Реєстрація    Увійти
Авторизація

Тарас Кучма: «Стебнику треба допомагати»

Тарас Кучма: «Стебнику треба допомагати»
Тарас Ярославович Кучма – міський голова не лише Дрогобича, але і Стебника, адже за нього голосували і стебничани. Інакше кажучи, Стебник має і свого «безпосереднього» міського голову Петра Старосольського, і другого мера, який начебто «вищий» у своїх повноваженнях. Цей парадокс пояснюється дуже просто: Стебник хоча і є містом, але не обласного, а … міського підпорядкування. Тобто, підпорядковуючись Дрогобичу, Стебник є таким собі містом в місті.

Про те, чи не залишається Стебник обділеним та чи міський голова Дрогобича знає про проблеми міста калійників, спілкуємося сьогодні з Тарасом Кучмою.
- Тарасе Ярославовичу, як часто Ви буваєте в Стебнику? І якщо їдете в Стебник, то якою дорогою – чи напряму, чи через Трускавець?

- Буваю практично кожної суботи-неділі, їжджу прямою дорогою. Чому так часто буваю? По-перше, в нас у міській раді від Стебника одна з найбільших фракцій, і я б сказав, одна з найінтелектуальніших. Вони постійно від мене щось хочуть (посміхається) і я хочу подивитися, наскільки правомірні їхні запити. Тому їжджу в Стебник практично кожного тижня. Це перша причина.

Друга причина – у мене там є велика родина, до якої я мушу навідуватися. Ну а третя причина – це те, що в Стебнику є дуже багато проблем, які не вдається вирішити дрогобичанам. Бо треба, щоб ними трошки займалися і стебничани, щоб нівелювати ті великі кризові моменти, які є в Стебнику.

- 31 березня на сесії Дрогобицької міської ради для потреб Стебника з бюджету розвитку Дрогобича було виділено 640 тисяч гривень. Чи є в цьому виділенні коштів і Ваша заслуга?

- Безперечно, що ініціювала це питання і добилася виділення цих коштів фракція стебничан у Дрогобицькій міській раді, Депутатська група «Майбутнє Стебника». Але хіба могли вони цього добитися, якби не бачив я і не бачили всі дрогобицькі депутати, наскільки катастрофічною є зараз ситуація зі Стебником? Ми просто зобов’язані один одному допомагати, а зараз Стебник потребує більшої підтримки від нас, ніж ми можемо чогось очікувати від Стебника. Треба бути людьми, розуміти потреби один одного. Врешті-решт виграє той, хто вміє нормально оцінити потребу іншого. От і все.

Я думаю, що дрогобичани не образилися, що ми від себе відірвали вели-и-икий шмат загального бюджетного пирога, тому що знають – поряд з нашими проблемами стебницькі проблеми значно масштабніші.

- Чи не постраждає Стебник через бюджетні урізання в зв’язку з недостачею коштів, внаслідок так званої «оптимізації»? Я маю на увазі стебницькі школи, лікарню, заклади культури…

- Це будуть вирішувати стебничани. Якщо їм совість дозволить не оптимізуватися і не робити таких кроків, то це буде на їхньому сумлінні. У Дрогобичі ми однозначно змушені робити реформи, адже людина не може прожити на 1000 гривень, якщо в неї в кишені лише 100 гривень. І цим все сказано. Ви як господар ніколи не зможете шикувати в ресторані і їсти червону ікру, коли у вас немає коштів.

Стебницькі школи фінансуються з дрогобицького бюджету. Ми повністю дотуємо освітянську сферу. Я вже казав і повторю ще раз, що якби не було стебницьких шкіл і ми не несли би цей тягар, то нам би не треба було нічого оптимізувати в освіті. Направду, це є факт.

Але в той же час ми прекрасно розуміємо, що Стебник потребує уваги. Люди, які причетні до освіти, зокрема директори шкіл, повинні зрозуміти, що треба щось робити. І це в першу чергу вони повинні проявити ініціативу, щоб ми могли цей гордіїв вузол розрубати. Ми будемо розмовляти з директорами шкіл – №6, №7, №18 – бо таку освіту фінансувати практично нереально.

Якщо ми хочемо вижити, то нам треба щось робити. Часто в цьому питанні пробують маніпулювати, поширюють неправдиву інформацію, що нібито йдеться про скорочення людей, скорочення ставок. Людей ми скорочувати не хочемо, ми в першу чергу хочемо оптимізувати матеріальну базу, площі. Бо на них йдуть величезні затрати – взяти хоча б оплату за енергоносії. Енергозатрати просто жахливі – ось про що йде мова. Якщо ми їх оптимізуємо, то зекономимо значні кошти, які підуть на розвиток, а не на опалення напівпорожніх приміщень.

Що стосується оптимізації в медицині, то тут ситуація у Стебнику дещо легша. Я б навіть сказав, що в плані медицини Стебник у кращій ситуації, ніж Дрогобич. Можливо, ми навіть дещо перенесемо з Дрогобича в Стебник, декому з дрогобицьких медиків доведеться перебратися на роботу в Стебник та змінити формат роботи. Я не хотів би конкретизувати, бо зараз працюють комісії і питання перебуває на стадії розгляду. Але вже можу заспокоїти стебничан, що скорочення ставок в медицині не планується, буде, знову ж таки, оптимізація матеріальної бази. Не можна витрачати мільйонні кошти на оплату енергоносіїв для утримання всіх приміщень, наприклад, 5-ї лікарні в Дрогобичі.

Питання в стадії розгляду, ми готуємося до розмови з міністерством, зокрема щодо впровадження пілотного проекту в медицині, так що не хочу деталізувати. Зазначу лише, що чутки, які хтось розпускає, нібито ми хочемо закрити лікарню в Стебнику – це чутки і нічого більше.

- Тарасе Ярославовичу, Ви – представник «Народного контролю», а мер Стебника – представник «Батьківщини». Як у Вас складаються стосунки з Петром Старосольським, тим більше, що в Стебнику «Народний контроль» знаходиться в опозиції до діючого мера?

- В Стебнику «Народний контроль» в опозиції до «Батьківщини», а в Дрогобичі ці дві фракції є найдружнішими. Вони одна одну підтримують і завжди знаходять порозуміння, «Батьківщина» в Дрогобицькій міській раді до мене не є в опозиції.

З Петром Старосольським у мене нормальні робочі стосунки, але є свої нюанси. Я би не хотів це переводити на якісь особисті рахунки, а хотів би пояснити – всі ми маємо зрозуміти, що пливемо в одному човні. І розхитувати цей човен – неважливо чи ти мічман, чи ти капітан – нема сенсу. Треба разом працювати і рухатися в одному напрямку.

Мною була ініційована зустріч, щоб ми якось порозумілися, щоб фракції «Народного контролю» і «Батьківщини» Стебника та Дрогобича вели переговорний процес, щоб знайти точки дотику. Нам не треба шукати те, що нас роз`єднує. Нам треба знайти те, що нас об`єднує. Це перше. А друге – треба перестати перетягувати ковдру. Коли ця ковдра коротка, то не треба прикривати свою наготу за рахунок іншого. Є дуже багато шляхів як уникнути непорозумінь. Коли ж хтось вину за власні невдачі перекладає на когось іншого, то це не є конструктивна позиція.

- Багато стебничан нарікають на невизначений статус Стебника – місто в місті. Як Ви думаєте, щось зміниться в цьому плані після проведення адмінреформи? Тобто, чи стане Стебник окремим містом, незалежним від Дрогобича, чи залишиться як мікрорайон великого Дрогобича? І як було б краще для Стебника та Дрогобича?

- Для Дрогобича краще було б, якби Стебник став окремою адміністративною одиницею і вів своє власне, окреме політичне та економічне життя. Це для Дрогобича був би найкращий варіант. Для Стебника набагато кращим було б стати мікрорайоном Дрогобича.

Яким чином ці дві протилежності поєднати, як знайти золоту середину – не знаю. На мою думку, Стебник має потужний потенціал, він може розвиватися, але це може бути тільки в перспективі. І ця перспектива відтягує Дрогобич назад, бо Дрогобич зараз займає останні місця в рейтингу міст обласного значення тільки через такого сателіта як Стебник. А мені б дуже хотілося, щоб наші показники не погіршувалися, а навпаки, покращувалися.

Та, з іншої сторони, ми теж не повинні бути егоїстичними і повинні розуміти те, що Стебнику треба допомагати, треба його тягнути. І таким потягом для Стебника може бути Дрогобич. Якщо зараз ми Стебнику протягнемо руку допомоги і не дозволимо його економіці повністю розвалитися, то в майбутньому Стебник зможе нам за це віддячити сторицею. Але це я говорю про далеку перспективу, бо зараз ситуація зі Стебником дуже складна…

Спілкувався Володимир Ключак, Трускавецький вісник
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: