Реєстрація    Увійти
Авторизація

Отче Володимире, не свідчіть ложно на ближнього свого

Восьма Божа заповідь забороняє все те, що шкодить доброму імені, честі й славі нашій і наших ближніх. Головне джерело гріхів проти 8-ої Божої заповіді – це гріхи язика.

Язиком людина може спілкуватися з ближнім, славити і прославляти Бога, або обмовляти, очорнювати, осуджувати, гостро критикувати, принижуючи честь і гідність свого ближнього…

Отче Володимире, не свідчіть ложно на ближнього свого
о. Володимир Лужецький

Нещодавно о. Володимир Лужецький в інтерв’ю дрогобицькому виданню «Дрогмедіа» висловив свою думку про ситуацію в Стебнику. В своїй розповіді отець скаржився на місцеву владу та хвалив кандидата в мери Петра Старосольського. Дивно було читати слова священника, який ще кілька місяців тому дякував міському голові Василю Пецюху за виконану роботу в місті, а зараз звинувачує його у всіх смертних гріхах. Особливо цікавими стали роздуми о. Володимира щодо "працевлаштування сім’ї мера":

«Паралельно з тим, чинний голова не погребував влаштувати на кошти місцевого бюджету на роботу всю свою сім´ю. Дружину Любу (пенсіонерку) - інспектором в КП МВ УЖКГ, до речі для неї була спеціально розроблена посадова інструкція. Цікаво також, що сина Ярослава влаштовано заступником директора ринку, другого сина Олега, без належної освіти – інспектором в сфері харчування. Диво-дивне у Стебнику: з Києва одну «сім’ю» вигнали, у нашому місті друга «сім’я» завелась.

Оскільки в своєму інтерв’ю о. Володимир згадав "добрим словом" і другого сина Олега, хочу прокоментувати його висловлювання та спростувати неправдиві заяви священника.

Брехня 1: «Працював інспектором…»

З жовтня 2014 року по травень 2015 року я працював в сфері торгівлі та громадського харчування. Місцем моєї праці було «Стебницьке ДКП дитячого харчування», де я був офіційно оформлений на роботу. Проте, я ніколи не працював там інспектором, більше того, штатним розписом така посада взагалі не була передбачена на підприємстві. Я займав посаду товарознавця-касира. Крім мене в «СДКПДХ» працювали також 11 кухарів, головний бухгалтер та директор.

Отче Володимире, не свідчіть ложно на ближнього свого
Трудова книжка

Брехня 2: «…без належної освіти…»

Впродовж 2009-2014 рр. я навчався у Львові в Інституті економіки і менеджменту НУ «Львівська політехніка». В 2013 році отримав диплом бакалавра про базову вищу освіту, в 2014 році – диплом магістра про повну вищу освіту. Освоїв спеціальність економічного напрямку «Менеджмент».

Оскільки професії «Товарознавець» та «Касир (на підприємстві, в установі, організації)» згідно «Класифікатора професій» ДК 003:2010 є економічного напрямку (коди 3419 та 4211 відповідно), моя освіта повністю відповідала вимогам, які ставились перед кандидатом на вакантну посаду.

Отче Володимире, не свідчіть ложно на ближнього свого
Диплом про базову вищу освіту

Отче Володимире, не свідчіть ложно на ближнього свого
Диплом про повну вищу освіту

Брехня 3. «…за кошти місцевого бюджету.»

Як відомо, Стебник є адміністративною частиною Дрогобича, тому такі галузі як освіта, медицина, культура фінансуються з сусіднього міста. Не виняток і сфера дитячого харчування в школах, кошти на яку виділяються з бюджету Дрогобича згідно Закону України «Про охорону дитинства».

Хоча «Стебницьке ДКП дитячого харчування» і підпорядковане міській раді Стебника, проте гроші на його утримання в місцевому бюджеті не передбачені – всі фінансові угоди підприємство укладає з Дрогобичом.

Згідно договору «СДКПДХ» з Дрогобицькою міською радою, підприємство здійснює організацію харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій 1-11 класів. З бюджету Дрогобича виділяється на це відповідна сума коштів з розрахунку 6 грн/день на одного учня (8 грн/день – пільгові категорії).

Якщо виплата заробітних плат працівникам освіти та медицини здійснюється за рахунок субвенцій отриманих з Державного бюджету України, то ситуація з нарахуванням зарплат в комунальних підприємствах виглядає по-іншому.

Фонд оплати праці в «СДКПДХ» формується за рахунок надходжень, отриманих в процесі ведення господарської діяльності. Основними статтями доходів підприємства є оплата послуг з харчування учнів та виручка від продажу буфетної продукції. Відповідно зарплата нараховується в тому випадку, якщо у підприємства є зароблені гроші, а не отримані за рахунок міжбюджетних трансфертів.

***

Знаю, що у Василя Пецюха виник конфлікт з о. Володимиром Лужецьким, через те, що останній вимагав від мера кімнату в гуртожитку по вул. Симоненка, 25 (секція 18, кімната 103), де був прописаний батько священника. Напевне, о. Володимиру було мало кімнат цілого 1-го поверху в гуртожитку по вул. Бандери, 3, які він взяв раніше і оформив під "недільну школу"…

Не маючи законних підстав для отримання кімнати, отець отримав відмову. Після цього о. Володимир Лужецький став активно агітувати за опозиційного кандидата, критикуючи владу міста, яка не дала йому того, чого він хотів. Очевидно, отець сподівається отримати бажане у випадку, якщо до влади прийде "правильний" мер, який виконає, те що потрібно.

Олег Пецюх
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
КОМЕНТАРІ (6)
Льолік 16 вересня 2015, 22:25
Доречі на "правильного" мера багато хто чекає. Нажаль не можу все розповідати, не можу повідомити. Але від тої правди блювати хочеться. В даний момент пробували підходити до Пецюха, але нічого не виходило з окремими питаннями. Тоді розпускаються слухи "з ним ніхто не хоче спілкуватись... воно навіть своєї машини не має... то не він робить дороги, а гроші прийшли на автодор" А в реалі бачимо протилежне. Гроші могли надходитись, а дороги лише ямкуватись, але ми бачимо капітальний ремонт доріг і не перед виборами, а постійно! Я особисто я задоволений роботою мера. Місто окультурюється, прибирається. Яка різниця хто прибирає? Може ТИ підеш прибереш за пару гривень починаючи день з 6-ої ранку. Чи може ТИ здатний організувати прибирання за мінімамльну зарплату, щоб отримати максимум результату? Як ти можеш щось зробити для народу, якщо ти від машини не можеш заднюцю відірвати, діловий дуже, людей через темні окуляри не бачиш. Ще одні розумні з Трускавця нам якогось сватають. Ви не могли нам з Києва запропонувати? Чи з Польщі якогось з європейськими знаннями?
Цитувати          1
сивий 21 вересня 2015, 23:50
До тепер був певен, що найбільший мінус Пецюха, то син Ярослав, бац а в нього ще й Олег, ну то й нехай може хоть з Олега буде плюс (мудрегелям зразу констатую, що знаю результат коли мінус на плюс), але сам був свідком конфлікту коли жінка мера ганьбила "рудого", який "насравши" на старання стебницьких алканавтів, прибиравших листя під ії керівництвом, "розсікав" на КрАЗі по "стометрівці". Тоді він себе вів - не як Всечесний Отець, а як "галімий чорт"!Хоча, ще трохи активності "рудого" і я за Петра Старосольского ТОЧНО НЕ проголосую...
Цитувати          2
мудрий 22 вересня 2015, 14:04
Вибори, вибори, депутати - п...дери... І уневич, і побережний, і старий, і сольський, і продажні священики, всі продались політиканам згори.
Цитувати          3
незнайомка 24 вересня 2015, 18:39
По перше,висловлювання і образи це є не коректно до будьякоі людини,а тим більше до священника,подобається вам він чи ні.На рахунок прибирання,то не все так гладко,спочатку каденціі було чистіше,але коли розвалили жек,то хто то має прибирати??Сміття теж вивозиться,але зараз чомусь вже не дуже регулярно.Так що де не копни,всюди є нюанси.Так що перш ніж шукати гріхи когось,треба почати змінювати себе
Цитувати          4
Тарас 15 жовтня 2015, 02:09
Ну і тут Пецюху пощастило.Отець так наполегливо "відпропіарив" Старосольського, що майже всі мої знайомі, що планували голосувати за Старосольського, голосуватимуть тепер за Пецюха.Та й мені якось це все підозріло,занадто наполегливо він його просуває.А останній прикол-це взагалі-прикол, коли він сказав, що церква як юридична установа має право представляти своїх кандидатів і він преставляє Старосольського і щоб йому людипитання ставили.Дивно, що він ще й в церкві промови не мав.Ну після такого точно нема бажання за нього голосувати.Пецюх мені теж не особливо то і подрбається але краще вже він.Принаймі в церкві його ніхто не представляє )))
Цитувати          5
Тарас 15 жовтня 2015, 02:58
В СТЕБНИКУ ЗАКОН ДЛЯ ТОГО,ЩОБ ЙОГО ПОРУШУВАТИ))2. Дотримуючись установленого в Україні правового режиму відокремлення церкви від держави, релігійні організації не втручаються у сферу держави та її органів, не виконують державних функцій. "Релігійні організації не беруть участі в діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів" (ст. 5 згаданого вище Закону). Відсутні будь-які правові форми союзу церкви й держави в різноманітних сферах суспільного життя. Церковні постанови не мають юридичної сили відносно держави і не повинні суперечити її законам.
Цитувати          6
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: