Реєстрація    Увійти
Авторизація

За особливий економічний статус Львівщини та його наслідки... Плюс коментар депутата облради Михайла Задорожного з цього приводу. Оновлено

Під час чергової сесії Дрогобицької міської ради 31 березня 2016 р. депутати прийшли до висновку, що Львівська область має великі потенційні можливості для інтенсивного економічного розвитку. Насамперед тут є передумови для вигідного транскордонного співробітництва, оскільки вона межує з Європейським Союзом. Зараз ці можливості використовуються не на повну потужність, що могло б принести місту процвітання.

За особливий економічний статус Львівщини та його наслідки... Плюс коментар депутата облради Михайла Задорожного з цього приводу. Оновлено
У зверненні депутатів Дрогобицької міської ради до депутатів Верховної ради України йдеться про те, що в умовах глибокої соціально-економічної кризи, що охопила Україну, економіка Львівської області відчуває все більше проблем. За останній рік в області індекс промислової продукції з відповідним періодом 2014 року впав практично удвічі.
На підставі здійсненого аналізу розвитку області визначено як ключові моменти за стратегічною ціллю:
нерівномірність інфраструктурного розвитку, виникнення «мертвих», з економічної точки зору, зон на території області;
низький рівень наукоємності виробництва, слабкі зв'язки між науково-дослідними установами та бізнесом, загальне «старання» основних засобів, та, як наслідок, високі матеріало-та-енергоємність виробництва;
непередбачуваність економічного розвитку малих адміністративно-територіальних одиниць з монопроіфльною економікою, тощо.
Далі мова йде про те, що з огляду на вищенаведене, основними загрозами для області є поглиблення прогнозованого значного скорочення трудових ресурсів у перспективі 10-и років, у тому числі , за рахунок відтоку молоді через низький рівень привабливості робочих місць. Зростання світових цін на енергоносії, зниження конкурентоспроможності продукції місцевих підприємств, тощо.
З метою вирішення проблем та уникнення загроз, стратегічною ціллю подальшого розвитку Львівської області є присвоєння "Особливого економічного статусу". І це дозволить, про що йдеться у зверненні, підвищити конкурентноспроможність ключових галузей виробництва: диверсифікація економіки малих моно порфільних міст через розвиток переробної промисловості на місцевій сировині, розвиток підприємств на основі новітніх технологій переробки промислових відходів як дешевої сировини для хімічної, будівельної промисловості, у тому числі, й для розвитку інфраструктури.

За особливий економічний статус Львівщини та його наслідки... Плюс коментар депутата облради Михайла Задорожного з цього приводу. Оновлено
За особливий економічний статус Львівщини та його наслідки... Плюс коментар депутата облради Михайла Задорожного з цього приводу. Оновлено
За особливий економічний статус Львівщини та його наслідки... Плюс коментар депутата облради Михайла Задорожного з цього приводу. Оновлено
Далі йде мова про те, що тільки надання регіонові широких економічних повноважень, вибудовування ефективних зовнішньоекономічних зв'язків між Львівщиною та прикордонними регіонами Європейського Союзу є однією з умов подолання сучасної соціально-економічної кризи в регіоні. Але вирішувати ці питання, йдучи лише шляхом реанімації законодавства про вільні економічні зони та території пріоритетного розвитку — безперспективно. Пільгові умови діють для обмежених територій, а тим часом кризові явища охопили всю економіку області. Тому на сучасному етапі більшого ефекту слід чекати від надання всій Львівській області особливого економічного статусу. Саме цей статус забезпечить інвестиційну привабливість області, сприятиме розвитку зовнішньоекономічних зв'язків, збільшенню постачання високоякісних товарів і послуг, створенню сучасної виробничої, транспортної та ринкової інфраструктури, нових робочих місць, зростанню грошових надходжень у місцеві бюджети, вирішенню інших нагальних завдань.

Наскрізною думкою депутаського звернення, є твердження про те, що на сучасному етапі розвитку місцевого самоврядування в Україні особливої ваги набрало питання його фінансового забезпечення. Як одна з найважливіших основ місцевого самоврядування, фінансова база діяльності місцевих органів влади не виконує свою функцію достатньою мірою, стримуючи тим самим розвиток усього місцевого господарства і самоврядування в цілому, про що, зокрема, зазначалося у Рекомендаціях парламентських слухань "Децентралізація влади в Україні...".

Вищезгадане звернення депутатів у проект рішення Дрогобицької міської ради потрапив, як "сирий" матеріал, якого на сесії міської ради навіть не було озвучено.

Аби не допустити ухвалення на сесії міської ради рішення щодо надання Дрогобичу особливого економічного статусу, свою думку висловив депутат Львівської облради Михайло Задорожний, який застеріг депутатів від необачного вчинку. На думку п. Задорожного, впровадження особливого економічного статусу для Львівщини має двояке значення (див. відео). Михайло Леонович виправив депутатів та керівництво міської ради у підбірці слова "окремий статус". Адже місто Севастополь (Крим) свого часу також добивався окремого статусу. Сепаратистські ДНР та ЛНР такж... І що з того вийшло? Таке поняття як "окремий статус" є архинеприйнятним, на думку М. Задорожного, для України. Сьогодні особливий статус має лише Київ, як столиця України.

PS/. Згодом, 4 квітня, міський голова Тарас Кучма провів брифінг для місцевих ЗМІ, приводом до проведення якого стало поширення в інформаційному просторі повідомлення про нібито ухвалене на сесії міської ради рішення щодо надання Дрогобичу особливого економічного статусу. Міський голова Тарас Кучма поширену синхронно на кількох місцевих медіа-ресурсах інформацію назвав вершиною провокацій, які останнім часом цілеспрямовано ведуться проти влади. Найбільше стурбувало міського очільника те, що із завзяттям цю дезінформацію підхопили у медіа-просторі Російської федерації, звинувачуючи Дрогобич у проєвропейських симпатіях і сепаратистських настроях.

Тарас Кучма заявив, що провокаційні сценарії готувалися ще з грудня минулого року. Від цього часу, ствердив міський очільник, закидалися псевдоповідомлення про намір влади будувати на місті розстрілу людей біля Стіни плачу розважальний центр. До цього ж ряду Тарас Кучма відніс і нещодавню наругу над пам’ятником Іванові Павлові II. Всі ці моменти формують переконання, що Дрогобичем, резюмував урядник, дуже зацікавилися. Відтак міський голова хронологічно переповів про розвиток подій, які передували суспільному резонансу навколо неіснуючого рішення. Тарас Кучма зазначив, що насправді був проект рішення, розроблений помічником Народного депутата Богдана Матківського Володимиром Остапенком щодо засад економічної специфіки Дрогобича. Зі слів Тараса Кучми, переглянувши цей проект рішення, він ще до сесії забракував документ як неналежно підготований. Тому, підсумував керманич Дрогобича, ні обговорення, ні результатів цього обговорення, про які згадують у поширених публікаціях місцеві журналісти, не було.

Секретар міської ради Олег Хрущ додав: «На розгляд депутатських комісій це питання не потрапило. Воно лише містилося у переліку питань, які могли бути внесені з голосу до порядку денного, однак це рішення не було включено до порядку денного». Також посадовець висловив обурливе здивування з приводу того, що в інтернеті натрапив на начебто готовий варіант згаданого рішення, завіреного сфабрикованим підписом секретаря ради (хоча насправді рішення підписує міський голова), а також вигаданим неіснуючим реєстраційним номером. Олег Хрущ заявив, що під прицілом такої провокації з антидержавними настроями Дрогобич, на його погляд, опинився випадково, хоча провокаційні ходи, під час яких пробують зіштовхнути у конфлікті представників владної верхівки, а також повісити на Дрогобич непривабливі ярлики, були помітні ще раніше.

Тарас Кучма апелював до журналістів провести дослідження і встановити звідки тягнеться ниточка однотипного повідомлення, передрукованого кількома інтернет-виданнями, тим самим виявити джерело поширення фальшивої інформації. Міський очільник закликав представників журналістського цеху до коректності і висловив застереження про ведення жорстокої і брудної боротьби, яка розгорнулася з метою дискредитації влади.

«Це інформаційна війна. Журналісти, не виступайте солдатами на боці ворога. Вас у цій війні просто використовують», - сказав Тарас Кучма.

Тим часом журналіст Володимир Турмис побажав владі не притуплювати пильність у зв’язку з тим, що можлива реалізація нових етапів провокацій, які, з його слів, скидаються на цілеспрямовану диверсію.

Редактор радіо «Франкова земля» Йосип Фиштик акцентував увагу на професійному кодексі журналістів, які не повинні при висвітленні важливих тем забувати про етап перевірки інформації.

На брифінгу прозвучало запитання від громадської активістки Олени Куртяк щодо звернення з приводу розслідування провокації до правоохоронних органів. Таке звернення Тарас Кучма до закінчення робочого дня розпорядився підготувати.
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: