Реєстрація    Увійти
Авторизація

Таксисти дали владі Трускавця останнє «шинне» попередження

Таксисти дали владі Трускавця останнє «шинне» попередження

Ніхто не любить, коли його обманюють. Таксисти – не виняток. Коли в кінці березня таксисти Трускавця висунули владі міста-курорту ряд вимог, то сподівалися, що мають справу з порядними людьми, яким можна вірити. Виявилося – не зовсім так. Пройшло три місяці, а створена комісія для розв’язання наболілих проблем абсолютно нічого не зробила для того, аби між владою та таксистами дійшло до порозуміння. Нагадаємо, що мова йде про комісію, створену розпорядженням міського голови № 201-р від 26.05.2014 «Про створення комісії для аналізу фінансової та господарської діяльності КП «Автотранспортне підприємство ТМР».
- Явна непропорційність у складі комісії в користь представників влади призвела до того, що на «біле» тут кажуть то «сіре», то «чорне», але тільки не «біле» - так образно пояснює ситуацію голова вільної профспілки «Трускавецький перевізник» Роман Бучкович (див. нижче фото).
Таксисти дали владі Трускавця останнє «шинне» попередження
Тому й вирішили таксисти нагадати владі, що вона повинна дослухатися до думки громади, а найперше – виконувати Закон. А що Закон у Трускавці порушується – у цьому перевізники Трускавця не мають жодного сумніву.
Акція протесту таксистів розпочалася у Трускавці 24 червня о 10.10 біля автостанції. Роз`яснивши суть вимог всім присутнім, у тому числі представнику виконавчої влади Трускавця, таксисти розпочали мирну акцію протесту. Протягом години часу вони ходили пішохідним переходом, час від часу пропускаючи потік машин. Спочатку вимоги були тільки дві, вони найбільше хвилюють перевізників курорту. Це:
1) Виключити стоянки таксі на території міста Трускавця з переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення платного паркування транспортних засобів;
2) Відкликати в комунального підприємства «Автотранспортне підприємство Трускавецької міської ради» статус адміністратора та платника збору за місця для паркування транспортних засобів на стоянках таксі у місті Трускавці.

Стоянки таксі – не місця для паркувального збору, наголошують таксисти. Згідно правил дорожнього руху, стоянки таксі у Трускавці облаштовані відповідними дорожніми знаками та розміткою. Імітуючи надання послуги паркування на стоянках таксі, комунальне АТП повністю ігнорує той факт, що місця для паркування повинні облаштовуватися зовсім іншими знаками та розміткою.
За 2013-2014 роки за паркування комунальне АТП зібрало понад півмільйона гривень, але де ці кошти? Це при тому, що вся сума йде суто до місцевого бюджету. Виявляється, що половина (!!!) цих коштів ішла на утримання самого комунального підприємства. Таксисти обурені цим явищем, вони вважають, що такого підприємства явно не потрібно. Тому окрім двох вищезазначених вимог у ході процесу акту непокори були додані і наступні вимоги. Серед них – ліквідація явно непотрібних комунальних підприємств, створених цією владою з корисливою метою (серед таких називають АТП та Інформаційно-курортний центр); припинення злочинного освоєння коштів на реконструкцію вулиці Шевченка під пішохідний бульвар та відкриття цієї вулиці для руху; ремонт інших вулиць міста Трускавця, які нагально його потребують тощо. Останнім пунктом таксисти висунули вимогу скликання позачергової сесії Трускавецької міської ради, на якій варто обговорити наболілі для громади питання. Якщо депутати танцюватимуть виключно під дудку міського голови, як це робить виконавчий комітет та вся виконавча гілка влади у Трускавці, то таксисти не виключають проведення загальноміського страйку.
- Ми не виключаємо такої можливості, тим більше, що готовність приєднатися до нас виявили ряд інших профспілок та громадських організацій міста, - каже Роман Бучкович.
Свою підтримку намірам таксистів Трускавця висловлює і голова незалежної первинної профспілки «Тур-сфера» Віктор Пиців:
Таксисти дали владі Трускавця останнє «шинне» попередження
- Ми, працівники туристичної сфери, повністю підтримуємо вимоги таксистів, висунуті ними на сьогоднішній акції протесту. Так, такі комунальні підприємства як комунальне АТП, КП «Інформаційно-курортний центр» чи й КП «Парк курортний» є явно непотрібними. Створені вони для того, щоб стати посередником між підприємцями і міською владою, а влада Трускавця займається невластивими їй функціями з метою збагачення.
За приклад пан Віктор наводить так званий святковий ярмарок, який згідно рішення виконкому проводять з 1 травня по 31 серпня. Тисячі гривень сплати за участь в ньому – а що з тих грошей йде на користь для міста? А якщо поставити питання по-іншому – скільки з цього ярмарку та з інших подібних нововведень мають чиновники?

Поки таксисти ходили пішохідним переходом та періодично блокували рух автотранспорту, голова профспілки перевізників Трускавця Роман Бучкович намагався знайти якісь точки дотику із заступником міського голови (тепер в.о. мера Трускавця) Ігорем Паньківим. Вони разом з начальником ДАІ м. Трускавця довго-довго розмовляли, сперечалися, та до спільного знаменника так і не дійшли. Заступник мера пробував звалювати вину за ситуацію, що склалася, на попереднього очільника АТП Дмитра Масляника, переконував, що вимоги таксистів безпідставні, нервував, коли таксисти переконували його приєднатися до громади та пройтися пішохідним переходом.
Врешті-решт о 11.15 таксисти вирушили до будівлі мерії, щоб побачити й іншу владу, а не лише в.о. Та спілкуватися там їм довелося знову ж таки з Ігорем Паньківим. Щоправда, вийшов на світ Божий ще керуючий справами ТМР Олег Ковальчин. Тут, під будівлею міськради, таксисти оформили свої законні вимоги, скріпили їх підписами та передали Ігореві Паньківу з надією, що питання вдасться вирішити мирно. Бо інакше – загальноміський страйк, а це явно не найкращий варіант.
Також Роман Бучкович побажав владі думати не тільки про свої власні інтереси, а й про інтереси громади, закликав владу не так сильно дистанціюватися від громади, як це є зараз, а також нагадав, що мер – найнятий громадою, тож саме їй має підпорядковуватися і її слухати. Заступник мера І. Паньків обурливо намагався довести, що мера не наймали, а обирали. Подумалося – а тебе, чоловіче, хто обирав?
Шість автомобільних шин, залишених на згадку про себе таксистами при вході в мерію – це як шість корон меру та його челяді (троє заступників, керуючий справами та секретар ради). Ці шини – не сміття, вони є доказом стану трускавецьких доріг, каже Роман Бучкович. Колись вони були якісними, новенькими, і ось що з ними сталося після їзди вулицями міста-курорту, по ямах та вибоїнах. Коли у Бориславі мера коронували шиною, то майже одразу в місті нафтовиків почали ремонтувати вулиці, кажуть таксисти...
У Трускавці не треба міському голові на голову накладати корону – її, невидиму, треба з нього знімати. Якщо влада міста-курорту і надалі вперто ігноруватиме інтереси громади чи затягуватиме час для вирішення насущних потреб життєдіяльності міста, то цю корону можуть зняти разом з головою. Бо мова про потребу дострокового припинення повноважень міського голови Трускавця вже ходить посеред людей. Так що останнє «шинне» китайське попередження мер Трускавця вже отримав – 24 червня, від таксистів. А таксисти – люди непрості. Тим більше, що щомісяця кожен з них сплачує на утримання цієї влади по 280 гривень. Тому вимагати від влади дотримання букви та духу закону вони мають повне право. Як до речі, і всі громадяни Трускавця, які найняли собі на роботу мера, його заступників і весь супутній кагал…
Таксисти дали владі Трускавця останнє «шинне» попередження

Володимир Ключак, інтернет-портал "Трускавецький вісник" (фото автора)
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: