Реєстрація    Увійти
Авторизація

Не дозволимо наживатися на людських життях!

Не  дозволимо наживатися на людських життях!
Медики на Львівщині давно б’ють тривогу- рівень захворюваності на злоякісні новоутворення має динаміку стабільного росту у 2,5-3 % на рік і за останні 30 років захворюваність на рак зросла на 30%. До 2020 року прогнозується ще 25% зростання захворюваності на злоякісні пухлини. Онкологічні захворювання викликають у суспільстві найбільшу схвильованість та панічні очікування, що пов’язано з швидкістю протікання клінічної картини раку, високою занедбаністю, інвалідністю та смертністю в онкології.
У структурі смертності у Львівській області на другому місці (12,8%) - злоякісні новоутворення. У містах пропорція онкологічної смертності зростає, що свідчить про зміщення факторів ризику хвороб у зв’язку із способом життя та шкідливостями у міських жителів. Рівень онкологічної смертності є найвищий у Жидачівському і Перемишлянському районах, а також у містах області: Львів, Червоноград, Дрогобич, Трускавець, Борислав. Злоякісні захворювання спричиняють значне навантаження на охорону здоров’я області , викликаючи значну інвалідизацію серед працездатного населення та великий рівень смертності.
Саме тому у рамках співфінансування Світового банку на Львівщині затверджено обласну «Програму боротьби з онкологічними захворюваннями у Львівській області до 2016 року» на суму 10,5 млн грн. і передбачено, що Світовий банк надасть на профілактику та лікування онкозахворювань на Львівську область 10 млн. доларів. Метою Програми є покращення рівня надання медичної допомоги хворим на злоякісні новоутворення Львівської області, зниження рівня інвалідизації онкологічних хворих та рівня смертності від раку.
У рамках проекту для трьох скринінгових центрів на території області – у Дрогобичі, Червонограді та Самборі, а також обласного скринінгового центру на базі Львівського державного регіонального лікувально-діагностичного онкологічного центру буде закуплено найсучасніше обладнання. Працівники цих установ пройдуть відповідне навчання. Для скринінгових центрів у Дрогобичі, Червонограді та Самборі буде придбано скринінгові мамографи, кольпоскопи, апарати УЗД та впроваджено електронний реєстр населення.
Зовсім невипадково керівництво медицини Львівської області та міста Дрогобича почало ліквідацію у спішному порядку Дрогобицької міської лікарні
№3 ( онкодиспансеру) як юридичної особи. Це дозволить перенести грошові потоки та матеріальну відповідальність на … головного лікаря Стебницької лікарні, який неодноразово був фігурантом в корупційних скандалах та кримінальних справах.
Очевидно, що профілактика та лікування онкозахворювань є пріоритетним питанням на рівні області і країни, тому всі відмовки про то, що коштів немає- це тільки ширма, за якою окремі керівники від медицини хочуть приховати своє бажання активно оптимізувати кошти Світового банку через підконтрольних їм головних лікарів.
Ми не побачили жодного економічного обґрунтування чи переваги для громади від перенесення онколікарні в Стебник. Більш того такий переїзд приведе до втрати деякої медичної апаратури та змусить сотні людей їздити на лікування у Львів. А в подальшому призведе до ліквідації надання спеціалізованої допомоги населенню. Цинізм керівника відділу охорони здоров’я Дрогобича настільки шокував громадських активістів ГО «Воля України», що ми вважаємо за необхідне перевірити його відповідність займаній посаді та ефективність витрачання ним коштів на охорону здоров’я.
Вважаємо, що такі дії керівника медицини Дрогобича були б неможливими без сприяння керівництва області. Тому окремо звернемося в комітет із питань запобігання і протидії корупції. Знищувати онколікарню при стрімкому рості онкозахворювань , достатньому фінансуванні та без згоди громади – це злочин проти людей, за який доведеться відповісти конкретним людям.
Звертаємось до депутатів Дрогобича, членів виконкому, громадських організацій Дрогобича, району, Борислава, Трускавця підтримати нас та не дозволити перенесення Дрогобицької лікарні №3 (онкодиспансеру) до Стебника.
ГО «Воля України»
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: