Реєстрація    Увійти
Авторизація

Спільними зусиллями громади та влади атаку перевізника-монополіста вдалося відбити

Спільними зусиллями громади та влади атаку перевізника-монополіста вдалося відбити
Вчора, 24 січня, за участі народного депутата України Богдана Матківського відбулась зустріч влади, перевізників та громадськості, під час якої обговорювалося наболіле для населення Дрогобиччини питання різкого і необгрунтованого здорожчання вартості проїзду у громадському транспорті приміського та міжміського сполучення. Соціально свідома громадськість не змирилася з тим, що отримала неприємний різдвяний "подарунок" у вигляді підвищення тарифів на проїзд у міжміському громадському транспорті на 50%. Тож у сесійній залі цього дня зібралися сільські, селищні голови, депутати різних рівнів та представники не лише сільських громад, а й міст регіону, керівники силових структур, перевізники, представники ЗМІ.
Спільними зусиллями громади та влади атаку перевізника-монополіста вдалося відбити
Прикметно, що напередодні засідання громадські активісти зібрали понад тисячу підписів у підкріплення вимог зниження необгрунтованого тарифу. У зв'язку з тим, що підвищення цін на пасажирські перевезення набуло на Дрогобиччині негативного резонансу, активістами ГР “Народний контроль” в людних місцях Дрогобича, Трускавця, Стебника, було розгорнуто палатки, де тривав збір підписів проти самовільного різкого підняття тарифу на перевезення у громадському транспорті приміського та міжміського сполучення. Люди активно долучались, підписували звернення та висловлювались з різкою критикою в адресу перевізників та влади, яка, мовляв, не робить нічого, щоб вплинути на місцеві фірми-перевізники.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко, який ініціював повторні громадські слухання щодо цього питання, наголосив, що протест мешканців має всі підстави, адже перевізники не дослухалися до обласної та районної влади і вчинили на власний розсуд. На підставі протоколу громадських слухань очільник району доручив перевізникам від завтра повернутися до передніх цін на перевезення, подати до органів місцевого самоврядування економічно обґрунтовані тарифи окремо щодо кожного маршруту і лише після погодження з владою та громадами на місцях з 1 лютого приймати рішення щодо зміни тарифів на пасажирські перевезення.

Завідувач сектору з питань житлово-комунального господарства та інфраструктури Ганна Павлюк ознайомила присутніх із законодавчою базою тарифної політики у сфері пасажирських перевезень. Вона повідомила, що постановою КМУ від 25 березня 2015р. №240 скасоване державне регулювання цін на пасажирські перевезення, і це питання знаходиться тепер у віданні Антимонопольного комітету. За запропонованою ним методикою розрахунків на Львівщині орієнтовна вартість 1 км. на міжміських маршуртах складає 53 коп., на приміських — 65 коп. (розрахунок Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників). Згідно з постановою Кабінету Міністрів від №240 від 25 березня 2015 року, було скасовано державне і муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення, за винятком залізничних. Згідно з нею, органи виконавчої влади не мають права втручатись в роботу перевізників, а останні можуть самостійно встановлювати тариф на перевезення. За словами керівництва Дрогобицької РДА, – впливу на перевізників вони практично не мають, тому ті чи інші уступки з боку останніх є нічим іншим, як їхньою доброю волею та бажанням йти на зустріч владі та громаді.

Виступили і представники перевізників. Заступник голови ЛОО Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників Іван Романяк спробував заступитися за своїх колег і сказав, що, враховуючи всі затрати, які мають транспортні підприємства, ціна має бути навіть вищою від тієї, яку вони поставили. Обурені присутні не дали йому договорити. Про нерентабельність перевезень без підвищення цін говорив і керівник МКП “Транс-Екіпаж” Йосип Дяків.
Втім, учасники громадського обговорення категорично не погодились з таким трактуванням, зазначаючи - якби працювати було невигідно, перевізники закрили б свої фірми.

Під час емоційного та натхненного сперечання найбільш активні учасники обговорення Володимир Шутко, голова райради Михайло Сікора, депутат обласної ради Михайло Задорожний, голова Асоціації сільських, селищних рад району Степан Коваль, нардеп Богдан Матківський, депутат Бориславської міської ради Олег Дергун, районні депутати фракції "САМОПОМІЧ", громадські активісти зійшлися на тому, що перевізники самостійно встановлюють тариф на проїзд, однак головною передумовою його підняття мають бути громадські слухання. Зустріч, проведена два тижні тому в РДА, на яку практично ніхто не потрапив, – громадськими слуханнями назвати вкрай важко. Однак, тим не менше, після неї перевізники різко підняли вартість проїзду. Практично жоден з фірм-перевізників, як і влада (яка сама до останнього не відала, що твориться) не проводив роз’яснювальної роботи серед людей, не інформував про необхідність підвищення ціни на проїзд. І, що найважливіше, перевізники досі не надали чіткого розрахунку, який би підтвердив законність та обгрунтованість саме такого тарифу.

Депутати Дрогобицької, Бориславської та Стебницької міських рад нарікали й на низьку культуру обслуговування на окремих маршрутах, говорили про відсутність квитків, про недостовірну інформацію в паспортах маршрутів, про необхідність монетизації транспортної пільги тощо. Учасники слухань зібрали підписи проти нерегульованого підвищення тарифів та передали їх народному депутату Богдану Матківському, який пообіцяв задіяти до цього питання Антимонопольний комітет та повідомив, що після відповідних процедур в Україні таки буде введений електронний квиток.

Згодом було зафіксовано протокольно, що перевізників зобов’язують з 25 січня до 1 лютого знизити вартість проїзду до попередньої межі. До 1 лютого перевізники повинні подати чіткі розрахунки, вивчивши які можна буде повторно організувати громадські слухання. Усі розуміють, що вартість проїзду повторно підніметься, однак сподіваються втримати тариф на більш-менш адекватному рівні та не допустити його підняття аж на 50%, як це відбулось зараз.

“Від завтрашнього дня, і до 1 го лютого ціна на маршруті Дрогобич – Стебник повертається до 6 грн. (на інших приміських та міжміських маршрутах теж повертається до попередніх цифр ). Ми спільно виграли битву, але не війну. Далі ціни узгоджуватимуть на місцях: виконкоми та місцеві голови з перевізниками, котрі до даного часу зобовязуються подати економічні обгрунтування щодо ціни на проїзд. Те саме і на інші напрямки” – зазначила депутат Дрогобицької міської ради від м. Стебник Олена Бичков’як.

Тим не менше, перевізники повинні подати чіткі розрахунки до 1 лютого, попередньо вивчивши затрати на пальне, ремонт транспорту, податки, які сплачують транспортні підприємства, тож вартість проїзду повторно підніметься. Проте, є надія втримати тариф на більш-менш адекватному рівні та не допустити його підняття аж на 50%, як це відбулось донедавна.
Вікторія ЛИШИК за інформацією Дрогобицької РДА
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: