Реєстрація    Увійти
Авторизація

В КРАЇНІ ТОЧИТЬСЯ ВІЙНА, НА НОСІ — ЗИМА, А НАС "З'ЇДАЮТЬ" МІЖОСОБНІ ЧВАРИ...

В КРАЇНІ ТОЧИТЬСЯ ВІЙНА, НА НОСІ — ЗИМА, А НАС "З'ЇДАЮТЬ" МІЖОСОБНІ ЧВАРИ...
Минуло більше півроку відтоді, як певні особи Дрогобицького ВО “Майдану”, усунувши від ведення справ мера Дрогобича Олексія Радзієвського та секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика, та співутворивши Раду Майдану, практично взяли владу в свої руки. Виснажені кривавими подіями на Майдані Києва, “ситі” по горло пустопорожніми обіцянками Олексія Радзієвського та його команди, окрилені надією на те, що зміна влади у місті дасть позитивні результати, соціально-свідомі громадяни Дрогобича підтримали тодішніх активістів Тараса Кучму, Володимира Кондзьолку, Михайла Ваврина щодо обрання секретарем ради Романа Курчика, котрий, відповідно до діючого законодавства, автоматично став в. о. міського голови. Проте, спостерігаючи за тодішніми реаліями, можу ствердно сказати — ніяких позитивних зрушень, окрім зведень порахунків певних осіб з владою, у місті не відбулося. Ні в галузі освіти, ні в галузі медицини, ні в галузі культури. А, доведена безгосподарністю влади, яку обрали за сприянням керівників ВО “Майдану”, господарка, просто волає про допомогу!
Після піврічної судової тяганини, яку забезпечили ті ж «достойники» ВО «Дрогобицького Майдану» - спеціалісти у галузі влаштування в судовій залі своєрідного лялькового “Маппет-шоу”, обласна Феміда визнала у веденні справ адвоката, який захищав інтереси представника Дрогобицької міської ради Романа Курчика, порушення діючого законодавства. І скасувала, на розгляд Львівського апеляційного та Дрогобицького міськрайонного судів, незаконні рішення позачергової лютневої сесії, головуючим якої був депутат Михайло Ваврин, та поновила Радзієвського та Метика на посадах.
Скажу відверто, мене, як і інших пересічних громадян, добряче таки втомила пустопорожня балаканина, яку прийнято називати “битвою” адвокатів, між захисником позивача (Анною Шемеляк) та адвокатом відповідача (Анатолієм Мацеєм), які під час розгляду справ у судовій залі Дрогобича безперебійно цитували одне одному кодекси та Конститувцію України, забувши чого вони опинилися в судовій залі. Мені дуже шкода, що адвокат відповідача (розсудлива та мудра людина), який у суді представляв інтереси Дрогобицької міської ради Анатолій Мацей, дав вмовити себе брати участь у політичних інтригах зацікавлених осіб, які, спекулюючи цінностями Київського Майдану (я також стояла і мерзла на Майдані в Києві, аби скинути режим януковича), використовували ті цінності у своїх власних меркантильних інтересах.
Будучи присутньою на 46-ій позачеоговій сесії міської ради, котра відбулася 28 лютого 2014-о року, як очевидець, я можу стверджувати, що першочерговим питанням порядку денного цієї сесії, було питання про дострокове припинення повноважень міського голови Дрогобицької міської ради Олексія Радзієвського. Другим — про дострокове припинення повноважень секретаря ради Тараса Метика. Третім — про обрання секретаря Дрогобицької міської ради. Четвертим — про внесення змін та доповнень в рішення Дрогобицької міської ради від 19 листопада 2010-о року “Про кількісний та персональний склад виконавчого комітету Дрогобицької міської ради”. Під зверненням на ім'я міського голови Олексія Радзієвського підписалося 36 народних обранців.
Тим не менше, позачергова лютнева сесія не була належним чином скликана, відповідно до діючого законодавства. Оскільки відбулося порушення регламенту.
Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, органи місцевого самоврядування і їхпосадові особи діють лише на підставі в межах повноважень та в спосіб, що, передбачені Конституцією та законами України”. Отож, і вищезгаданий Закон, та й інші нормативні акти, а також регламент Дрогобицької міської ради визначають порядок скликання сесій міських рад, порядок включення питань до порядку денного, попереднього їхнього розгляду, розгляду цих питань в сесійному залі і порядок прийняття рішень. Вочевидь, депутати знали, що ч. 1 ст. 46 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” постановляє, що міська рада встановлює роботу сесійно. А сесії складаються з пленарних засідань, а також засідань постійних комісій ради, і ч. 4 цієї ж ст. говорить про те, що сесії ради, окрім першої, скликаються міським головою. У випадку відводу міського голови, або нескликання ним протягом двотижневого терміну, відколи надійшла пропозиція від не менше однієї третини депутатів міської ради (а міський голова протягом цього часу не скликає сесію), - тоді вже сесія скликається цією ініціативною групою депутатів. І, відповідно, якщо 27 лютого більше половини депутатів звернулися до міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського із пропозицією скликати сесію, він отримав таке право: на розгляд такої пропозиції. На це йому відводилося два тижні, згідно чинного законодавства. Незважаючи на це — 28 лютого без розпорядження міського голови Михайло Ваврин оголосив: “Розпочинаємо сесію міської ради”.
На запитання депутатів: “Ким скликана сесія міської ради?”, - була отримана відповідь: “Громадою”. До трибуни намагалися вийти і дорватися до мікрофона порушники громадського порядку, які мали намір скорегувати хід сесії у потрібне їм русло. Тож в сесійній залі від вирування пристрастей утворився в цей день суцільний хаос!
На такий цинічний спектакль, який цього лютневого дня влаштували доморощені псевдовожді, мимоволі напрошується висновок: міська рада та депутатський корпус не є клубом, що відстоюють ті, чи інші інтереси зацікавлених осіб, чи якимось іншим неформальним утворенням. Це - відповідний орган місцевого самоврядування, який діє в межах чинного законодвства. І відстоює інтереси громадськості, а не певного угрупування людей, які, спекулюючи інтересами Майдану, підтасовували факти виключно в своїх меркантильних інтересах. І які своєю безграмотністю довели, що навіть зняти з посади по людськи мера та його оплічника не можуть! А громада їм повірила!
“Підігріта” майданівцями громада міста, в той час була налаштована проти вищезгаданих посадовців революційно (більшість громадських активістів не схвалюють повернення Радзієвського та Метика й сьогодні). Адже події в країні відбувалися досить напружено: в Києві бандити від влади жорстоко катували та вбивали наших людей! А тут — користуючись напруженим моментом в державі, самовисуванці Дрогобицького ВО “Майдану”, буквально “проштовхнули” на посаду секретаря ради Романа Курчика, попередньо обравши його головою “Народної ради”. Хоча сам новопризначений очільник Ратуші на початках свого керівництва й намагався працювати задля добробуту громади міста. Роман Курчик лояльно ставився навіть і до тих, хто доволі агресивно вів себе під час сесійних засідань Дрогобицької міської ради під головуванням самого п. Романа. Тільки, собі на біду, виявився слабодухим. А доморощені вожді Тарас Кучма, Володимир Кондзьолка та Михайло Ваврин тим скористалися. Вони весь час намагалися диктувати п. Роману свою волю. Мало не прописавшись в його кабінеті міської ради, вимальовували подальший стратегічний план його керування. Згідно цього стратегічного плану, практично весь склад оновленого виконкому Дрогобицької міської ради було запропоновано від Дрогобицького ВО “Майдану”. Навіть на посаду керуючого справами виконкому Дрогобицької міської ради псевдомайданівці також намагалися “пропхати” свою людину. Благо, депутатський корпус не допустив такого самочинства.
У битві за владу, очільники Дрогобицького “Майдану” зовсім втратили голову! Все нових людей втягувалося у судові катавасії. Адвокат, який волею «Дрогобицького Майдану» перетворився на шоумена, Анатолій Мацей, одному за одним дрогобицьким суддям оголошував відводи. В результаті і суддям, і громаді такі спектаклі добряче набридли! Тим більше — сьогодні, коли політична, економічна, і соціальна ситуація в країні надзвичайно важкі та вимагають сисемних, рішучих заходів! Коли в країні іде війна!
Неважко провести аналогію між Київським Майданом сьогодні та Майданом Дрогобицьким. Тоді все стане зрозуміло. Зачинателі Майдану у Києві покинули свої пости і поїхали захищати батьківщину в пекельну зону АТО. Інші – активно беруть участь у волонтерських зборах коштів на потреби військових. Бо такою зараз є першочергова потреба у нашій країні. А псевдопатріоти сидять у Києві на Трухановому острові й «каламутять воду». Тільки один із зачинателів Дрогобицького Майдану знайшов у собі мужність поїхати в зону АТО. Тарас Кучма виконує свій обов’язок перед батьківщиною і рятує нашим військовим життя. А інші?
Свою функцію Майдан виконав. Януковича скинули, обрали нового легітимного Президента України. Тож немає потреби стовбичити нині на Майдані, коли в країні іде війна. Добровольці та волонтери потрібні нам на Сході України.
Основні дієві особи, які вели Майдан у Дрогобичі та надихали людей на подвиги, були вміло виведені з Майдану завдяки політичним інтригам тих, що нині керують цим об’єднанням. Ті, хто з власної волі пішов з Дрогобицького Майдану, вважають, що свою функцію Дрогобицький Майдан завершив після того, як відбулась революція гідності. Режим януковича повалено, а покінчити з владними перевертнями у Києві зможе наш Президент Петро Порошенко, який розпустив Парламент. Нам залишається обрати нову, гідну нашого вибору, владу. Отож наша доля і доля всієї країни - в наших руках! Я особисто, бажала б бачити народним депутатом України нацгвардійця Богдана Матківського. Знаючи цю людину - цілком впевнена, що він наведе лад у нашому регіоні!
Новообраний виконком на сьогодніщній день нічого путнього так і не домігся. Старі керівники комунальної сфери міського господарства, яким майданівці свого часу виголошували “анафеми”, й надалі залишилися на своїх посадах. Працівникам “Комбінату міського господарства” й надалі вчасно не виплачується заробітна плата. Зневірені працівники-комунальники цього підприємства, які вже три місяці не одержують своїх чесно зароблених грошей, абсолютно не схвалюють нову владу. І нову-стару владу також. Як говорить народна мудрість: “Пани чубляться — а в мужиків чуби тріщать!”.
Не бачу суттєвих змін і в керівництві КП “Дрогобицький ринок”. У яких тільки смертних гріхах не звинувачували громадські активісти-псевдомайданівці та крикуни керівника вищезгаданого підприємства Віталія Мойсеєнка? І в корупції, і в розкраданні майна громади міста, і у підкупі правоохоронців... Але тим не менше, його звіт визнали задовільним. А з громадських активістів, котрі намагалися донести до громади свою думку з приводу діянь Віталія Мойсеєнка, зробили клоунів! Прикметно, що представники “Майдану” також були присутні при звіті керівника ринку на сесії Дрогобицької міської ради... І що? А “віз і нині там”...
Я не схвалюю діянь старого-нового очільника Дрогобицької Ратуші Олексія Радзієвського. За час свого керівництва сьогоднішньої каденції Олексій Васильович неприємно здивував мене чималу кількість разів. Застосувавши до депутатського корпусу метод “пряника”, Олексій Радзієвський щедро роздавав своїм фаворитам землі та посади. До громади ж Олексій Васильович застосував метод “батога”. І прикладом цього є той факт, коли влада міста 20 лютого 2013-о року уперше за всю історію Дрогобича застосувала до громади міста спецпідрозділ МВС “Беркут”.
Сумно і доволі неприємно мені стало, коли громадська псевдоактивістка Ірина Кондзьолка, котра приктично “посіяла” в Жіночій сотні міжосібні чвари, безпідставно звинуватила обраного ВО “Майданом” на посаді секретаря ради Романа Курчика у зволіканні справи щодо судових тяжб проти Метика та Радзієвського.
Як не дивно, п. Курчик “проковтнув” образу, і тим самим остаточно показав свою залежність від очільників ВО “Дрогобицького Майдану”. У доволі схожій ситуації побував і п. Радзієвський. Коли п. Кондзьолка запитала Олексія Васильовича: “Чи добре Ви відпочили?” , - сьогоднішній очільник Ратуші одразу ж поставив псевдоактивістку на місце. Запитавши, чи п. Ірина “дружить з головою”?
Як тільки недалекоглядні бунтівники-майданівці побачили, що люди їм вже не вірять, бо ж у місті за їх “активного” господарювання утворився повний безлад (неполагоджені дороги стали ще гіршими, санітарно-екологічна безпека забила на сполох, розгул бандитизму підвищився чи не втричі) — одразу ж зпапанікували! І стали звалювати свої нікчемні гріхи на голову п. Курчика та його заступника Івана Даціва. Мовляв, для чого ми вас обирали?
Я теж саме запитання хотіла б адресувати й Жіночій сотні (за весь час свого існування ця організація нічого путнього не зробила, а тільки заважала новообраній ними ж владі працювати). Для чого Ви обирали Романа Курчика секретарем ради? Щоб маніпулювати ним? Псевдогероям Дрогобицького ВО “Майдану” це вдалось. Їхній цинізм та вседозволеність не мали меж! Вони дозволя собі, підбурюючи громаду, вдиратися на прес-конференції, куди їх ніхто не запрошував, і своїми безглуздими репліками та горлохватством зривати сесійні засідання, безпардонно “товктися” біля секретаря ради п. Курчика нашіптуючи йому на вухо певні вказівки. Коли ж і це не допомогло — бо ж громада Дрогобича не є безграмотним бидлом, а соціально-свідомою розумною громадськістю, і вона врешті-решт зрозуміла, що псевдомайданівці абсолютно не є кращими за Радзієвського та Метика , - самопроголошені лідери Дрогобицького ВО “Майдану” пішли на ще один нерозважливий крок. На оперативних нарадах, засіданнях депутатських комісій, де псевдомайданівці проводили свої “інквізиції”, В. Кондзьолка Т. Кучма та представник виконкому Дрогобицької міської ради Юрій Кушлик почали виголошувати Р. Курчику публічні догани, звинувачуючи останнього у “заграванні” з депутатським коррпусом та розвалі економіки міста. Начебто не вони керували Курчиком, а Курчик — ними. Хоча все відбувалося з точністю до навпаки. Отож немає чого ВО “Дрогобицькому Майдану” нарікати на бездіяльність влади. Бо вони фактично і виконували функцію влади, породжуючи безглузді рішення, які втілювали в життя руками Романа Курчика.
Ситуацію ще можна врятувати, якщо Дрогобицький “Майдан” перестане пхати свого носа куди не слід і за допомогою малочисельної галасливої юрби поливати всіх брудом. Своїми безглуздими вчинками та постійними чварами ці горе-бунтівники доказали громаді міста те, що до влади їх підпускати ні в якому разі не варто. Навіть на гарматний постріл!
Якщо зважати на те, що держава перебуває в стані війни, і, відповідно, наші зусилля сьогодні мають бути сконцентровані саме в цьому напрямку, то насамперед владі (новоутвореній, чи тій, яка виграла суди) слід негайно припинити політичне протистояння і віднайти компроміс з громадськістю: з населенням Дрогобича, а не з його угрупуванням. Бо в такий напружений час політичні “розбірки” у місті — не на часі. Треба працювати і успішно готуватися до приходу зими. А також консолідувати сили громадських організацій, котрі працюють волонтерами, усіляко допомагаючи воїнам, які в зоні АТО захищають вітчизну від ганебного московського чобота та сепаратистів.
Та й до виборів також залишилося обмаль часу. І тут дуже важливо зайвий раз не наступити на одні й ті ж граблі. І обрати очільником міста достойну людину, котра не буде розмінюватися на дрібниці, нехтуючи інтересами мешканців Дрогобича та Стебника, не буде роз'їдати своїми дрібними чварами екноміку міста. Бо ж свій, внутрішній ворог, набагато небезпечніший для держави, ніж зовнішній.

Вікторія ЛИШИК

Аналітика
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
КОМЕНТАРІ (4)
Ігор І., мешканець району 25 вересня 2014, 16:04
Дякую п. Вікторії за відстоювання дійсно громадської позиції, а не певного якогось угрупування людисьок, які думають, що вони можуть дурити 80-и тисячне населення Дрогобича і підтасовувати факти на свій бік bully
До речі, напишіть ще Дрогобицький Майдан повністю ліг під ілика
Цитувати          1
дрогобичанка 25 вересня 2014, 19:44
Давно не бачила ваших статей.Тож вітаю.Бажаю вам подавати інформацію дуже об'єктивно.Підтримую вашу позицію.
Цитувати          2
сивий 27 вересня 2014, 22:02
Справді якісна аналітична стаття. Пишіть й надалі!
Цитувати          3
Достало.. 29 вересня 2014, 12:52
Вікуська, твоя стаття - то стан душі багатьох дрогобичан! Справді то дурне бабисько ірка кондзьолчиха не має клепки в голові.. А той кондзьолка в свій час пахав, як папа карло на грицака та його команду - трускавецьких регіоналів.. Він і права не мав стояти на Майдані в Дрогобичі, не те що свою пащеку брудну відкривати!
Цитувати          4
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: