Реєстрація    Увійти
Авторизація

Студенти, викладачі, влада міста Дрогобича взяли участь у відкритті меморіальної таблиці Ковалкові у Дрогобичі

Епіграф
"... Я міг багато у житті, але нехай про це розкажуть справи й люди..."
Михайло Ковалко


Студенти, викладачі, влада міста Дрогобича взяли участь у відкритті меморіальної таблиці Ковалкові у Дрогобичі

Сьогодні, 19 листопада, о 13:00 у Дрогобицькому коледжі нафти і газу, що на вул.Грушевського, 57, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Заслуженому винахіднику і працівнику нафто-газової промисловості України, Професору, народному депутату України II і III скликань, колишньому голові Спостережної ради НАК «Нафтогаз України» Михайлові Ковалку.

Цього осіннього погожого дня, з нагоди такої визначної дати, котра символічно співпала з відкриттям 65-ї річниці першого газопроводу України Дашава-Київ, подвір'я коледжу гостинно приймало гостей, студентський колектив та владних мужів Дрогобицької міської ради. Своє слово на честь невтомного трударя, чудового фахівця нафтової та газової промисловості, талановитого педагога, фахового викладача, поета, автора багатьох наукових праць, і просто - хорошої Людини сказали в.о. директора Дрогобицького коледжу нафти і газу, Мирон Баб'як, очільник Дрогобицької міської ради Олексій Радзієвський, дружина покійного Михайла Петровича Таїсія Веніамінівна Ковалко, брат п. Михайла Павло Ковалко та син покійного Олександр Михайлович Ковалко.

Привітати колишнього студента коледжу нафти і газу м. Дрогобича (Дрогобицького технікуму нафти і газу) приїхали також і студенти та педколектив Вишнянського коледжу Львівського національногог аграрного університету. Вони разом з спудеями Дрогобицького коледжу читали вірші Михайла Ковалка, співали пісні (а текст віршів Михайла Петровича свого часу було покладено на пісні), вшановували пам'ять цієї Видатної Людини розповіддю про найважливіші моменти його життя.

Право відкрити барельєф на фасаді коледжу було надано рідному братові, дружині та синові Михайла Петровича. А також Дрогобицькому міському голові Олексію Радзієвському. Згодом до почесного місця було покладено квіти, а пам'ятну меморіальну таблицю на честь Михайла Ковалка освячено священиком УГКЦ о. Софроном.

Михайло Петрович народився у 1944 р. у селі Лівчиці Городицького району Львівської області, в селянській родині. Закінчив Дрогобицький технікум нафти і газу, працював на різних посадах в нафтогазовій промисловості: оператор, технік-лаборант, технік-геолог. Згодом закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу. За професійні здобутки удостоєний звання "Заслужений працівник промисловості України", "Заслужений винахідник" (35 винаходів). Став дипломантом премії імені академіка Губкіна в галузі геології нафти та газу.

З настанням незалежності України Михайлу Ковалко доручають сформувати комітет нафти і газу. У 1992-1995 рр. та 1997–1998 рр. він очолює Державний комітет нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України. У 1996-1997 рр. Михайло Ковалко – голова Державного комітету України з енергозбереження.

Багато уваги Ковалко приділяє розвитку нафтогазової галузі. За його безпосередньою участю була розроблена національна програма "Нафта і газ України до 2010 року" та комплексна програма енергозбереження. У 1999 році Михайло Петрович захищає дисертацію на тему "Методи та засоби підвищення ефективності функціонування систем трубопровідного транспорту газу". Кандидат технічних наук, академік Української нафтової Академії, член-кореспондент Академії гірничих наук знаходився в постійному творчому пошуку.

У 1994 році Михайло Ковалко стає депутатом Верховної Ради України 2-го скликання, працює Президентом Української нафтогазової Академії, виконує функції Голови спостережної ради НАК "Нафтогаз України".
Михайло Ковалко – автор понад 90-ти публікацій у наукових журналах, спеціальних монографій та редактор і автор численних наукових розвідок, книг із проблем енергозбереження, становлення паливно-енергетичного комплексу України. Він став Лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, отримав звання "Заслужений працівник промисловості України", нагороджений орденом "За заслуги" III (08.1999), II (09.2004), I ст. (09.2009), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (09.2004).

М.Ковалко був активним учасником заходів Українського союзу промисловців і підприємців, виступав експертом з питань енергозбереження.
Помер Михайло Петрович 24 травня 2012 року в Києві. Прощання з М.П. Ковалко відбулось 26 травня в Клубі Кабінету міністрів України.

На завершення урочистого моменту дружиною Професора Ковалка Таїсією Веніамінівною було відзначено, що віднині Дрогобицький коледж нафти і газу збагатиться творчим доробком Михайла Ковалка (поетичними збірками та науковими працями), які родина Ковалків подарувала цьому навчальному закладу.

Вікторія ЛИШИК

Лайф Інфо
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: