Реєстрація    Увійти
Авторизація

Чергові "приколи" львівського сміття на території Борислава та Трускавця; звернення щодо перевірки сміттєзвалища. Плюс відео.

Чергові "приколи" львівського сміття на території Борислава та Трускавця; звернення щодо перевірки сміттєзвалища. Плюс відео.
14 грудня під час обговорення на пленарному засіданні міської ради питання безконтрольного завезення твердих побутових відходів на сміттєзвалище у м. Борислав, міський голова Борислава І. Яворський заявив, що керівник КОМ-ЕКО його запевнив, що сміття зі Львова у Борислав не завозять.

Численні фото-, відеодокази, свідчення мешканців та зізнання водіїв сміттєвозів підтверджують протилежне: сміття завозять, незважаючи на заборону громади та відповідне рішення виконавчого комітету Бориславської міської ради.
І це при тому, що згідно з ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення органу місцевого самоврядування є обов’язковим для виконання на відповідній території, а міський голова забезпечує його виконання.

Т.зв. «інвестор», якому п. Яворський та депутатська більшість, «будучи глибоко стурбованими санітарним та епідемічним благополуччям населення», мали намір дати дозвіл, нібито, на будівництво сміттєсортувального заводу, а по суті – відкриття нового сміттєзвалища (що фактично означало збільшення завезення сміття у м. Борислав щонайменше до 100 тис. тонн/рік), за мовчазної згоди влади демонстративно ігнорує волю громади та чітко і недвозначно висловлює своє ставлення до людей та землі, на якій вони живуть.

Під час свого виступу я розповів, як 9 грудня один зі сміттєвозів зі Львова завдяки активній громадянській позиції Taras Kuchmanych та Віталій Просяновський був зафіксований спочатку поліцією Борислава, а потім Трускавця та випроваджений назад, а на водія складено 7 адмінпротоколів за порушення ПДР та 1 за порушення правил благоустрою.

Згодом запропонував підтримати звернення до Державної екологічної інспекції у Львівській області, Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області та департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА щодо перевірки сміттєзвалища на предмет дотримання суб'єктом господарювання, який здійснює експлуатацію та утримання сміттєзвалища, природоохоронного та санітарного законодавства під час його експлуатації та утримання.

Міський голова та деякі депутати висловили занепокоєння, що вимога дати висновок щодо можливості подальшої експлуатації сміттєзвалища може призвести до закриття сміттєзвалища і тоді не буде куди захоронювати ТПВ з м. Борислав.


Але, чомусь ні міський голова, ні ці депутати не висловлюють занепокоєння тим фактом, що рішенням суду (за позовом Антимонопольного комітету) Бориславську міську раду зобов’язано провести конкурс з визначення компанії, яка здійснюватиме вивезення ТПВ на території м. Борислав (КОМ-ЕКО у Бориславі з 2010 року надає послуги без конкурсу), який на підставі рішення міської ради мав бути проведений у 2-у півріччі 2016 року.

Більше того, під час прийняття рішення щодо проведення конкурсу та його попереднього обговорення у профільній комісії депутатам був запропонований проект договору з майбутнім переможцем, який містив пункт, згідно з яким переможець конкурсу зобов'язаний здійснювати вивезення ТПВ з м. Борислав НА СМІТТЄЗВАЛИЩЕ ПО ВУЛ. БРАТІВ ЛИСИКІВ У М. БОРИСЛАВ (!!!), яке (і тут також увага) знаходиться в оренді у дотичної до КОМ-ЕКО компанії.

Такий пункт договору однозначно узалежнював потенційного переможця від компанії, яка має в оренді зазначене сміттєзвалище. І ця обставина, на мою думку, більш ніж переконливо свідчить, що переможець конкурсу владою визначений заздалегідь, а перемога компанії, яка не є дотичною до КОМ-ЕКО, і відповідно захоронення ТПВ за межами Борислава, навіть не розглядається.
Тоді на мою вимогу цей пункт вдалося виключити…Але конкурс досі так і не провели…

…Звернення, яке я запропонував, прийняли на черговій сесії 23 грудня після виключення вимоги щодо надання висновку щодо можливості подальшої експлуатації сміттєзвалища.

Станом на сьогодні, на мою думку, першочерговим завданням є обмеження обсягів захоронення ТПВ щонайменше до рівня, який існував до трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі…
А у найближчому майбутньому закриття Бориславського сміттєзвалища та його подальша рекультивація…

Депутат Бориславської міської ради Олег Дергун, Фейсбук
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: