Реєстрація    Увійти
Авторизація

Дрогобицьким міськрайонним судом прийнято рішення про заборону проведення будівльних робіт на території парку “Новонароджених”

Дрогобицьким міськрайонним судом прийнято рішення про заборону проведення будівльних робіт на території парку “Новонароджених”
Вчора, на черговій сесії Дрогобицької міської ради "одвічний" опозиціонер міського голови Тараса Кучми Тарас Демко звинуватив міського голову та його команду у бездіяльності щодо зупинення незаконного будівництва у парковій зоні міста на вул. Володимира Великого.
Прокоментувати ситуцію щодо самочинного будівництва паркової зони попросили начальника відділу правового забезпечення Спепана Кулиняка.
П. Степан надав відповідні роз’яснення та повідомив про те, які необхідні заходи вже вжито правовим відділом міської ради. Також начальником правового відділу було повідомлено причини, через які склалася така ситуація.

"Попередньою каденцією Дрогобицької міської ради було прийнято рішення сесії від 23. 09. 2015 р. № 1728 "Про ускладнення договорів особистого строкового сервітуту для встановлення та обслуговування об'єктів торгівельного призначення". Вказаним рішенням було надано дозвіл на укладання договорів особистих строкових сервітутів та встановлення і обслуговування об'єктів торгівельного призначення сімом підприємцям.
Враховуюч, що скасування вищевказаного рішення сесії можливе лише в судовому порядку, а Дрогобицька міська рада не була в праві подавати позов до себе, міський голова був зобов'язаний виконати рішення попереднього скликання ради та підписати зазначені вище дороги.
До початку проведення будівелиних робіт на земельних ділянках наданих в користування відповідно до зазначено вище рішення у міського голови та Дрогобицької міської ради не було підстав для звернення в суд розірвання даних договорів.
Одного одразу після того, як на вказаній ділянці розпочались будівельні роботи, на підставі розпорядження Дрогобицького міського голови Т. Кучми від 21. 03. 2017 р., було створену робочу комісію, якою проведено обстеження умов договорів про встановлення строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди для проведення підприємницької діяльності від 03. 10. 2016 р. Даною комісією було встановлено, що ведуться земляні роботи по влаштуванню залізобетонного монолітного фундаменту глибиною приблизно одного метра та шириною 1.2 м. по периметру сімох земельних ділянок, виділених відповідно до договорів про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, які суперечать цілям укладення таких договорів з підприємцями.
Таким чином, будівельні роботи на вищезазначеній земельній ділянці проводилися без погодження з контролюючими органами та Дрогобицькою міською радою і з порушенням умов п.п. 4.4.5 договорів про встановлення особистого строкового сервітуту підприємницької діяльності.
Враховуючи вказані обставини було прийнято рішення невідкладно звернутися в Дрогобицьку місцеву прокуратуру та надано останній копію акту про обстеження земельної ділянки та порушення умов договорів для вжиття заходів прокурорського реагування. Враховуючи наше подання, складений комісією акт та неодноразові телефонні дзвінки з проханням подати позовну заяву, Дрогобицькою місцевою прокуратурою з погодженням з обласним керівництвом було підготовлено та поданопозовні заяви про скасування рішення сесії від 23. 09. 2015 р. № 1728, визнання недіфсним договір про встановлення особистого строкового сервітуту і звільнення земельної ділянки, привівши її у стан, не гірший, ніж було отримано за договором. Також, згідно цих справ, подано заяви про забезпечення позову. Таким чином, Дрогобицька міська рад, згідно чинного процесуального законодавства, вже не могла подати позовну заяву з такими самими позовними вимогами. Рішення щодо подання позовної заяви саме прокуратурою було прийняте з огляду на те, що судом, на нашу думку, позов прокуратури буде прийматись значно більше до уваги, ніж позов Дрогобицької міської ради. А також, сплата судових зборів в розмірі близько 40 тис. грн. тільки в першій інстанції лягала не на місцевий бюджет.
Окрім того, нами було повідомлено Державну архітектурно-будівельну інспекцію у Львівській області для вжиття останніми усіх можливих правових заходів по зупиненню будівництва.
Крім цього, 03. 04. 2017 року посадовими особами відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дрогобицької міської ради разом з інспектором ДАБІ Мошовським І. Д. проведено перевірку вищезгаданих земельних ділянок. І в ході перевірки було встановлено, що станом на 03. 04. поточного року проводяться будівельні роботи, на суміжній території території фундаментних блоків - 1,8 м. розмірами, орієнтовано глибиною від вул. В. Великого - 24 м., шириною вздовж вулиці - 22 м., що перевищує розмір земельної ділянки, виділеної, згідно паспортів - прив'язок на 7-и тимчасових споруд (12,1 мх 13,9 м.) на 12 м. в глибину та на 8 м. в ширину, тобто будівництво ведеться на самозахопленій земельній ділянці, яка належить Дрогобицькій міській раді у відповідності до Земального кодексу України та Закону країни "про місцеве самоврядування в Україні".
Одразу після встановлення факту самовільного захоплення земельної ділянки працівниками відділу правового забезпечення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради було підготовлено позовну заяву про зобов'язання підприємців відновити благоустрій території по вул. В. Великого (навпроти магазину "Наш край", колишній магазин "Океан"), яка їм надана, згідно договорів про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасової спруди для провадження підприємницької діяльності та частину самочинно захопленої території сусідньої емельної ділянки шляхом демонтажу існуючого змонтованого фундаменту глибиною 24 м. (від вул. В. Великого) підготовлено також заяву про забезпечення позову щодо заборони вчиняти будь-які дії щодо проведення будівельних та інших робіт 06. 04. 2017 р. Зазначені заяви були скеровані в Дрогобицький міськрайонний суд для розгляду по суті.
Також повідомляємо, що 29. 03. 2017 р. до Господарського суду у Львівській області було подано заяву про скасування рішення сесії Дрогобицької міської ради від 23. 09. 2015 р. за № 1728 "Про укладання договорів особистого строкового сервітуту для встановлення та обслуговування об'єктів торгівельного призначення" та визнання недійсним договір про встановлення особистого строкового сервітуту і звільнення земельної ділянки, облагородивши її (як було отримано за договорм)." - Завершив пояснення Степан Кулиняк.
Дрогобицьким міськрайонним судом прийнято рішення про заборону проведення будівльних робіт на території парку “Новонароджених”
Дрогобицьким міськрайонним судом прийнято рішення про заборону проведення будівльних робіт на території парку “Новонароджених”
Дрогобицьким міськрайонним судом прийнято рішення про заборону проведення будівльних робіт на території парку “Новонароджених”
Як з'ясувалося згодом, у четвер, 6 квітня, Дрогобицьким міськрайонним судом прийнято рішення про заборону проведення будівльних робіт на території парку “Новонароджених” по вулиці В. Великого у місті Дрогобичі. Рішення прийнято на основі заяви Дрогобицької міської ради про забезпечення позову щодо заборони вчиняти будь-які дії з проведення будівельних та інших робіт, оскільки капітальне будівництво відбувається з порушенням.

Вікторія ЛИШИК, член НСЖУ
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: