Реєстрація    Увійти
Авторизація

Комісія шукала “тіньові” схеми забору води з Трускавецького озера

Комісія шукала “тіньові” схеми забору води з Трускавецького озера
Нещодавно відбулось чергове засідання спеціальної комісії з вивчення питання формування тарифу на водопостачання у Трускавці. Окрім звичного обговорення можливостей оптимізації видатків ТзОВ “Трускавецький водоканал”, сьогодні члени комісії їздили до озера та шукали труби, вода з яких йде поза лічильник та не обліковується підприємством.
Комісія шукала “тіньові” схеми забору води з Трускавецького озера
Що стосується засідання комісії, то на ньому окрім членів робочої групи були також директор водоканалу Володимир Возняк, головний економіст підприємства Ірина Берегуляк, екс-виконавчий директор водоканалу Петро Іванишин, голова профспілки “Тур-сфера” Віктор Пиців та почесний громадянин Трускавця Мирон Бучацький.

Комісія впродовж своєї роботи розглядала детально всі доходи та видатки підприємства, формування тарифу на водопостачання. Всі члени комісії мали можливість подавати свої пропозиції щодо оптимізації видатків та заходів економії, задля виходу із кризової ситуації, в якій зараз перебуває ТзОВ “Трускавецький водоканал”. Економіст підприємства Ірина Берегуляк, все що могла враховувала, а ні – то принаймні обгрунтовувала причини.

Зокрема присутніх цікавило врахування води із дощових стоків, заробітні плати працівників підприємства та скорочення його штату, повірки лічильників, кошти на спецодяг та психологічну експертизу для співробітників і ще ряд доволі неприбуткових статей. Згодом, коли дискусія перейшла у більш жваве русло, Святослав Грабовський зазначив, що “ми тут тратимо час на обговорення речей, які насправді займають мізерні долі видатків, в той час як треба зосередитись на самому озері та тому, скільки ми з нього можемо брати”.

Грабовський нагадав присутнім, що до озера мали виїжджати спеціалісти та визначати рівень води, потрібний для повноцінного забору води та “точку неповернення”, переходити яку не можна, щоб не втратити озеро. Однак, такі спеціалісти як стало відомо так і не з’являлись, бо чіткої відповіді на запитання ніхто не дав. Того, скільки води береться з озера, керівництво водоканалу також не озвучило, називаючи приблизні орієнтовні цифри. Однак твердо заявили, що менше 7 тисяч кубометрів води брати з Дрогобича не можуть, бо це той мінімум, який потрібний, щоб забезпечити місто повноцінно водою.
Комісія шукала “тіньові” схеми забору води з Трускавецького озера
Петро Іванишин, взявши слово, заявив про те, що воду з озера ніхто чітко не обліковує, що є труба, яка йде поза лічильник і нею постійно беруть воду на місто. “Я це точно знаю і можу навіть показати цю трубу” – заявив Іванишин. Почувши це, Грабовський підняв питання про те, щоб одразу ж виїхати на місце та перевірити цю інформацію. Пропозицію підтримали Микола Сеньків та Руслан Цехмейстер. Інші висловились за поїздку, але після засідання. Тому комісія закінчила свою роботу та вирушила до озера.
Комісія шукала “тіньові” схеми забору води з Трускавецького озера
На території Трускавецького водоканалу Петро Іванишин показав колодязь, в якому стояв раніше лічильник на воду з озера. “Зараз його немає, вже близько двох місяців – заявив Іванишин, – Тут стояв лічильник, а на іншій трубі, що йшла з озера лічильника не було, тобто воду можна було брати не обліковуючи”.
Однак на Іванишина чекало розчарування, бо знайти та показати “ліві” схеми забору води з озера йому так і не вдалося. Буквально два місяці тому співробітники водоканалу перенесли лічильник на озерну воду в приміщення водонасосної станції. “В будівлі три труби сходяться в одну і на цій спільній трубі стоїть тепер лічильник, тому ніякої необлікованої води бути не може” – сказав Володимир Возняк.
Мова йде про три водозабори з озера: два поверхневі та один глибинний. З них вода трьома трубами прямує до водоочисної споруди, далі – проводяться відповідні процедури з очищення та хлорування води, потім з резервуарів вона подається на місто.

Петро Іванишин з впевненістю заявляв про необліковану воду з труб, які йдуть в обхід лічильника. Раніше воно ймовірно так і було. Адже, ще два місяці тому лічильник стояв на трубі одного із поверхневих заборів. Натомість, при ввімкнутих перемичках, вода із іншого поверхневого та глибинного заборів могла не обліковуватись. Знаючи це, Іванишин вирішив розкрити карти, однак, як виявилось, запізнився, бо водоканал уже “замів сліди”.

Стверджувати зараз, що воду з озера крали – важко, бо довести ці факти тепер практично неможливо. Через надзвичайну цікавість, проявлену до водоканалу громадськістю та депутатським корпусом, підприємство убезпечило себе, переставивши лічильник в місце з’єднання трьох труб із озера.

Ще одним важливим питанням, яке зауважили члени комісії був виведений можливий тариф на воду у розмірі 18, 05 грн. “Тут зазначено, що цей тариф є збитковий і на рік збитки через це становитимуть 5 мільйонів, – зазначила Зоряна Домбровська,- Для чого встановлювати тариф, який завідомо буде збитковим? Щоб потім знову з міського бюджету гроші треба було виділяти?.”

Економіст на це заявила, що тариф був складений з перспективою збільшення реалізації води в наступному році, коли, скажімо, кількість відпочивальників у місті зросте. “Якщо реалізація зібльшиться, то ми вийдемо на нуль, але якщо залишиться на сьогоднішньому рівні, то тоді будуть збитки” – зізналась Ірина Берегуляк.

Олег Яремчук зокрема висловився перед присутніми з приводу великих втрат води, які несе підприємство. “Володимир Возняк сам зізнався, що реальні втрати в нас зовсім не 28%, а мабуть цілих 58%. Хоча в тариф закладені втрати 28%. Виходить десь гуляють ще 20-30%, які ви мусите кудись вкладати”. Возняк разом із економістом заявили, що втрати справді великі, але їх ніде більше не вкладено, що й призводить до ще більших “мінусів” підприємства. Однак, за словами Возняка, вихід з кризової ситуації вони таки бачать і вже роблять багато кроків задля зменшення цих втрат.

На сьогоднішній день борг Трускавецького водоканалу перед Дрогобицьким становить 9 мільйонів 575 тисяч гривень. З них 8 мільйонів 200 тисяч – основний борг, а решту суми складає пеня. Частину боргу Дрогобицький водоканал погодився розтермінувати на три роки. Окрім цього сьогодні було заявлено ще про 6 мільйонів поворотної допомоги, яка була надана підприємству ТзОВ “Альфа-плюс”. А оскільки вона була поворотною, то при виході “Альфи-плюс” зі складу засновників, її мабуть також прийдеться повертати.

Ніна ФЕДЬКО Трускавець-онлайн My Webpage
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: