Реєстрація    Увійти
Авторизація

У Східниці хочуть встановити плату за доступ до публічної інформації

У Східниці хочуть встановити плату за доступ до публічної інформації
У Східниці селищна рада може прийняти рішення «Про встановлення розміру плати за копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію». Відповідний проект є, про це інформують громадські діячі селища-курорту. Ось цей проект:

«Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.3 ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та беручи до уваги постанову Кабінету міністрів України № 740 від 13 липня 2011 року «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію», селищна рада ВИРІШИЛА:

1. Встановити наступну плату за копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію:

1.1. за копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру(в тому числі двосторонній друк) – плата в розмірі 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки;

1.2. за копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру(в тому числі двосторонній друк) – плата в розмірі 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки;

1.3. за копіювання або друк копій документів будь – якого формату , якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк) – плата в розмірі 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки.

2. Секретарю Східницької селищної ради забезпечити оприлюднення даного рішення.

3. Контроль за виконанням рішення покласти постійну депутатську комісію планування, бюджету фінансів.

Селищний голова І.Є. Піляк»


В Моніторинговому комітеті з раннього попередження корупції (проект, який діє в Дрогобичі за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»), так коментують цю ініціативу східницької влади:

«У статті 21 Закону “Про доступ до публічної інформації” зазначено, що у разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. В усіх інших випадках інформація надається безкоштовно. Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно. При наданні особі інформації про неї та інформації, що становить СУСПІЛЬНИЙ ІНТЕРЕС, плата за копіювання та друк не стягується.

Для безпосередньої роботи з документами чи копіями розпорядник має визначити спеціальне місце (ч. 4 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації»). Особі, яка висловила намір ознайомитися чи зробити копію, має бути надано таке право. При цьому може бути використано технічні засоби самого органу (за наявності), або ж особа може прийти зі своїм технічним засобом (ноутбук, портативний сканер, ксерокс, фотоапарат) і виготовити собі таку копію. У випадку, якщо особа має власні технічні засоби, виготовлення копій є безкоштовним, у випадку, якщо мають місце витрати, пов’язані з друком та копіюванням понад 10 сторінок, розпорядник може вимагати компенсації таких витрат за умови, якщо така компенсація передбачена рішенням розпорядника (ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації»)».

Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції рекомендує всім, хто зацікавлений у вдосконаленні розуміння пунктів Закону про доступ до публічної інформації, ознайомитися з методичними рекомендаціями, розміщеними за посиланням: http://ipo.org.ua/wp-content/uploads/2015/06/access_info_2012.pdf
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
КОМЕНТАРІ (2)
Михайло 31 травня 2016, 18:30
не біда - пишіть, що хочете відповідь на електроннну пошту - хай впі..сяються від радості скануючи всі документи, але безплатно;)
маразм - діло заразне - скоро певно чекатимем такого і в Дрогобичі
Цитувати          1
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: