урядування та інших.

За підсумками триденного візиту німецька сторона має представити своє бачення співпраці, що очевидно ляже в основу напрацювання та підписання відповідного меморандуму між українським Дрогобичем та німецьким Грайфсвальдом.

Відеопрезентація про місто Грайсфальд

Прес-служба Дрогобицької міської ради
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: