Реєстрація    Увійти
Авторизація

Інформація про стан законності на території м. Дрогобича та вжиті заходи до її зміцнення впродовж I-го кварталу 2014 року

Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою впродовж I-го кварталу 2014 року завдяки вжитим організаційним та наглядовим заходам вдалось забезпечити ефективність діяльності, спрямованої на захист прав і свобод громадян та інтересів держави.
Зокрема, з урахуванням пріоритетів, визначених Генеральним прокурором України, соціально-економічних особливостей регіону при здійсненні міжрайонною прокуратурою нагляду за додержанням і застосуванням законів зверталась особлива увага на додержання законодавства про оплату і охорону праці, соціальне страхування та пенсійне забезпечення, захист прав неповнолітніх, законодавство щодо захисту інтересів держави в сфері економічних відносин, зокрема, додержання вимог бюджетного законодавства, збереження державної і комунальної власності, паливно-енергетичного комплексу, природоохоронного та земельного законодавства. Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою скеровано до суду низку актуальних кримінальних проваджень на вказаних пріоритетних напрямках прокурорської діяльності.
Зокрема, відповідно до вимог Генерального прокурора України нагляд за додержанням та застосуванням законів, спрямованих на захист економічних інтересів держави та громадян від неправомірних посягань у бюджетній сфері є одним із пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури, якими продовжують систематично виявлятись факти порушень чинного законодавства при використанні бюджетних коштів розпорядниками та їх одержувачами.
Загалом протягом 1-го кварталу 2014 року на даному напрямку прокуратурою проведено 7 перевірок, за результатами яких виявленні численні порушень вимог бюджетного законодавства в частині оплати праці працівників бюджетних установ, неповноти виконання робіт за бюджетні кошти , на усунення яких зареєстроване кримінальне провадження, внесено 7 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 службових осіб.
З метою забезпечення раціонального, ефективного, прозорого використання державних коштів та запобігання проявам корупції у цій сфері передбачені процедури закупівель, товарів, робіт і послуг за державні кошти. В той же час результати прокурорських перевірок засвідчують, що встановлені правові та економічні засади не завжди діють. Зокрема, порушення вимог ст.ст. 8, 16 Закону України «Про здійснення державних закупівель» виявлені в діяльності комунального підприємства «Управління капітального будівництва Дрогобицької міської ради» при проведенні тендерної процедури з реконструкції площі Ринок в місті Дрогобичі Львівської області.
Стан нагляду за додержанням законів органами податкової міліції

Нерозривно пов’язаною із додержанням законодавства про бюджетну систему є правозахисна діяльність у сфері оподаткування. Як проблему на указаному напрямку слід відзначити значну суму податкового боргу на території міста Дрогобича, яка в той же ж час збалансовується стабільним перевиконанням органами державної податкової служби планових надходжень до бюджету .
Так, відповідно до ст. 19-1 Податкового кодексу України контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом, контроль за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі, здійснюють органи податкової служби.
Податковий борг платників податків, що стоять на обліку в Дрогобицькій ОДПІ станом на 01.06.2014 року становить 53,2 млн. грн. В загальній сумі боргу найбільшу питому вагу займає податковий борг підприємств, які перебувають в стадії банкрутства, який становить 23 млн. грн.
Наведене свідчить, що податковою інспекцією не в повній мірі реалізуються надані законом повноваження щодо притягнення до відповідальності порушників податкового законодавства та стягнення податкового боргу.
Крім цього, упродовж 1-го кварталу 2014 року головним оперативним відділом Дрогобицької ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області викрито 8 кримінальних правопорушень, з них 4 тяжкі. За аналогічний період 2013 року ГОВ Дрогобицької ОДПІ викрито 5 злочинів, з них 1 тяжкий.
Отже, кількість виявлених протиправних діянь у звітному періоді в порівнянні з таким же періодом минулого року зросла на 62,5 %, тяжких – на 25 %.
У звітному періоді 2014 року виявлено лише 1-не кримінальне правопорушення про ухилення від сплати податків та обов’язкових платежів, що входять в систему оподаткування проти 3-трьох злочинів за такий же період 2013 року.
На виконання вимог наказу Генерального прокурора України № 4/1 гн від 03.12.2012 року «Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність» Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою за січень-березень 2014 року в головному оперативному відділі Дрогобицької ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області перевірено 5 оперативно-розшукових справ категорії «Захист», з яких 3 – про заведення таких справ та 2 - про їх закриття. По двох ОРС надані вказівки.
Під час вивчення цих оперативно-розшукових справ виявлено численні порушення вимог Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» щодо обчислення строків їх ведення, повідомлення суду про закриття оперативно-розшукових справ, у яких здійснювались оперативно-розшукові заходи та дотримання конституційних прав громадян.
Впродовж вказаного періоду часу скасовано 1-ну постанову про закриття оперативно-розшукової справи.
На усунення виявлених порушень закону керівництву головного управління Міндоходів у Львівській області внесено 2-два подання, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2-дві особи.


Нагляд за додержанням і застосуванням законів в сфері погашення заборгованості із заробітної плати

Впродовж перших місяців 2014 року спостерігається тенденція до росту заборгованості із виплати заробітної плати. Даний показник збільшився через невиплату заробітної плати своїм працівникам підприємствами ПАТ «ДЗАК» та ТзОВ «Універсальна бурова техніка».
На цьому напрямку прокуратурою вживаються всі заходи передбачені чинним законодавством, на усунення порушень ЗУ «Про оплату праці» а саме:
1) зареєстровано 3 провадження по найбільших боржниках відносно невиплати заборгованої заробітної плати:
- 2 провадження відносно генерального директора ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» Залізняка В.А. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України та долучено 515 позовів на суму 6 700 тис. грн.
- 1 провадження щодо невиплати заборгованої заробітної плати на підприємстві ТзОВ «Універсальна бурова техніка» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України.
2) внесено 2 подання щодо дотримання норм Закону України «Про оплату праці»
3) відшкодовано заборговану заробітню плату в сумі 1 281 тис. грн.
Нагляд за додержанням і застосуванням законів при прийнятті рішень у сфері земельних відносин

Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою на належному рівні здійснюється нагляд за додержанням і застосуванням законів при прийнятті рішень у сфері земельних відносин.
Так, з початку поточного року незважаючи на те, що кримінальні провадження в даній сфері не порушувались, винесено 9 (1-ий квартал 2013 року – 4) постанов про проведення перевірок.
За результатами проведених перевірок та на усунення виявлених порушень внесено 7 (1-ий квартал 2013 року – 4) подань за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 (1-ий квартал 2013 року – 3) посадовці в т.ч. 1 (1-ий квартал 2013 року – 1) особа органу контролю.
Реально повернуто за результатами розгляду подань 1,6 га (1-ий квартал 2013 року – 0) земель.
На даний час пред’явлено 2 (1-ий квартал 2013 року – 0) позовні заяви у сфері земельних відносин, які на даний час перебувають на розгляді суду.
В позасудовому та судовому порядках (разом за поданнями і позовами) попереджено незаконне надання земель на загальну площу 16,0 га (1-ий квартал 2013 року – 4,450 га).
За втручання прокурора скасовано 7 (1-ий квартал 2013 року – 1) актів органів місцевого самоврядування.

Наглядова діяльність у сфері екології

Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою протягом І-го кварталу 2014 року вжито ряд заходів щодо покращення наглядової діяльності у сфері екології, реальне усунення порушень законів, притягнення винних осіб до відповідальності. Так, за результатом проведених перевірок прокуратурою порушено 1 кримінальне провадження (1-ий квартал 2013 року - 0), а саме: №4201414019000004 від 06.02.2014 року за ч. 2 ст. 240 КК України. Так, Михайляк І.П. здійснив самовільний забір піщано – гравійної суміші з русла річки Бистриця поблизу с. Мокряни Дрогобицького району на автомобіль КАМАЗ, що є в його власності, чим спричинив збитки навколишньому природному середовищу на суму 1000 грн. Вказане кримінальне провадження скеровано в Дрогобицький міськрайонний суд та винесено вирок по даному провадженню.
Крім того, протягом І-го кварталу 2014 року прокуратурою проведено ряд перевірок за результатом яких внесено 3 подання (1-ий квартал 2013 року - 4), зокрема:
1. 16.01.2014 року проведено перевірку в діяльності Дрогобицького МВ ГУ МВСУ у Львівській області в частині дотримання працівниками міліції вимог природоохоронного законодавства та законодавства про надра в ході проведення досудового розслідування кримінальних проваджень за ст. 240 КК України. За результатом проведеної перевірки внесено подання.
2. 08.02.2014 року проведено перевірку в діяльності Дрогобицької РДА в частині дотримання вимог Водного кодексу України, а також охорону та раціональне використання водних об’єктів. За результатом проведеної перевірки в Дрогобицьку РДА внесено подання.
3. 28.03.2014 року проведено перевірку в діяльності Меденицької селищної ради на предмет дотримання вимог водного та іншого природоохоронного законодавства. За результатом проведеної перевірки селищному голові внесено подання до відповідальності притягнуто 2-дві особи.
За три місяці 2014 року Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою підготовлено та скеровано в Дрогобицький міськрайонний суд 2 позовні заяви про відшкодування збитків завданих в результаті порушення вимог природоохоронного законодавства (1-ий квартал 2013 року - 1), а саме: відносно Перхуна І. (порушення лісового законодавства – самовільна рубка) – сума збитків 15 тис. грн. та відносно Соломчака І.Д. (самовільний забір піщано – гравійної суміші) збитки в сумі 4316 грн.
На території м. Дрогобича, є ряд проблемних питань, які потребують негайного вирішення, а саме:
1. Проведення рекультивації сміттєзвалища в с. Брониця Дрогобицького району, проведення пошукових робіт щодо створення нового полігону твердих побутових відходів та створення сміттєпереробного заводу, оскільки полігон твердих побутових відходів вичерпав свій ресурс в силу функціонування з 1983 року. Полігон взагалі не відповідає вимогам санітарного законодавства, що засвідчила спільна перевірка із представниками санітарної служби 11.06.2014 року.
2. Влаштування центрального водозабезпечення та каналізування мікрорайону Млинки. З даного питання прокуратурою проводились перевірки на адресу міської ради внесено подання, однак роботи не проведено до кінця в силу відсутності коштів.

Організація прокурорського нагляду за додержання законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян

Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою впродовж І-го кварталу 2014 року вжито певні заходи щодо дотримання конституційних прав та свобод громадян, належного здійснення прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Так, міжрайонною прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів у Дрогобицькій виправній колонії №40.
Крім того, об’єктами нагляду на даному напрямі є кімната для затриманих і доставлених чергової частини та ізолятор тимчасового тримання Дрогобицького МВ ГУ МВСУ у Львівській області.
Водночас, згідно з постановою міжрайонного прокурора призупинено діяльність кімнати для затриманих та доставлених Дрогобицького МВ ГУ МВС України у Львівській області.
Крім цього, міжрайонна прокуратура здійснює нагляд за додержанням кримінально-виконавчого законодавства в Дрогобицькому міському та районному підрозділах кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України, відділі державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції, Дрогобицькому МВ ГУ МВСУ у Львівській області щодо профілактичної роботи серед засуджених, спостережній комісії виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.
Усього за три місяці 2014 року міжрайонною прокуратурою на ділянці нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру внесено 13 документів прокурорського реагування (1-ий квартал 2013 року - 17), за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 осіб (1-ий квартал 2013 року - 8).

Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою вжито певних заходів щодо забезпечення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та застосуванні примусових заходів, які обмежують особисту свободу громадян.
Так, під час здійснення нагляду за додержанням законів при поміщенні та утриманні осіб в ізоляторах тимчасового тримання внесено 2 документів прокурорського реагування (1-ий квартал 2013 року - 2).
У поточному році прокуратурою проведені перевірки стану медико-санітарного та матеріально-побутового забезпечення в ізоляторах тимчасового тримання та кімнатах доставлених чергових частин, дотримання конституційних прав громадян при поміщенні їх у кімнати для доставлених та спеціальні установи міліції, вжито дієві заходи на усунення виявлених порушень.
Крім цього, міжрайонною прокуратурою протягом 3 місяців 2014 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року проведено певну роботу на ділянці нагляду за додержанням законів підприємствами, установами та організаціями при виконанні покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, а також при проведенні індивідуально-профілактичної роботи з засудженими до таких покарань секторами дільничних інспекторів міліції.
Так, на даному напрямку наглядової діяльності внесено 3 документи реагування (1-ий квартал 2013 року - 3), за результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 1 особа (1-ий квартал 2013 року - 2).
На території району розташована Дрогобицька ВК № 40 - середнього рівня безпеки для осіб, вперше засуджених до позбавлення волі.
Завдяки вжитим заходам станом на 20.06.2014 року в установі не допущено масових безладів, захоплення заручників та інших тяжких злочинів.
Крім цього, міжрайонним прокурором начальнику ДВК 40 на усунення виявлених порушень внесено 8 (1-ий квартал 2013 року – 8) документів реагування, за результатами яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 службових осіб (1-ий квартал 2013 року – 4).

Проблемним залишається питання працевлаштування засуджених, які мають виконавчі листи. Станом на 20.06.2014 року в Дрогобицькій виправній колонії на виконанні знаходиться 111 виконавчих документів (86 чол.) на суму 2438,50 тис. грн. Кредиторська заборгованість за виконавчими листами на 20.06.2014 року становить 315,5 тис. грн., з яких за виплатою аліментів – 71,0 тис. грн., за виконавчими документами по кримінальних справах про крадіжки державного та суспільного майна – 134,0 тис. грн., за виконавчими листами перед громадянами, приватними та акціонерними товариствами – 110,5 тис. грн. Станом на 20.06.2014 року в колонії працевлаштовано 152 засуджених, в тому числі, 44 засуджених, по яких в колонії є виконавчі листи.

Загальна характеристика злочинності на території м. Дрогобича впродовж I-го кварталу 2014 року

Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою у взаємодії з іншими правоохоронними органами, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування і державного контролю вжито низку узгоджених заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії злочинності та корупції.
Впродовж I-го кварталу 2014 року в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено відомості щодо 481-го правопорушення, вчиненого на території м. Дрогобича. З цієї кількості 289 проваджень закрито на підставі п. 1,2 ч. 1 ст. 284 КПК України (за відсутністю події або складу кримінального правопорушення). З 192 кримінальних проваджень з ознаками складу кримінального правопорушення направлено до суду з обвинувальним актом для розгляду по суті - 82 проваджень, у тому числі з угодою про примирення – 4 провадження, з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру – 2 клопотання, з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру – 1 клопотання, зупинено – 2 провадження та по 102 кримінальним провадженням здійснюється досудове розслідування.
За аналогічний період 2013 року в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено відомості щодо 440-ка правопорушення, вчинених на території м. Дрогобича. З цієї кількості 257 проваджень закрито на підставі п.1,2 ч.1 ст. 284 КПК України (за відсутністю події або складу кримінального правопорушення). З 187 кримінальних проваджень з ознаками складу кримінального правопорушення 85 проваджень направлено до суду для розгляду по суті, у тому числі з угодою про примирення – 6 проваджень, з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності – 8 клопотань, з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру – 1 клопотання, зупинено – 10 проваджень та по 77 кримінальним провадженням здійснюється досудове розслідування.
Отже, за звітній період 2014 року в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено на 41 правопорушення більше, ніж за період 1-го кварталу 2013 року. Також збільшилася кількість кримінальних проваджень з ознаками складу кримінального правопорушення на 5 одиниць.
Аналізуючи структуру злочинності за 1-ий квартал 2014 року, то можна зробити висновок, що серед загальної кількості злочинів значно переважають злочини проти власності - 181 злочин та злочини проти життя і здоров’я особи – 130 злочинних діянь, питома вага яких складає 65 %.

З метою запобігання вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень Дрогобицькою міжрайонною прокуратури впродовж 1-го кварталу 2014 року вживалися заходи до усунення причин та умов, які сприяли вчиненню кримінальних правопорушень, відшкодування завданої злочинами шкоди фізичним та юридичним особам, державним і комунальним інтересам, розшуку майна, яке стало предметом злочинного посягання. З цією метою за участю керівників правоохоронних органів м. Дрогобича та Дрогобицького району у січні місяці було проведено координаційну нараду на якій були розроблені та прийняті до виконання основні організаційно-практичні заходи щодо покращення стану законності та правопорядку в регіоні в діяльності правоохоронних органів.

Нагляд за додержанням і застосуванням законів у сфері охорони дитинства

Впродовж 2013 року неповнолітніми вчинено 25 кримінальних правопорушень, які зареєстровані в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. З них, 14 кримінальних проваджень скеровано до Дрогобицького міськрайонного суду з обвинувальним актом, 1 кримінальне провадження з угодою про примирення, 2 кримінальні провадження з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності. 2 кримінальні провадження закрито на підставі ч.1 п.2 ст. 284 КПК України.
З числа 25 зареєстрованих кримінальних правопорушень до категорії тяжких відноситься 9. Всі тяжкі кримінальні правопорушення вчинені проти майнових прав громадян ( ст.185 ч.3 КК України). Особливо тяжкі та тяжкі кримінальні правопорушення проти особи неповнолітніми за вказаний період не вчинялися. Кримінальні правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних засобів неповнолітніми не вчинялися.
Упродовж минулого року 25 кримінальних правопорушень вчинено 16 неповнолітніми. Категорія підлітків, які вчинили кримінальні правопорушення: учні шкіл – 4, учні ліцеїв – 4, студенти коледжів – 2, студентів вищих професійно-технічних училищ – 1, непрацюючі – 5.
Два злочини неповнолітніми вчинено в стані алкогольного сп»яніння та два злочини в групі осіб.
Протягом 1кварталу 2013 року неповнолітніми вчинено 3 кримінальні правопорушення. Всі кримінальні правопорушення з обвинувальним актом скеровані в Дрогобицький міськрайонний суд для розгляду по суті.
За аналогічний період поточного року неповнолітніми таких правопорушень вчинено 6. З них, 5 кримінальних проваджень з обвинувальним актом скеровано в Дрогобицький міськрайонний суд та 1 з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру.
В основному кримінальні правопорушення вчинені проти майнових прав громадян ( ст.185 ч.1 КК України). Особливо тяжкі та тяжкі кримінальні правопорушення проти особи неповнолітніми за вказані періоди не вчинялися. Кримінальні правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних засобів неповнолітніми також не вчинялися.
6 зареєстрованих кримінальних правопорушень вчинено 6 неповнолітніми. Категорія підлітків, які вчинили кримінальні правопорушення: учні шкіл – 2, учні ПТУ- 3.
Упродовж першого кварталу поточного року неповнолітнім міра запобіжного заходу – тримання під вартою не обиралася. У 3-х випадках неповнолітнім судом обрана міра запобіжного заходу - особисте зобов»язання. Інші запобіжні заходи не обиралися.
Порушень вимог ст.485 КК України слідчими СВ Дрогобицького МВ у ході розслідування кримінальних проваджень стосовно неповнолітніх не встановлено.
При здійсненні процесуального керівництва протягом першого кварталу 2013 року прокурорами у кримінальних провадженнях надано 2 письмові вказівки в порядку ч.2 п.4 ст.36 КПК України з контролем їх виконання.. Упродовж першого кварталу поточного року таких вказівок надано було 4.
При здійсненні прокурорського нагляду за додержанням прав та інтересів протягом 1 кварталу минулого року внесено 8 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 осіб.
За аналогічний період поточного року внесено також 8 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 осіб.
Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою вживаються заходи щодо забезпечення дотримання принципу гласності, інформування органів влади, громадськості про стан законності та заходи щодо її зміцнення. При цьому першочергове значення надається висвітленню результатів діяльності, які реально вплинули на зміцнення законності та правопорядку, на поновлення прав громадян та захист інтересів держави.
Про вищевикладене інформую в порядку п. 5 ч. 1 ст. 6 та ст. 51-1 Закону України «Про прокуратуру».


Дрогобицький міжрайонний прокурор старший радник юстиції Павич В. С.
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: